معرفی انتشارات میلکان


انتشارات میلکان یکی از انتشاراتی‌های مطرح ایرانی است که فعالیت خودش را در سال 1393 شروع کرد و تا به امروز به فعالیت خودش ادامه داده است. این انتشارات تا به کنون ده‌ها اثر مختلف منتشر نموده که برخی از آنان فروش زیادی را تجربه کرده‌اند. این انتشارات بیشتر به خاطر ترجمه کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» شناخته می‌شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات میلکان راداریم.

شروع کار انتشارات میلکان

انتشارات میلکان فعالیت خودش را به‌صورت رسمی در سال 1393 و با مدیریت مجید پرهیزکاری شروع کرد و پس از دریافت مجوزهای لازم، به‌صورت رسمی وارد بازار چاپ کتاب گردید. اولین کتاب این نشریه کتاب «کتابخانه مرموز» از هاروکی موراکامی بود که توسط آراز بارسقیان ترجمه گردید.

این نشریه بیشتر درزمینهٔ ادبیات داستانی و همچنین مدیریت و موفقیت فعالیت می‌کند و بیشتر کتاب‌هایی که از این مجموعه به چشم می‌خورد در دو زمینه ذکرشده است؛ هرچند در دیگر زمینه-ها نیز فعالیت گسترده‌ای دارد.

دلیل فعالیت این نشریه درزمینهٔ موفقیت و ادبیات این است که مدیر آن یعنی «مجید پرهیزکاری» علاقه زیادی به زمینه‌های یادشده دارد و ترجیح می‌دهد کتاب‌هایی که چاپ می‌کند با مضمون مدیریت و موفقیت باشد.

بااینکه رقیبان زیادی در بازار وجود دارند و نشر میلکان کار سختی برای رسیدن به صدر بر عهده دارد، بازهم زمینه کاری خودش را تغییر نداده و ترجیح می‌دهد به سیاست خودش ادامه دهد.

مدیر این مجموعه معتقد است که شما هرگز نمی‌توانید صرفاً با خواندن چند دقیقه کتاب درزمینهٔ موفقیت و مدیریت، صاحب کسب‌وکاری بزرگی شوید که همه را متحیر می‌کند! درواقع هیچ کتابی به‌خودی‌خود هیچ فایده و اثری برای شما نخواهد داشت و تنها زمانی نتیجه‌ای خواهید دید که دانسته‌های خود را به اقدام تبدیل کنید.

مجید پرهیزکار همچنین می‌گوید که ما همیشه باید به مردم راست بگوییم و هرگز با ایجاد هیجان‌های کاذب باعث تصمیم‌گیری‌های غلط آنان نشویم.

معرفی انتشارات میلکان

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها اثری معروف و محبوب از «مارک منسون» است که در آن به ما میاموزد که چگونه در دنیایی که پر از دغدغه‌های مختلف است به آسودگی زندگی کنیم و اتفاقات بدی که برای ما می‌افتد را نادیده گرفته و درنهایت به مسیر خودمان ادامه دهیم.

این اثر در ایران نیز محبوبیت زیادی دارد و توسط انتشارات میلکان و با مترجمی سروش حبیبی به زبان فارسی برگردانده شده است.

جمع‌بندی

انتشارات میلکان یکی از نشریه‌های مطرح ایرانی است که تا به کنون ده‌ها عنوان مختلف به چاپ رسانده است و با ترجمه کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» توانست به شهرت برسد.

این مجموعه همیشه سعی کرده درزمینهٔ انتشار کتاب‌ها درزمینهٔ مدیریت و موفقیت قدم بردارد و با یاددادن متدهایی که افراد موفق استفاده می‌کنند می‌خواهد مردم کشورمان را به اهدافی که دارند برساند.

در این مقاله سعی کردیم انتشارات میلکان را به شما معرفی کنیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های نشریه میلکان استفاده کرده‌اید؟ تأثیرات آن برایتان چه بوده است؟ حتماً نظرتان را کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *