انتشارات نون یکی از نشریه‌های نسبتاً تازه‌کار اما خوب ایرانی است که در سال 1393 پس از دریافت مجوز به‌صورت رسمی فعالیت خودش را آغاز کرد. این نشریه تا به کنون ده‌ها عنوان مختلف درزمینهٔ ادبیات داستانی و رمان منتشر کرده و بعضی از این کتاب‌ها نیز فروش زیادی را تجربه کرده‌اند. انتشارات نون بیشتر به خاطر ترجمه کتاب «مردی به نام او» شناخته می‌شود که شهرت بالایی دارد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی این نشریه را داریم.

شروع کار انتشارات نون

انتشارات نون در سال 1393 به‌صورت رسمی فعالیت خودش را درزمینهٔ چاپ کتاب آغاز کرد. مؤسس این مجموعه سید محسن بنی فاطمه بود.

بیشتر آثار این مجموعه درزمینهٔ ادبیات داستانی عمومی و همچنین رمان است که در چند گذشته طرفداران زیادی در سرتاسر ایران به دست آورده و افراد تمایل بیشتری به مطالعه رمان‌ها پیداکرده‌اند.

نشر نون کتاب‌های زیادی درزمینهٔ شعر ایرانی، مجموعه‌های ایرانی، مجموعه‌های داستان ترجمه‌شده از نویسندگان خارجی و … به چاپ رسانده است.

به‌عنوان‌مثال یکی از معروف‌ترین آثاری که این مجموعه به چاپ رسانده است «مجموعه داستان‌های باغ اناری» و «آه ای مامان» و همچنین «پیاله‌ای چای بنوش» اشاره کرد که چند بار تجدید چاپ‌شده‌اند.

انتشارات نون کتاب‌های زیادی در نویسندگان مطرح خارجی ازجمله هاینریش بل، ارنست همینگوی، فرانسوا موریاک، سنگان، فورد مادوکس فورد،  لئون اوریس و الیف شافاک ترجمه کرده که طرفداران زیادی دارند که معروف‌ترین آنان نیز «مردی به نام او» از فدریک بکمن است.

معرفی انتشارات نون

کتاب مردی به نام اوه

کتاب مردی به نام اوه از فدریک بکمن، یکی از مشهورترین کتاب‌ها در سرتاسر دنیا است که سالانه افراد زیادی به مطالعه آن می‌پردازند و این محبوبیت به ایران نیز وارد شده است.

این کتاب در سال 2016 یکی از پرفروش‌ترین آثار آمازون بود و در کشور سوئد نیز به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب برگزیده شد.

داستان این کتاب راجع به پیرمردی به نام اوه است که مدتی است از محل کار خودش اخراج شده و حالا به‌عنوان مدیر محله فعالیت می‌کند.

انتشارات نون نیز پس از مشاهده محبوبیت فوق‌العاده و روزافزون این کتاب در سرتاسر دنیا تصمیم گرفت تا آ نرا به زبان شیرین فارسی برگرداند تا فارسی‌زبانان نیز از آن استفاده کنند.

این کتاب توسط فرناز تیمورازف به زبان فارسی ترجمه‌شده است.

جمع‌بندی

انتشارات نون یکی از نشریه‌های جوان ولی خوب ایرانی است که از سال 1393 تاکنون به چاپ کتاب‌های زیادی از نویسندگان ایرانی و خارجی چاپ کرده است که معروف‌ترین آنان «مردی به نام اوه» بود که فورش بسیار بالایی را تجربه کرد.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات نون بپردازیم و آن را به‌صورت کامل بهش شما معرفی کنیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از آثار انتشارات نون استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان در چه سطحی بوده است؟ آیا آن‌ها را به دیگران نیز پیشنهاد می‌کنید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *