انتشارات تیسا یکی از نشریه‌های مطرح ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1390 به همراه تعدادی از کسانی که درزمینهٔ نشر کتاب کار می‌کردند شروع به کارکرد. هدف اصلی و رسالت این نشریه مثل همیشه، رفع مشکلاتی بود که در بازار نشر وجود داشتند و باعث ناتوانی علاقه‌مندان به مطالعه برخی از کتاب‌های می‌شدند. معروف‌ترین کتابی که توسط این نشریه ترجمه‌شده است «بی‌شعوری» نام دارد که در زمان انتشار فروش بالایی را تجربه کرد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات تیسا را داریم.

شروع کار

انتشارات تیسا در سال 1390 و به همراه تعدادی از فعالانی که درزمینهٔ چاپ کتاب وجود داشتند کار خودش را آغاز کرد و کارش را تا به امروز ادامه داده است. شعار این نشریه «فرصتی برای گسترش افکار» است که کاملاً نشان‌دهنده هدف این نشریه است.

نام «تیسا» درواقع معنای یکتا، واحد و یگانه است که توسط مؤسسان این مجموعه برای آن برگزیده‌شده است.

مؤسسان این نشریه زمانی که قصد تأسیس آن را داشتند، تصمیم گرفتند هدف خودشان را تنها بر روی گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بگذارند و ازاین‌رو فعالیت‌های زیادی برای محقق شدن این خواسته تا به کنون انجام داده‌اند.

انتشارات تیسا تا به کنون 106 عنوان کتاب مختلف درزمینهٔ مثل ادبیات، فلسفه و … منتشر کرده است که بعضی از آنان طرفداران بسیار زیادی نیز دارند.

این نشریه در حال حضار 37 عنوان کتاب تا نمایشگاه کتاب و همچنین 93 کتاب در دست انتشار دارد که قرار است پس از آماده‌سازی‌های لازم در بازار کتاب منتشر شوند.

معرفی انتشارات تیسا

کتاب بی‌شعوری

کتاب «بی‌شعوری» بدون شک معروفترین کتابی است که تا به کنون این مجموعه ترجمه و به چاپ رسانده است.

خاویر کرمنت در این کتاب قصد دارد موضوعی مهم در دنیای روانشناسی را با لحنی طنز برای ما بیان کند و به ما بگوید که بی‌شعوری چیست چگونه می‌توانیم با افرادی که درگیر این بیماری هستند مقابله کنیم.

بدون شک در تمام دنیا و خصوصاً ایران، افراد بی‌شعور تا دلتان بخواهد پیدا می‌شود و هر فردی در طول زندگی‌اش حتماً باید این اثر فوق‌العاده از خاویر کرمنت را مطالعه کند.

انتشارات تیسا تصمیم گرفت به‌عنوان اولین نشریه این کتاب را به زبان فارسی برگرداند تا ایرانی‌ها نیز بتوانند از محتوای فوق‌العاده این کتاب بهره‌های لازم را ببرند.

مترجم این کتاب محمود فرجامی بود.

جمع‌بندی

انتشارات تیسا در سال 1390 فعالیت خودش را به‌صورت رسمی آغاز کرد و با انتشار کتاب‌های فوق‌العاده در همان ابتدای کار، توانست خیلی سریع در دنیای کتاب و کتاب‌خوانی شناخته شود.

این نشریه تا به کنون بیش از 106 کتاب مختلف درزمینهٔ مثل فلسفه، ادبیات و … منتشر کرد که بعضی از آنان مثل «بی‌شعوری» طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر ایران به دست آورده‌اند.

در این مقاله از بلاگ کتاب تا سعی کردیم به معرفی انتشارات تیسا بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های این نشریه استفاده کرده‌اید؟ تأثیرات آن برایتان چه بوده است؟ آیا حاضرید آنان را به دیگران نیز معرفی کنید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *