معرفی انتشارات سایه سخن


انتشارات سایه سخن یکی از انتشاراتی‌های نسبتاً جدید ایرانی است که در سال 1389 شروع به کارکرد و با آثار خوبی که به چاپ رساند توانست خیلی زود به محبوبیت قابل‌توجهی دست یابد. این مجموعه رسالت خودش را توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی عنوان می‌کند و تلاشش در راستای حرکت به‌سوی این وظیفه مهم است. این انتشارات بیشتر به خاطر ترجمه کتاب «تئوری انتخاب» از ویلیام گلسر شناخته می‌شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا به معرفی انتشارات سایه سخن می‌پردازیم.

شروع کار

انتشارات سایه سخن در سال 1389 و پس از دریافت مجوزهای لازم، به‌صورت رسمی وارد بازار چاپ کتاب گردید. این انتشارات دارای اندیشه و طرحی جدید بود و رسالت خاصی را دنبال می‌کرد؛ گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی!

اهداف اصلی این مجموعه رعایت اصول ترجمه و نگارش، ویرایش، حروف‌چینی و همچنین کیفیت چاپ بوده است تا هر مخاطبی با هر سطحی بتواند تمامی کتاب‌ها را به‌سادگی خوانده و درک کند.

انتشارات سایه سخن به‌صورت مستمر با استادهای دانشگاه، معلمان و دانشجویان به همکاری پرداخته است و با کمک آنان دست به خلق آثار ادبی و فرهنگی زیادی زده است. نتیجه این تلاش‌ها را می‌توان به کتاب‌هایی که این انتشارات به چاپ رسانده و وارد بازار کرده دید.

این مجموعه همیشه به بررسی نظرات مخاطبان خودش می‌پردازد تا با هرگونه مشکلات احتمالی در کتاب‌ها و … آشنا شده و آنان را برطرف سازد.

کتاب تئوری انتخاب

کتاب تئوری انتخاب، شاهکار ویلیام گلسر است که توانسته تابه کنون مخاطبان بسیار زیادی در سرتاسر دنیا به دست آورد و به زبان‌های مختلف دنیا نیز ترجمه‌شده است. پس‌ازاین محبوبیت، انتشارات سایه سخن تصمیم گرفت به ترجمه این کتاب به زبان فارسی بپردازد تا ایرانی نیز از آن بهره ببرند.

موضوع اصلی این کتاب این است که ما انسان‌ها بر اساس انتخاب‌هایی که در زندگی می‌کنیم شکل می‌گیریم و هر رفتاری که از ما سر می‌زند، بر سرنوشت ما تأثیر دارد. نویسنده در این کتاب می‌گوید که انسان‌ها بر اساس نیاز اساسی که دارد اقدام به انتخاب چیزهای مختلف می‌کند.

یکی از دلایل شهرت این انتشارات هم ترجمه همین کتاب بوده است.

این کتاب توسط علی صاحبی ترجمه و ویراستاری آن بر عهده محمد حسینی و الهام اثنی عشر بوده است.

معرفی انتشارات سایه سخن

جمع‌بندی

انتشارات سایه سخن ازجمله انتشاراتی‌های مطرح ایرانی است که آثار باارزش زیادی را خلق و یا به زبان فارسی برگردانده است و امروزه ده‌ها عنوان ادبی باارزش روانه بازار کرده است.

این مجموعه باهدف ایجاد فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور راه‌اندازی شده است و تلاش می‌کند تا مردم ایران را ترغیب به کتاب‌خوانی کند تا با این کار، خرد خودشان را افزایش دهند.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *