باربارا دی انجلیس؛ بزرگ‌ترین ناجی روابط! + بهترین کتاب‌های او


باربارا دی انجلیس یکی از نویسنده‌های مشهور آمریکایی و همچنین مشاور ازدواج، سخنران و شخصیت تلویزیونی است که آثارش در سرتاسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. او در ایران به خاطر نوشتن دو کتاب فوق ارزشمند و روانشناسی «رازهایی درباره مردان که هر زنی باید بداند» و همچنین «رازهایی درباره زنان که هر مردی باید بداند» به شهرت رسید. او در فضای رسانه و تلویزیون نیز حضور فعالی دارد و به محبوبیت بالایی نیز دست‌یافته است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا به معرفی این نویسنده + بهترین کتاب‌های او می‌پردازیم.

داستان زندگی

باربارا دی انجلیس در 4 مارس 1951 در ایالت فیلادلفیا- آمریکا چشم به جهان گشود.

در ابتدای دوران کودکی و تا اواخر جوانی، شرایط زندگی دشواری را تجربه می‌کرد و مجبور بود هر سختی را بپذیرد. گذراندن این دوران در زندگی او باعث شد او به انسانی کاملاً متفاوت و بسیار معنوی تبدیل شود.

دی انجلیس دارای دو مدرک کارشناسی روانشناسی و همچنین دکتری است؛ او برای دریافت مدرک کارشناسی ابتدا به نیویورک و دانشگاه و دانشگاه سی‌یرا رفت و پس از فارغ‌التحصیلی، برای دریافت مدرک دکتری به دانشگاه کلمبیا پسفیک انتقال یافت.

در ابتدای کودکی، زندگی غمناک او شروع شد. درحالی‌که 11 سال بیشتر نداشت، پدر و مادرش به خاطر مشکلاتی که با یکدیگر داشتند طلاق گرفتند و او همین‌طور به حال خود رها شد.

پس‌ازاین سختی‌ها و چالش‌های زندگی به سراغ او آمدند و او مجبور بود تقریباً هرکاری را انجام دهد. این سختی‌ها و تجربه‌های دردناک باعث شد او بعداً به شخصیتی قدرتمند تبدیل شود که توانایی انجام هرکاری را دارد.

باربارا دی انجلیس رشته تخصصی خودش را ازدواج انتخاب کرد؛ زیرا در طول زندگی چندین ازدواج ناموفق داشته است و به همین دلیل می‌خواهد با داشتن علم در این زمینه، به پایداری روابط به زن و شوهر کمک کند. او درحالی‌که بیست‌ساله بود ازدواج کرد، اما به خاطر مشکلاتی که با همسرش داشت، خیلی سریع و پس از 6 ماه از او طلاق گرفت.

پس‌ازاین باربارا به‌سوی ازدواج مجدد رفت تا بلکه توفیقی پیدا کند؛ اما ازدواج‌های دوم و سومش نیز به همین شکل ادامه داشت تا درنهایت با مردی به نام جفری جیمز آشنا شد.

این دو با یکدیگر ازدواج کردند و درحال‌حاضر و پس از گذشت ده سال همچنان رابطه خوبی با یکدیگر دارند و در کالیفرنیا زندگی می‌کنند.

طبق گفته خودش درصورتی‌که گذشته بازهم برایش تکرار شود، دوباره همان مسیر قبلی را ادامه خواهد داد زیرا از گذشته خود اصلاً پشیمان نیست.

باربارا دی انجلیس موسسه‌ای به نام موسسهٔ رشد نیویورک نیز دارد که خودش پایه‌گذار آن بوده است؛ او درحالی‌ حاضر بیش از 12 سال است که به مدیریت این موسسه می‌پردازد.

او به دلیل آثار فوق‌العاده‌ای که درزمینهٔ ازدواج دارد، به افراد زیادی کمک می‌کند تا طعم خوش ازدواج موفق را تجربه کنند و رابطه‌ای زیبا با همسرانشان داشته باشند.

باربارا دی انجلیس

تهیه‌کنندگی فیلم و برنامه‌های تلویزیونی

در کشور آمریکا روزانه برنامه‌های زیادی درزمینهٔ روابط عاطفی به روی آنتن می‌رود و اصولاً مردم این کشور به چنین برنامه‌هایی علاقه به سزایی دارند. باربارا دی انجلیس در این زمینه برنامه‌ای ایجاد کرده که بیشترین شهرت رابین مردم آمریکا به دست آورده است.

در سال 1994 و به دلیل تخصصی که درزمینهٔ روابط عاطفی داشت، تصمیم گرفت برنامه‌ای برای زوج‌ها و درکل هرکسی که روابط عاطفی موفق می‌خواهد ایجاد کند.

پس از مدت کوتاهی، برنامه‌ای او به پربیننده‌ترین برنامه در این زمینه تبدیل شد و خیلی سریع او را به چهره‌ای مشهور و محبوب تبدیل کرد.

باربارا یک برنامه روزانه داشت که در شبکه CBC پخش می‌شد که دو سال متوالی ادامه یافت. او مجری‌گری چندین برنامه را بر عهده داشت و علاوه بر این، میهمان چند برنامه مشهور ازجمله اوپرا و E-Entertainment نیز بود.

باربارا دی انجلیس

بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس کدام اند؟

حالا که این نویسنده را به‌صورت کامل به شما معرفی کردیم و کمی نیز راجع به آثار بی‌نظیرش به شما گفتیم، نوبت آن است که سری به بهترین کتاب‌های او بزنیم تا آنان را در لیست مطالعه خودمان بگنجانیم.

در زیر بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس را به شما معرفی می‌کنیم:

1 – رازهایی درباره مردان که هر زنی باید بداند

اولین اثر از بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس، «رازهایی درباره مردان که هر زنی باید بداند» نام دارد.

نویسنده در این کتاب، تکنیک‌ها و روش‌هایی را به زنان توصیه می‌کند که با عملی کردن آنان، می‌توانند مردانشان را مجذوب خودشان کنند و از یک زندگی سرتاسر آرامش لذت ببرند.

بهترین کتاب های باربارا دی انجلیس

2 – رازهایی درباره زنان که هر مردی باید بداند

کتاب «رازهایی درباره زنان که هر مردی باید بداند» بهترین کتابی است که می‌توانید درزمینهٔ بهبود روابط خود با زنان پیدا کنید.

نویسنده در این اثر به مردان می‌آموزد که چگونه باید با زنان برخورد کنند تا شرایط زندگی‌شان بهبود یابد و به کمال آرامش برسند.

درواقع در این کتاب می‌فهمیم که زنان گاهی نمی‌توانند از چیزهایی که دوست دارند سخن بگویند یا وقتی از چیزی نارضایتی دارند آن را بیان کنند.

باربارا در این اثر به ما می‌آموزد که چگونه چنین موقعیت‌هایی را تشخیص دهیم تا هم شریک عاطفی‌مان لذت بیشتری از زندگی ببرد و هم ما شادتر باشیم.

بهترین کتاب های باربارا دی انجلیس

3 – اعتمادبه‌نفس

کتاب «اعتمادبه‌نفس» سومین و آخرین اثر از بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس است که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم.

در این کتاب یادمی‌گیریم که چگونه اعتمادبه‌نفس حقیقی را کشف کنیم و با تقویت آن و افزایش ارزش‌های درونی، در جمع‌های مختلف احترام بیشتری به دست آوریم و موردتوجه قرار بگیریم.

بهترین کتاب های باربارا دی انجلیس

جمع‌بندی

باربارا دی انجلیس یکی از بهترین و مشهورترین نویسنده‌های آمریکایی درزمینهٔ رشد شخصی است که با نوشتن کتاب‌های بی‌نظیر خود درزمینهٔ ازدواج موفق و نحوه رفتار صحیح زن و شوهر با یکدیگر، توانست به محبوبیت بالایی در سرتاسر دنیا دست یابد.

آثار او تا به کنون بیش از 8 میلیون نسخه فروش داشته و به 20 زبان دنیا برگردانده شود.

اگر قصد دارید که ازدواج موفقی داشته باشید و یک زندگی سرتاسر آرامش را بسازید، قطعاً کتاب‌های باربارا دی انجلیس برای شما مفید خواهند بود.

در این مقاله سعی کردیم به داستان زندگی + بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس بپردازیم.

نظر شما چیست؟ به نظرتان بهترین کتاب‌های باربارا دی انجلیس کدام اند؟ کدام اثر او را خوانده و دوست داشته‌اید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *