انتشارات آموت یکی از انتشاراتی‌های مطرح ایرانی است مه در سال 1387 فعالیت خودش را به‌صورت رسمی آغاز کرد و تا به کنون به کار خودش ادامه داده است. این نشریه بیشتر درزمینهٔ چاپ ترجمه کتاب‌هایی درزمینهٔ رمان ایرانی و خارجی است و اغلب داستان‌های کوتاه را به چاپ می‌رساند. این نشریه در نمایشنامه کتاب تهران در سال 1393 به‌عنوان ناشر برگزیده انتخاب شد و یک سال بعد یعنی در سال 1394 نیز در نمایشگاه کتاب‌های استان فارس نیز همین عنوان را به دست آورد. عمده شهرت این نشریه به خاطر ترجمه کتاب «پس از تو» از جوجو مویز است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات آموت را داریم.

شروع کار

انتشارات آموت در سال 1387 و پس از دریافت مجوزهای‌های لازم، به‌صورت رسمی فعالیت خودش درزمینهٔ چاپ و ترجمه کتاب را آغاز کرد.

مدیریت این مجموعه هم‌اکنون بر عهده یوسف علیخانی است.

این نشریه بیشتر سعی می‌کند کتاب‌ها رمان‌های نویسندگان خارجی که ممکن است برای ایرانیان جذاب باشد را ترجمه کند و به بازار عرضه کند؛ اما درزمینهٔ‌های دیگر نیز فعالیت می‌کند.

بدون شک اگر بخواهیم بهترین ناشر ایرانی درزمینهٔ ادبیات داخلی و خارجی را معرفی کنیم، قطعاً انتشارات آموت اگر بهترین نباشد، یکی از بهترین‌ها خواهد بود.

این ناشر رسالت خودش را در ارتقا فرهنگ کتاب‌خوانی گسترش آن در سرتاسر ایران می‌داند و می‌خواهد با گسترش آگاهی ایرانیان، از بسیاری از مشکلاتی که درحال‌حاضر دارند بکاهد.

معروف‌ترین کتابی که توسط این مجموعه ترجمه‌شده است، «پس از تو» نوشته جوجو مویز است.

معرفی انتشارات آموت

کتاب پس از تو

یکی از بهترین کتاب‌هایی که توسط انتشارات آموت ترجمه‌شده است، «پس از تو» از جوجو مویز است که در سرتاسر جهان دارای فروش بسیار زیادی دارد.

موضوع اصلی این کتاب و چیزی که نویسنده می‌خواهد به ما بفهماند این است که ما پس از سخت‌ترین حادثه‌ها و اتفاق نیز می‌توانیم دوباره خودمان را پیدا کنیم و به مسیر خودمان ادامه دهیم. نویسنده در طی جریان این کتاب با استفاده از شخصیت «لوییزا» به ما نشان می‌دهد که یک انسان چگونه می‌تواند بر اندوهی در زندگی‌اش پایان دهد و در آن فائق آید.

این کتاب توسط مریم مفتاحی ترجمه‌شده است.

جمع‌بندی

انتشارات آموت یکی از ناشران مطرح و محبوب ایرانی است که از سال 1387 تا به کنون درزمینهٔ ترجمه و چاپ کتاب‌های ادبی و داستان‌های کوتاه فعالیت می‌کند.

بیشترین آثار این مجموعه را ادبیات خارجی و ایرانی در برمی‌گیرد. این نشریه رسالت خودش را در گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور ایران می‌داند و زمانی خودش را موفق می‌بیند که به این رسالت دست‌یافته باشد.

انتشارات آموت در طی دو نمایشگاه کتاب در سال 1393 و یک سال بعد یعنی در سال 1394 توانست عنوان ناشر برتر را به دست آورد.

در این مقاله سعی کردیم انتشارات آموت را به شما معرفی کنیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های انتشارات آموت استفاده کرده‌اید؟ تأثیرات آن برایتان چه بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *