معرفی انتشارات نیلوفر


یکی از باسابقه‌ترین انتشاراتی‌های ایرانی که می‌توان نام برد، «انتشارات نیلوفر» نام دارد که فعالیت خودش را از سال 1356 آغاز کرده است و کتاب‌های بسیار مهمی را به چاپ رسانده است. این انتشاراتی بیشتر در چاپ کتاب‌های ادبی فعالیت می‌کند و تا به امروز بیش از 700 عنوان کتاب مختلف به وجود آورده است. این انتشارات بیشتر به خاطر ترجمه کتاب فوق‌العاده «دنیای سوفی» شناخته می‌شود و به شهرت رسیده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی انتشارات نیلوفر راداریم.

شروع کار

انتشارات نیلوفر فعالیت خودش را به‌صورت رسمی در سال 1356 و پس از دریافت مجوز آغاز کرد. این مجموعه بدون شک یکی از پرسابقه-ترین و قدیمی‌ترین انتشاراتی‌های ایرانی است که کمک شایانی به افزایش دانش و فرهنگ کتاب‌خوانی نموده است.

مدیریت این مجموعه در حال حاضر بر عهده محمد کریمی زنجانی است.

انتشارات نیلوفر تا به امروز در زمینه‌های مختلف خصوصاً ادبی (که بیشترین تعداد آثار در این زمینه را دارد) بیشتر از 700 عنوان کتاب چاپ کرده است که بعضی از آنان تألیفی و بعضی نیز ترجمه‌شده بوده‌اند. کتاب‌های این انتشارات دارای فروش بسیار بالایی بوده و بعضاً رکوردهایی نیز جابه‌جا کرده‌اند.

کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی، اثر مشهور نویسنده نروژی «یوستین گردر» است که توانست در سرتاسر دنیا به شهرت برسد و امروزه تقریباً هر فرد کتاب‌خوانی این کتاب را مطالعه کرده است. موضوع اصلی این کتاب راجع به فلسفه بوده و نویسنده در سرتاسر آن راجع به تاریخ فلسفه در سرتاسر جهان صحبت می‌کند. طبق گفته بسیاری از مخاطبان، این کتاب یک گزیده از تمامی سخنان فیلسوف‌هایی است که تاکنون زندگی کرده‌اند.

انتشارات نیلوفر پس از به شهرت رسیدن این کتاب در سرتاسر دنیا، تصمیم گرفت آن را به زبان فارسی برگرداند تا ما فارسی‌زبانان نیز بتوانیم از خواندن آن لذت ببریم.

مترجم این کتاب «حسن کامشاد» بود.

معرفی انتشارات نیلوفر

جمع‌بندی

انتشارات نیلوفر بدون شک یکی از بهترین و قدیمی‌ترین انتشاراتی‌های ایرانی است که توانسته تا به امروز صدها اثر مختلف در زمینه‌های مثلی ادبیات، فلسفه، هنر و … به وجود آورد و نقش زیادی در ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران داشته است..

آثار این نشریه دارای فروش بسیار مناسبی هستند و برخی از کتاب‌های این مجموعه مثل «دنیای سوفی» که شهرت زیادی نیز دارد، ازجمله این موارد پرفروش است.

پیشنهاد می‌کنیم هنگامی‌که قصد خرید کتابی رادارید، آثار این نشریه را نیز در ذهن خودتان داشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات نیلوفر بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از آثار این نشریه استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان چطور بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *