معرفی انتشارات مروارید


انتشارات مروارید یکی از بهترین و قدیمی‌ترین نشریه‌های ایرانی است که فعالیت خودش را در سال 1340 به‌وسیله چندی از علاقه‌مندان و پیشنهاد مجید روشنگر، فریدون نیکنام و منوچهر حسن‌زاده و پرویز علی‌بیگ تأسیس شد و تنها با سرمایه 10 هزار تومان فعالیت خودش را آغاز کرد. اولین دفتر این نشریه در خیابان نادری قرار داشت و مدیر این مجموعه یعنی «مجید روشنگر» به‌صورت هم‌زمان مدیر سازمان کتاب‌های جیبی نیز بود. معروف‌ترین کتاب این نشریه ً «جادوی فکر بزرگ» نام دارد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات مروارید راداریم.

شروع کار

انتشاران مروارید فعالیت خودش را در سال 1340 و پس از دریافت مجوزهای لازم به‌صورت رسمی آغاز کرد و کارش را تا به امروز نیز ادامه داده است.

این مجموعه در ابتدا توسط چندی از علاقه‌مندان آغاز به کارکرد و فقط 10 هزار تومان سرمایه داشت. دفتر این نشریه در ابتدا در خیابان نادری بود و به‌مرورزمان گسترده‌تر و گسترده‌تر شد.

انتشارات مروارید در تمامی زمینه‌ها ازجمله شعر و ادبیات روز و علوم اجتماعی، داستان کوتاه و بلند، طنز، مدیریت و روانشناسی فعالیت می‌کند و آثار فوق‌العاده‌ای را تا به امروز به وجود آورده است.

ازجمله موفقیت‌های این نشریه می‌توان به تجدید چاپ مستمر و پشت سر هم کتاب‌هایش اشاره کرد به‌طوری‌که در سال بیش از 80% از کتاب‌های منتشرشده حداقل یک یا دو بار تجدید چاپ می‌شوند.

رسالت این نشریه نیز مانند تمامی نشریه‌ها گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و دانش مردم ایران است و برای تحقق این خواسته دست به تلاش‌های بزرگی زده است.

معروف‌ترین کتاب انتشارات مروارید «جادوی فکر بزرگ» نام دارد که در زمان انتشار فروش بسیار بالایی را تجربه کرد.

معرفی انتشارات مروارید

کتاب جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ معروف‌ترین کتابی است که تا به اکنون این نشریه از یک نویسنده خارجی ترجمه کرده است.

دیوید جوزف شوارتس در این کتاب قصد دارد با معرفی راهکارها و اصولی خاص و سودمند به ما بیاموزد که چگونه می‌توانیم به‌صورت صحیح، قدرت عظیم ذهن خودمان را به‌صورت کامل در اختیار بگیریم تا با استفاده از آن به موفقیت، شادی و رضایت قلبی از زندگی برسیم.

این کتاب توسط دیوید جوزف شوارتس نوشته‌شده و ژنا بخت آور آن را به زبان فارسی برگردانده است.

جمع‌بندی

انتشارات مروارید یکی از بهترین و مشهورترین نشریه‌های ایرانی است که از سال 1340 درزمینهٔ چاپ و نشر کتاب فعالیت می‌کند و تا به امروز آثار بسیار زیادی را به ادبیات فارسی تقدیم کرده است.

رسالت این مجموعه از همان ابتدا گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش آگاهی مردم بود و همواره با فعالیت‌های گسترده خود در این زمینه سعی کرده در راستای رسالت خودش حرکت کند.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات مروارید بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از آثار این نشریه استفاده کرده‌اید؟ تأثیرات آن برایتان چه بوده است؟ آیا حاضرید آن‌ها را به دیگران نیز پیشنهاد دهید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید تا از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *