معرفی نشریه کلک آزادگان


نشریه کلک آزادگان یکی از نشریه‌های مطرح ایرانی است که فعالیت خودش را درزمینهٔ چاپ کتاب از سال 1380 به‌صورت رسمی آغاز کرد و تا به کنون ده‌ها عنوان مختلف را به چاپ رسانده است. این نشریه رسالت خودش را افزایش آگاهی و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور معرفی می‌کند و برای رسیدن به آن تلاش‌های زیادی کرده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا به معرفی نشریه کلک آزادگان می‌پردازیم.

شروع کار

نشریه کلک آزادگان فعالیت خودش را به‌صورت رسمی از سال 1380 و پس از دریافت مجوز آغاز کرد و تا به امروز به راه خودش ادامه داده است. مؤسس این مجموعه مجید حمیدا است که با تلاش‌های زیادی که انجام داده این نشریه توانسته بیش از 80 عنوان مختلف به چاپ برساند.

این نشریه شعار بسیار ساده‌ای دارد که می‌گوید «کتاب‌های خوب را به دیگران معرفی کنیم» و هدف از این شعار گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش آگاهی مردم برای پیشرفت کشور است.

اکثر عناوینی که توسط این مجموعه منتشرشده است درزمینهٔ شعر نو و کلاسیک، رمان و داستان، آداب‌ورسوم و مدیریت و برنامه‌ریزی است؛ به‌صورت کلی این نشریه زمینه خاصی برای انتشار کتاب را دنبال نمی‌کند و سیاست کلی آن انتشار هرگونه کتابی است که می‌تواند باعث کمک به پیشرفت مردم شود.

نشریه کلک آزادگان علاوه بر فعالیت درزمینهٔ چاپ کتاب، درزمینهٔ دیگری مثل عرضه سررسید نامه و تقویم نیز خلاقیت‌های زیادی به خرج می‌دهد و همیشه سالنامه‌های نوروزی جذابی از آن به چشم می‌خورد.

سایت این نشریه در سال 1386 آغاز شد تا شروعی بر فعالیت‌های گسترده آن باشد؛ هدف از تأسیس این سایت این بود که تمامی ایرانیان از تمامی نقاط بتوانند از آثار استفاده کنند و همچنین با فراهم شدن بستر موردنیاز، مسابقه‌های فرهنگی مختلف برای گسترش کتاب‌خوانی انجام شود.

معرفی نشریه کلک آزادگان

کتاب نیمه‌تاریک وجود

کتاب نیمه‌تاریک وجود یکی از بهترین کتاب‌هایی است که هر فردی می‌تواند در طول زندگی‌اش مطالعه کند و از مطالبش بهره ببرد.

دبی فورد در این کتاب به ما می‌گوید چگونه می‌توانیم با استفاده از روش‌هایی به یک یکپارچه درونی دست‌یابیم و ویژگی‌های انسانی خودمان را همان‌طور که هستند بپذیریم.

این کتاب در سرتاسر دنیا محبوبیت بسیار زیادی دارد و نشریه کلک آزادگان پس از مشاهده این محبوبیت تصمیم گرفت این کتاب را برای ایرانیان به زبان فارسی برگرداند تا بتوانند از مطالب آن بهره ببرند. مترجم این کتاب فرناز فرود و ویراستار آن ریحانه فرهنگی بود.

جمع‌بندی

نشریه کلک آزادگان یکی از مطرح‌ترین نشریه‌های ایرانی است که از سال 1380 فعال خودش را آغاز کرده و آثار زیادی را به چاپ رسانده است.

ازجمله مشهورترین آثار ترجمه‌شده توسط این نشریه می‌توان به «نیمه‌تاریک وجود» اشاره کرد که در زمان انتشار فروش زیادی را تجربه نمود.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی نشریه کلک آزادگان بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از کتاب‌های این نشریه استفاده کرده‌اید؟ تأثیرات آن برایتان چطور بوده است؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *