رابرت کیوساکی؛ معلم بزرگ ثروتمند شدن! + بهترین کتاب‌های او


رابرت کیوساکی یکی از نویسنده‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ آمریکایی است که توانست با آموزش‌های فوق‌العاده خود درزمینهٔ کسب ثروت و هوش مالی به شهرت جهانی برسد. او بیشتر به خاطر نوشتن کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» شناخته می‌شود که شامل روش‌هایی برای ساخت ثروت است. او با طرز فکر مالی و اقتصادی فوق‌العاده‌اش توانسته میلیون‌ها مخاطب به دست آورد و حتی بهترین مدرس‌ها در این زمینه را نیز مات و مبهوت خویش کرده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی این نویسنده + بهترین کتاب‌های اورا داریم.

داستان زندگی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در 8 آوریل 1947 در ایالت هاوایی-آمریکا چشم به جهان گشود و تا چندین سال نیز در همان‌جا زندگی کرد و بزرگ شد.

نسل او از یک خانواده دورگه ژاپنی- آمریکایی است. او خانواده‌ای بسیار فرهیخته داشت و تقریباً تمامی آنان از افراد ممتاز و برتر جامعه بودند.

پدر او به‌عنوان رئیس در آموزش‌وپرورش هاوایی مشغول به کار بود که درجه بسیار بالایی محسوب می‌شود.

کیوساکی تا پایان دوران دبیرستان در هاوایی اقامت داشت و پس از پایان آن، تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به نیویورک برود.

پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک از دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست؛ او در این زمان به‌عنوان افسر و همچنین خلبان هلیکوپتر مشغول فعالیت شد و پس از مدتی نیز به ویتنام اعزام گردید.

او کتاب‌هایش را اکثراً با همکاری و کمک همسر خودش کیم کیوساکی می‌نویسد که باعث افزایش سرعت و کیفیت آثار او می‌شود.

رابرت کیوساکی

فعالیت سیاسی

در دوران انتخابات و قبل از برگزیده شدن دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور، او در مجله «جتست» که در آن زمان به‌عنوان ستون نویس فعال بود، به حمایت از این نامزد انتخابات پرداخت.

او حتی مدتی بعد اعلام کرد که من از قبل پیش‌بینی می‌کردم که ترامپ در انتخابات 2006 برگزیده شود.

رابرت کیوساکی ترامپ را انسانی معرفی می‌کند که دارای هوش مالی بسیار بالایی است و کاملاً می‌داند چگونه باید شغل و پول ساخت. همچنین او دارای قدرت نفوذ و تسلط بالایی در کنگره آمریکاست و با اقداماتی که انجام می‌دهد می‌تواند آنان را راضی به کاهش مالیاتی از شرکت‌ها می‌گیرند کند.

فعالیت تجاری

رابرت کیوساکی که به ویتنام رفته بود، بعد از مدتی بازگشت و در همین زمان بود که شروع به فعالیت‌های تجاری خودش کرد.

او شرکتی در سال 1977 تأسیس کرد و درزمینهٔ تولید کیف پول مردانه و زنانه فعالیت می‌کرد و نخستین شرکتی بود که چنین محصولی را روانه بازار نمود. این محصول به‌شدت مورد استقبال جهانیان قرار گرفت و به‌عنوان یک فرآورده مولتی میلیون دلاری شناخته شد.

او حتی در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون، عنوان مشاور اقتصادی او را نیز بر عهده داشت که نصیب هرکسی نمی‌شود.

محصولات رابرت کیوساکی در زمان عرضه خیلی سریع در مجله‌های مشهوری مثل «پلی بوی» و حتی «نیوزویک» به شهرت رسید و درآمد هنگفتی را برای او به ارمغان آورد.

شروع آموزش ثروت

او عقیده داشت که مدارس باید دانش‌های مالی را به دانش آموزان یاد دهند تا در دوران بزرگ‌سالی با مشکلات مالی مواجه نشوند و بتوانند کاری کنند که پول برای آنان کار کند و نه آنان برای پول.

به همینت دلیل پس از ترک کار تجارت، یک موسسه بین‌المللی آموزش باهدف آموزش سرمایه-گذاری و تجارت ایجاد کرد که مردم سرتاسر جهان کمک کند تا روش ایجاد ثروت را بیاموزند. این موسسه در هفت‌کشور جهان مشغول فعالیت شد و ده‌ها هزار دانشجو به دست آورد.

او در سن 47 سالگی تصمیم گرفت خودش را بازنشسته کند. پس از بازنشستی به حرفه اصلی که به‌شدت به آن علاقه داشت یعنی سرمایه‌گذاری مشغول شد.

او که یک خلع بزرگ میان پولدارها و فقیرها مشاهده می‌کرد، تصمیم گرفت یک بازی به نام «پول در گردش» ایجاد کند؛ این بازی به‌صورت کلی قصد داشت به مردم روش کار با پول و ساختت پول را بی آموزد.

آموزش‌های او علاوه بر قشر پولدار جامعه، توسط سایر افراد نیز با استقبال زیادی روبرو شد و بازخورد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد.

یکی از سخنان زیبایی کیوساکی این است: «دانش آموزان سال‌های زیادی از عمر خود را در مدارس می‌گذارند اما به آن‌ها چیزی راجع به پول آموخته نمی‌شود. درنتیجه در بزرگ‌سالی در تنگناهای مالی زیادی قرار می‌گیرند و تنها کاری که از آنان ساخته خواهد این است که برای پول کار کنند، اما هرگز نمی‌توانند کاری کنند که پول برای آنان کار کند»

رابرت کیوساکی

بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی کدام اند؟

رابرت کیوساکی از بزرگ‌ترین مدرس‌های روش ثروت و پول است که در چند سال گذشته توانسته طرفداران بسیار زیادی را در سرتاسر دنیا به دست آورد. آثار او تاکنون میلیون‌ها بار به فروش رفته‌اند و ثروت عظیمی برای رابرت کیوساکی به همراه داشته‌اند. معروف‌ترین اثر او «پدر پولدار، پدر بی‌پول» نام دارد که راجع به روش‌های ساخت ثروت صحبت می‌کند و برای هر مخاطبی اعم از نوجوان و بزرگسال، ضروری است.

در زیر بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی را به شما معرفی می‌کنیم.

1 – پدر پولدار، پدر بی‌پول

اولین و مشهورترین کتابی که می‌خواهم از رابرت کیوساکی به شما معرفی کنم، «پدر پولدار، پدر بی‌پول» نام دارد.

این کتاب شامل نظرات و راهکاری‌هایی فوق‌العاده و هوشمند برای رسیدن به موقعیت‌های اجتماعی و مالی والا در زندگی و درنهایت رسیدن به قله‌های والای موفقیت می‌شود.

رابرت کیوساکی در این اثر به ما می‌گوید که طرز فکر افراد ثروتمند چگونه است و برای ساخت آن باید چگونه زندگی کرد.

در این کتاب همچنین نویسنده به پدران و مادران می‌گوید که هیچ‌وقت فرزندانتان را برای تبدیل‌شدن به کارمندی تشویق نکنید؛ زیرا با این کار نه‌تنها هیچ لطفی به آنان نکرده‌اید و هرگز ثروتمند نخواهند شد، بلکه به دولت نیز کمک می‌کنید تا سهم زیادی از درآمد فرزندانتان را به مالیات بگیرد.

بهترین کتاب های رابرت کیوساکی

2 – دانشکده کسب‌وکار

کتاب دانشکده کسب‌وکار، یکی دیگر از بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی است که به مشکلاتی و معضلاتی که بازاریابی شبکه‌ای دارد می‌پردازد و به ما می‌آموزد که چگونه می‌توان با ذهنیت درست وارد مسیر شغلی صحیحی شد.

کیوساکی در این اثر به ما می‌گوید که اگر می‌خواهید به‌صورت صحیح کسب‌وکار را بی آموزید، بازاریابی شبکه‌ای بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

بهترین کتاب های رابرت کیوساکی

3 – هوش مالی

سومین و آخرین کتابی که از این نویسنده می‌خواهم به شما معرفی کنم «هوش مالی» نام دارد.

نویسنده در این کتاب به ما می‌گوید که تنها با پول نمی‌توان ثروتمند شد؛ زیرا افراد زیادی هستند که صبح تا شب سخت تلاش می‌کنند و هرگز ثروتمند نمی‌شوند و فقط پول بیشتری به دست می‌آورند.

بهترین کتاب های رابرت کیوساکی

جمع‌بندی

رابرت کیوساکی ازجمله سرمایه‌گذاران بزرگی است که وارد دنیای کسب‌وکار شده و با تألیف کتاب‌های فوق‌العاده‌اش درزمینهٔ هوش مالی و کسب ثروت، توانست به شهرت بسیار بالایی دست یابد.

اگر دوست دارید در طول زندگی به ثروت زیادی برسید و آینده درخشانی داشته باشید، به شما خواندن آثار رابرت کیوساکی را به‌شدت پیشنهاد می‌کنیم.

به عنوان اولین کتاب، به شما توصیه می‌کنیم «پدر پولدار، پدر بی‌پول» را مدنظر قرار دهید تا باهدف نویسنده آشنا شوید.

در این مقاله سعی کردیم تا به معرفی این نویسنده + بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی بپردازیم.

نظر شما چیست؟ به نظرتان بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی کدام اند؟ کدام اثر او را خوانده و دوست داشته‌اید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *