نشر ماهی یکی از نشریه‌های محبوب و مطرح ایرانی است که فعالیت خودش را از سال 1380 آغاز کرده و کارش را تا به امروز نیز ادامه داده است. هدف این نشریه از ابتدا تاکنون چاپ انتشار کتاب‌هایی است که برای مخاطبان سودمند و مفید است و باعث ارتقا آگاهی و علمشان از دنیا می‌شود. این نشریه با همکاری و کمک مترجم‌های خوب و حرفه‌ای تا به کنون کتاب‌های زیادی را به بازار کتاب ایران وارد کرده است. نشر ماهی بیشتر به خاطر ترجمه کتاب «شب‌های روشن» شناخته می‌شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی نشر ماهی راداریم.

شروع کار

نشر ماهی فعالیت خودش را رسماً از سال 1380 و پس از دریافت مجوزهای رسمی آغاز کرد. رسالت در این نشریه از همان ابتدا ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی و افزایش آگاهی مردم ایران بود، به همین دلیل تصمیم گرفت با مترجمان حرفه‌ای و ارزنده‌ای همکاری کند تا از این طریق کتاب‌های مطرح و بزرگی که وجود دارد را به زبان فارسی برگردانده و بازار کتاب ایران از وجود آن‌ها غنی شود.

دقت و وسواسی که این نشریه در ترجمه و چاپ کتاب‌ها به خرج می‌دهد بسیار بالا است و اگر یکی از آثار آن را مطالعه کنید قطعاً متوجه این موضوع خواهید شد.

معرفی نشر ماهی

کتاب شب‌های روشن

کتاب «شب‌های روشن» یکی از بهترین کتاب‌های نویسنده بزرگ «داستایوسکی» است که سعی کرده در قالب یک داستان جذاب، زندگی خودش را روایت کند.

نویسنده در این کتاب سعی می‌کنند یک داستان عاشقانه بسیار جذاب از خاطراتی که خودش در زندگی داشته است را به وجود آورد که نشان از رؤیاپردازی قدرتمند او دارد.

نام این کتاب برگرفته از یک پدیده طبیعی است که در تابستان کره زمین و نواحی شمالی آن رخ می‌دهد که در طی آن هوای شب نیز مانند هوای روز نورانی و روشن است.

این کتاب در سرتاسر دنیا فروش بسیار بالایی دارد و سالانه میلیون‌ها نفر اقدام به مطالعه آن می‌کنند.

نشر ماهی نیز پس از مطالعه این محبوبیت زیاد تصمیم گرفت که این کتاب را به زبان فارسی برگرداند تا ایرانیان نیز بتوانند از مطالعه آن لذت ببرند.

کتاب شب‌های روشن یکی از مشهورترین عنوان‌هایی است که این نشریه ترجمه کرده است.

مترجم این کتاب سروش حبیبی بود.

جمع‌بندی

نشر ماهی یکی از نشریه‌های مطرح و محبوب ایرانی است که از سال 1380 تا به کنون اقدام به چاپ و نشر کتاب می‌کند و امروزه بیشتر به خاطر ترجمه کتاب «شب‌های روشن» از نویسنده بزرگ «فئودور داستایوسکی» شناخته می‌شود.

رسالت این نشریه از همان ابتدای آغاز کار تا به کنون چاپ کتاب‌هایی خوب و مفید و غنی کردن بازار کتاب ایران از آنان بوده است تا مردم ایران نیز بتوانند با بهره‌گیری از محتوای این کتاب‌ها روزبه‌روز پیشرفت کرده و آگاهی خودشان از محیط اطراف را افزایش دهند.

در این مقاله از بلاگ کتاب تا سعی کردیم به معرفی نشر ماهی بپردازیم.

نظر شما چیست؟ تابه‌حال از آثار این نشریه استفاده کرده‌اید؟ کیفیت آنان چطور بوده است؟ آیا حاضرید آنان را به دیگبران نیز معرفی کنید؟ حتماً تجربیات خودتان را در کامنت‌ها بنویسید تا ما و دیگران نیز بهره ببریم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *