انتشارات نسل نواندیش یکی از انتشاراتی‌های قدیمی و محبوب ایرانی است که فعالیت خودش را به‌صورت رسمی و از سال 1376 آغاز کرد و تاکنون به کار خودش ادامه داده است. این انتشاراتی بیشتر به خاطر ترجمه کتاب‌های فوق‌العاده مدیریت و موفقیتی که در کشورهای خارجی دارای محبوبیت بالایی بودند به شهرت رسیده است. مشهورترین کتابی که توسط این نشریه ترجمه‌شده «اثر مرکب» از نویسنده معروف دارن هاردی است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد داریم انتشارات نسل نواندیش را شما معرفی کنیم.

شروع کار

انتشارات نسل نواندیش در سال 1376 و پس از دریافت مجوزهای موردنیاز، به‌صورت رسمی شروع به کارکرد. مدیر و صاحب‌امتیاز این نشریه بیژن علی پور است.

این نشریه از سال 1376 تا به کنون به ترجمه و چاپ کتاب‌های موفقیت و مدیریت پرداخته است و در اکثر مواقع این کتاب‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرارگرفته‌اند.

نسل نواندیش در طی نمایشگاهی که در استان فارس برگزیده شد، به‌عنوان بهترین انتشارات انتخاب گردید. مدت زیادی طول نکشید که در طرح عیدانه هم این نشریه بازهم رتبه نخست را کسب کرد.

انتشارات نسل نواندیش علاوه بر چاپ کتاب‌های فیزیکی و انتشار آنان در بازار، با اپلیکیشن‌هایی مثل طاقچه، کتابراه و فیدیبو همکاری‌اش را آغاز کرد که طرفداران زیادی نیز از همین راه به دست آورد. هدف از این کار گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی برای کسانی بود که حوصله حمل کتاب‌های فیزیکی را ندارند.

این نشریه به ترجمه کتاب‌های زیادی دست‌زده است که ازجمله از معروف‌ترین نویسندگانی که کتاب‌های آنان را ترجمه می‌کند می‌توان به دارن هاردی، رابرت کیوساکی، جک کنفیلد، ران دابر، باربارا دیانجلیس و … اشاره کرد که همگی جزو برترین نویسندگان کتاب‌های مدیریت و موفقیت در سرتاسر دنیا هستند.

معرفی انتشارات نسل نواندیش

کتاب اثر مرکب

یکی بهترین و مشهورترین کتاب‌هایی که انتشارات نسل نواندیش به ترجمه آن دست‌زده است «اثر مرکب» نام دارد.

این کتاب که توسط نویسنده بزرگ «دارن هاردی» نوشته‌شده است، یک قانون ساده برای موفقیت به ما معرفی می‌کند که به‌صورت تضمینی می‌تواند هر فردی را در هر زمینه‌ای به موفقیت‌های بزرگ برساند.

مضمون اصلی این کتاب این است: «مهم نیست که چه‌کارهایی انجام می‌دهید، درنهایت این اثر مرکب است که موفقیت یا عدم موفقیت شمارا تعیین می‌کند»

درواقع منظور نویسنده از اثر مرکب، عادت‌ها، ثابت‌قدم بودن در اجرای آنان و گذر زمان است.

اگر از این سه گزینه به نفع خودمان استفاده کنیم، به موفقیت می‌رسیم.

انتشارات نسل نواندیش با ترجمه این کتاب توانست فروش بسیار بالایی را تجربه کند و ایرانیان زیادی از این کتاب بهره برده‌اند.

مترجم‌های این کتاب اکبر عباسی و شاهین بیات و ویراستاری آن بر عهدهٔ معصومه امیرخانی بوده است.

جمع‌بندی

انتشارات نسل نواندیش یکی از نشریه‌های محبوب و مطرح ایرانی است که با ترجمه کتاب‌های معروف موفقیت و مدیریت نویسنده‌های بزرگ توانسته است به شهرت زیادی برسد.

کتاب «اثر مرکب» یکی از این اثار بود که پس از ترجمه سروصدای زیادی در ایران به پا کرد و افراد زیادی آن را خریداری کردند.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی نشریه نسل نواندیش بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از آثار این نشریه استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان چطور بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *