انتشارات پیکان یکی از نشریه‌های قدیمی ایرانی است که فعالیت خودش را به‌صورت رسمی از سال 1375 آغاز کرده و تا به امروز به کار خودش ادامه داده است. این نشریه امروزه دارای محبوبیت بالایی در سرتاسر کشور و بین علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی است. بیشتر شهرت انتشارات پیکان به خاطر ترجمه کتاب «شفای زندگی» است که در زمان انتشار توانست فروش بالایی را تجربه کند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات پیکان را داریم.

شروع کار

انتشارات پیکان فعالیت خودش را رسماً از سال 1375 و پس از دریافت مجوزهای لازم آغاز کرد.

مؤسس این انتشارات به‌صورت هم‌زمان مدیریت چندین نشریه مطرح در ایران ازجمله نشر نو، انتشارات امیرکبیر را بر عهده داشته و مدتی پس‌ازاین شرکت انتشارات نشر نو را تأسیس کرده است که عملکرد بسیار فوق‌العاده‌ای است.

در سال 1367 نیز به‌عنوان مدیر در انتشارات البرز شروع به کارکرده است که پس از گذشت چندین سال و در سال 1375، نشر پیکان را تأسیس کرده است.

انتشارات پیکان درزمینهٔ خاصی اقدام به چاپ کتاب نمی‌کند و تمام سعی‌اش بر این است ک در تمامی زمینه‌ها فعالیت گسترده‌ای داتشِ باشد؛ ازجمله از زمینه‌های این مجموعه می‌توان به روان‌شناسی، فلسفه، ادبیات ایران، ادبیات جهان، هنر، علم، تاریخ، سیاست و اشاره کرد که تابه کنون بیش دو هزار عنوان کتاب مختلف را به چاپ رسانده و کمک بسیاری به ادبیات ایران نموده است.

انتشارات پیکان رسالت خودش را در گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران می می‌داند و برای محقق شدن این هدف نیز کارهای بسیاری انجام داده است.

مشهورترین کتاب ترجمه‌شده توسط این نشریه «شفای زندگی» از لوئیزال. هی است که در زمان انتشارش طرفدار زیادی به دست آورد.

معرفی انتشارات پیکان

کتاب شفای زندگی

اگر بخواهیم مطرح‌ترین کتبی که تابه کنون توسط این نشریه ترجمه‌شده است را نام ببریم، قطعاً «شفای زندگی» اولین نامی است که ذهنمان خطور می‌کند.

این کتاب که توسط لوئیزال. هی نوشته‌شده است، دارای چهار بخش است که نویسنده در هر قسمت سعی می‌کند با دادن توضیحاتی کاربردی و جذاب، به ما کمک کند تا زندگی زیباتری برای خودمان بسازیم و به‌نوعی خودمان را از درون شفا دهیم.

این کتاب مانند اکثر کتاب‌های این نویسنده به‌سرعت توانست به فروش زیادی برسد و تنها در مدت کمی، در بین تمامی مردم دنیا به شهرت رسید.

انتشارات پیکان باهدف در اختیار گذاشتن نسخه فارسی این کتاب به ایرانیان، اقدام به ترجمه آن کرد و سرانجام نسخه‌ای بی‌نقص از آن را منتشر نمود.

مترجم این کتاب گیتی خوش‌دل بود.

جمع‌بندی

انتشارات پیکان یکی از مطرح‌ترین نشریه‌های ایرانی است که فعالیت خودش را رسماً از سال 1375 آغاز کرد و تا به کنون به کار خودش ادامه داده است.

این نشریه تا به کنون بیش از 2000 عنوان کتاب مختلف به چاپ رسانده است که آمار خیره‌کننده‌ای است و هرکسی را انگشت‌به‌دهان می‌گذارد.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات پیکان بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های این نشریه استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان چطور بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *