معرفی انتشارات مهر اندیش


انتشارات مهر اندیش، یکی از انتشاراتی‌های مطرح در ایران است که فعالیت خودش را به‌صورت رسمی در سال 1377 با مدیریت «مهدی سجودی مقدم» آغاز کرد و تا به امروز سعی در چاپ و نشر کتاب در کشور ایران نموده است. این انتشاراتی بیشتر درزمینهٔ ادبیات معاصر و کهن ایران به فعالیت می‌پردازد و ازجمله مشهدترین کتاب‌های ترجمه‌شده توسط این مجموعه می‌توان به «شدن» از میشل اوباما اشاره کرد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا به معرفی انتشارات مهر اندیش می‌پردازیم.

شروع کار

انتشارات مهر اندیش در سال 1377 و پس از دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خودش را درزمینهٔ چاپ و نشر کتاب آغاز کرد؛ مدیریت این مجموعه «مهدی سجودی» نام دارد که از همان ابتدای راه‌اندازی تابه کنون، این مسئولیت را بر عهده داشته است.

این انتشاراتی بیشتر درزمینهٔ مثل ادبیات معاصر و کهن به چاپ کتاب می‌پردازد اما درزمینهٔ‌های دیگری مثل فلسفه، علوم سیاسی و اجتماعی، روان‌شناسی و تاریخ نیز حضور فعالی دارد و آثار زیادی منتشر کرده است.

ازجمله ارزش‌هایی که انتشارات مهر اندیش در راستای آنان حرکت می‌کند توجه در اصول تألیف و ترجمه و همچنین رعایت شیوه نگارش است؛ این مجموعه با جدیت زیادی در موضوعات ذکرشده به فعالیت می‌پردازد و هدفش این است که باگذشت زمان بهتر و بهتر شود.

این انتشاراتی در سال 1398 برای ولی بار وب‌سایت رسمی خودش را برای راحتی علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی راه‌اندازی کرد که با استقبال زیادی روبرو شد. همچنین برای تهیه کتاب مخاطبان می‌توانند از شبیه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام نیز بهره ببرند.

معرفی انتشارات مهر اندیش

کتاب شدن

میشل اوباما (همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا) با نوشتن کتابی به نام «شدن» که شامل داستان زندگی او از اوج فقر تا رسیدن به‌عنوان بانوی اول آمریکا است توانست دنیای کتاب و کتاب‌خوانی را منفجر کند. این کتاب میلیون‌ها نسخه در دنیا فروش داشت و پس از مدتی، این محبوبیت به ایران نیز رسید.

انتشارات مهر اندیش هم پس از دیدن علاقه ایرانیان به این کتاب، اقدام به ترجمه آن نمود.

این کتاب توسط «علی سلامی» ترجمه‌شده و ویراستاری آن بر عهده «مهدی مقدم» بوده است.

جمع‌بندی

انتشارات مهر اندیش یکی از انتشاراتی‌های محبوب و مطرح ایرانی است که از سال 1377 به فعالیت می‌پردازد و تا به امروز صدها عنوان مختلف تدوین و چاپ کرده و آثار نویسندگان خارجی را نیز به زبان فارسی برگردانده است.

این مجموعه (طبق گفته خودش) همیشه سعی در رعایت اصول و قواعد تألیف و چاپ کتاب‌ها داشته و همواره کوشیده است تا کیفیت و رعایت عناصر نگارشی را بالا ببرد.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات مهر اندیش بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال کتاب‌های انتشارات مهر اندیش را خریداری کرده‌اید؟ نظرتان راجع به آنان چه بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *