انتشارات گمان یکی از نشریه‌هایی نسبتاً تازه‌کار ایرانی است که در پاییز سال 1391 فعالیت خودش را به‌صورت رسمی آغاز کرد. هدف این مجموعه در ابتدای کار چاپ کتاب‌هایی بود که مردم ایران باید مطالعه کنند اما به دلایل مختلفی مثل عدم تسلط روی زبان انگلیسی از خواندن آنان بازمی‌مانند بود. معروف‌ترین کتاب ترجمه‌شده توسط این نشریه «همه دروغ می‌گویند» بود.

در این مقاله از بلاگ کتاب تا قصد معرفی انتشارات گمان راداریم.

شروع کار

انتشارات گمان فعالیت خودش را رسماً از سال 1391 و پس از دریافت مجوزهای رسمی آغاز کرد. ایده اصلی این مجموعه برای شروع کار این بود که کتاب‌هایی را چاپ کند که وجودشان در بازار کتاب یارانی احساس می‌شود اما تاکنون هیچ نشریه‌ای اقدام به ترجمه و چاپ آنان نکرده است.

آنان در ابتدا حفره‌هایی که درزمینهٔ کتاب وجود داشت را شناسایی کردند و سپس اقدام به استراتژی‌های برای پر کردن این حفره‌ها نمودند.

این نشریه از سال 1397 تصمیم گرفت زیر نظر یک تحریریه کوچک به فعالیت خودش ادامه دهد تا با همفکری و همکاری با یکدیگر بتوانند بهترین آثار را انتخاب کرده، متن‌ها را انتخاب و درنهایت کارهای تولید و چاپ را به بهترین روش ممکن انجام دهند.

انتشارات گمان در تمامی زمینه‌ها ازجمله فلسفه، ادبیات و… اقدام به چاپ کتاب می‌کند و فعالیت آن محدود به زمینهٔ خاصی نیست.

رسالت این نشریه نیز مانند بقیه نشریه-ها، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور ایران و درنهایت افزایش آگاهی مردم است.

معروف‌ترین کتابی که تا به کنون توسط این نشریه ترجمه‌شده است «همه دروغ می‌گویند» نام دارد که در زمان انتشار طرفداران زیادی به دست آورد.

معرفی انتشارات گمان

کتاب همه دروغ می‌گویند

کتاب «همه دروغ می‌گیرند» یکی از بهترین کتاب‌ها برای کسانی است که می‌خواهند فلسفه بیاموزند اما در ابتدای راه درگیر تعداد زیادی از مفهوم‌های سخت فلسفی می‌شوند و درنهایت پس از مشاهده عدم توانایی در درک آن‌ها، به‌صورت کلی قید یادگیری فلسفه را می‌زنند.

استفنس داویدوویتز در این کتاب به‌صورت کلی قصد دارد دید ما را نسبت به فلسفه عوض کند و همهٔ انسان‌ها را ترغیب کند که راجع به معنای زندگی‌شان به تفکر و تأمل بپردازند.

این کتاب در سرتاسر دنیا دارای طرفداران بسپار زیادی است و در کشور ایران نیز توسط انتشارات گمان به زبان فارسی برگردانده شد تا نیاز به چنین کتابی به‌صورت کامل برطرف شود.

مترجم این کتاب ریحانه عبدی بود.

جمع‌بندی

انتشارات گمان یکی از انتشارات نسبتاً تازه‌کار ایرانی است که فعالیت خودش را در سال 1391 آغاز کرد و با ترجمه کتاب‌های جذابی مثل «همه دروغ می‌گویند» توانست به محبوبیت قابل‌توجهی در ایران دست یابد.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی انتشارات گمان بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های این نشریه استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان چطور بوده است؟ حاضرید آنان را به دیگران نیز معرفی کنید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *