میچ آلبوم؛ پرافتخارترین نویسنده آمریکا! + بهترین کتاب‌های او


میچ آلبوم یکی از بهترین نویسندگان، روزنامه‌نگارها و موزیسین‌های آمریکایی است که توانست با سبک خاص و داستان‌های الهام‌بخش خود، به شهرتی جهانی برسد. کتاب او در سرتاسر دنیا توانسته بیش از 35 میلیون بار به فروش برسد که آمار بسیار کم‌نظیری به شمار می‌آید. او در ابتدای کار حرفه‌ای‌اش   با نوشتن مقاله‌های ورزشی، توانست به شهرت ملی بسیاری برسد. او بیشتر به خاطر سبک خاص و داستان‌های جذابی که در کتاب‌ها و فیلم هایش دارد شناخته می‌شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد داریم به معرفی این نویسنده + بهترین کتاب‌های او بپردازیم.

داستان زندگی میچ آلبوم

میچ آلبوم در 23 می 1958 در خانواده‌ای مذهبی و در شهر passaic چشم به جهان گشود. او تا زمانی که پدر و مادرش در اولین ساکن شوند، برای مدت کمی در بوفالو- نیویورک زندگی می‌کرد.

او در یک طبقه و محله متوسط بزرگ شد که معمولاً مردم ازآنجا خارج نمی‌شدند. آلبوم یک‌بار گفت که پدرش مادرش خیلی از او حمایت می‌کردند و تمام توانشان را برای او گذشته و همیشه می‌گفتند: «انتظار نداشته باش تمام دنیا در اینجا خلاصه شود، خارج ازاینجا دنیای بسیار بزرگی وجود دارد، برو بیرون و آن را ببین»

این پیام  تأثیرگذاری زیادی روی او، خواهر بزرگ‌تر و برادر کوچک‌ترش گذاشت و آنان این پیام را از صمیم قلب پذیرفتند و به سفر به سرتاسر دنیا مشغول شدند. خواهر و برادر او در حال حاضر در اروپا زندگی می‌کنند.

میچ آلبوم

شروع مقاله‌نویسی

هنگامی در نیویورک زندگی می‌کرد متوجه شد علاقه شدیدی به روزنامه‌نگاری دارد و به سراغ این کار رفت. در همین زمان، او درآمدش را از طریق فعالیت شبانه در صنعت موسیقی به دست می‌آورد.

او نویسندگی را با نوشتن مقاله برای « Queens Tribune» آغاز کرد که یک روزنامه هفتگی در نیویورک بود.

این شغل او در هنگامی‌که قصد ورود به دانشگاه روزنامه‌نگاری کلمبیا را داشت کمکی زیادی به او کرد. در زمان تحصیل در آنجا، برای پرداخت شهریه‌اش مجبور شد به‌عنوان پرستار بچه مشغول به کار شود. هر موقع در شب زمان اضافی به دست می‌آورد، به نواختن پیانو مشغول می‌شد.

مدتی بعد، او یک کار نیمه‌وقت در مجله ورزشی گرفت. پس از فارغ‌التحصیلی شروع به کار آزاد کرد و در انتشاراتی‌های مختلفی مثل « Sports Illustrated» و GEO مشغول به کار شد و چندین بار در طی مسابقات المپیک در اروپا حضور یافت؛ ازجمله حضور در مسابقات دومیدانی.

او هزینه‌های تمامی سفرهایش را خودش پرداخت می‌کرد و در هنگام حضور در آنجا، مقالاتش را به فروش می‌رساند.

نویسندگی تمام وقت

در سال 1983، او به‌صورت تمام‌وقت به‌عنوان نویسنده ویژه در یک مجله مشغول کار شد و بعداً با گذر زمان، درجات بالاتری پیدا کرد و عنوان ستون نویس را به دست آورد.

در سال 1985 برنده جایزه ورزشی آسوشیتدپرس شد که به‌صورت سالانه به بهترین داستان ورزشی اهدا می‌شود.

میچ آلبوم

مدتی بعد، آلبوم به‌عنوان مدیر نویسنده‌ها جایگزین «مایک دامنی» در مجله «دارویت فری پرس» شد؛ میچ دامنی یک مقاله‌نویس مشهور بود که در مجله «لس‌آنجلس تایمز» کارکرده بود.

پس از مدت کوتاهی ،ستون ورزشی آلبوم به‌سرعت به محبوبیت رسید. در سال 1989، هنگامی‌که مجله Detroit Free Press و «Detroit News» انتشارات آخر هفته خود را ادغام کردند، از آلبوم خواسته شد یک ستون غیرورزشی نیز به وظایفش بی افزاید؛ این ستون در روزهای یکشنبه و در بخش نظرات چاپ می‌شد و راجع به افراد آمریکایی و ارزش‌هایی که دارند صحبت می‌کرد و در سراسر کشور پخش می‌شد.

این دو ستون تا به امروز نیز در مجله «Detroit » وجود دارند و چاپ می‌شوند.

جوایز

میچ آلبوم در طول سال‌هایی که در «Detroit» کار می‌کرد، تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین برنده‌های جایزه‌های نویسنده‌های ورزشی شد.

او توانست عنوان بهترین نویسنده ورزشی ملی 13 بار به دست بیاورد که برنده این جایزه را آسوشیتدپرس مشخص می‌کرد؛ او همچنین هفت بار برنده جایزه بهترین نویسنده از همان سازمان شد که هیچ نویسنده‌ای نتوانسته بود آن را بیش از یک‌بار کسب کند.

او همچنین بیش از 200 جایزه مختلف دیگر از سازمان‌هایی مثل «National Headliner» دریافت کرد.

آلبوم همچنین به تالار مشاهیر انجمن ملی رسانه‌های ورزشی راه پیدا کرد که افتخار بزرگی برای او بود.

او در طول زندگی‌اش جوایز بسیار زیادی دریافت کرد و تقریباً می‌توان گفت بهترین نویسنده ورزشی در تمام طول تاریخ است و مانند او را در این زمینه نمی‌توان یافت.

میچ آلبوم همچنین در حال حاضر به‌عنوان سردبیر در مجله «Parade» به فعالیت می‌پردازد.

میچ آلبوم

کتاب‌های ورزشی

اولین کتاب غیر گلچین میچ آلبوم «بو: زندگی، خنده‌ها و درس‌های او از دانشگاه فوتبال اسطوره‌ها» بود؛ این اثر یک زندگینامه راجع به یک مربی فوتبال به نام «بو شمبکلر» است که با همکاری خود او نوشته‌شده بود. این کتاب در سال 1989 منتشر شد و در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.

بهترین کتاب‌های میچ آلبوم کدام اند؟

میچ آلبوم یکی از بهترین نویسنده‌های ورزشی در تمام طول تاریخ است که کتاب‌هایش بارها و بارها در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرارگرفته‌اند و میلیون نسخه از آنان نیز به فروش رفته است. او با سبک الهام‌بخش و خاص خود، توانست طرفداران بسیار زیادی به دست آورد که شما خواندن تنها چند صفحه از آثار او، متوجه این موضوع خواهید شد.

سه‌شنبه با موری

معروف‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب میچ آلبوم «سه‌شنبه با موری» نام دارد که در سرتاسر دنیا شناخته‌شده است.

این کتاب بر اساس یک ماجرای واقعی نوشته‌شده که بین  و استادش رخ‌داده است.

داستان این کتاب راجع به یک پیرمرد پیر به نام «موری شوارتس» که در روزهای آخر زندگی‌اش است؛

او به‌شدت مریض است و مریضی روزبه‌روز بیشتر در بدنش پیشرفت می‌کند. مریضی هرروز اعضای بیشتری در بدن او را فرامی‌گیرد و رفته‌رفته تمام سلول‌های بدنش می‌میرند.

او مرگ را کاملاً پذیرفته و منتظر اوست؛ اما در آخرین روزهای زندگی‌اش دوست دارد به نقطه‌ای از کمال که می‌خواهد برسد.

بهترین کتاب های میچ آلبوم

پنج‌نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید

دومین کتاب پرفروش و فوق‌العاده این نویسنده «پنج‌نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید» نام دارد که بر اساس روانشناسی روز نوشته‌شده و در سال 2004 یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بود.

داستان این کتاب راجع به ماجراهایی است که یک سرباز پیر در طول زندگی‌اش تجربه کرده است.

او در طول زندگی هرگز احساس شادی را تجربه نکرده و همیشه افسرده است.

بهترین کتاب های میچ آلبوم

نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید

سومین و آخرین کتاب از بهترین کتاب‌های میچ آلبوم «نفر بعدی که در بهشت ملاقات می‌کنید» نام دارد که ادامه کتاب اول او که در بالا معرفی کردیم است.

نویسنده در این کتاب به شیوه فوق‌العاده‌ای اهمیت دنیای پس از مرگ را به ما نشان می‌دهد و می‌گوید که هر پایانی قطعاً یک شروع مجدد دارد. این کتاب به دلیل جذابیت فوق‌العاده‌اش، در سال 2018 توانست به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز انتخاب شود.

بهترین کتاب های میچ آلبوم

جمع‌بندی

میچ آلبوم یکی از بهترین نویسنده‌های معاصر آمریکا شناخته می‌شود که با سبک جذاب و خاص خودش،

توانسته آثار بی‌نظیری را خلق کند که در سرتاسر دنیا انتشار یافته و سالانه میلیون‌ها نفر آن‌ها را مطالعه می‌کنند.

کتاب‌های میچ آلبوم بارها و بارها در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرارگرفته‌اند و بیش از 39 میلیون نسخه از آنان به فروش رفته‌اند.

اگر تاکنون هیچ‌کدام از آثار او را مطالعه نکرده‌اید، چیزهای بسیار را ازدست‌داده‌اید! حتماً همین الان یکی از کتاب‌هایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم را انتخاب و در برنامه مطالعه خود بگنجانید!

در این مقاله سعی کردیم به داستان زندگی + بهترین کتاب‌های میچ آلبوم بپردازیم.

نظر شما چیست؟ به نظرتان بهترین کتاب‌های میچ آلبوم کدام اند؟ کدام اثر اورا خوانده و دوست داشته‌اید؟ حتماً نظرتان را در کامنت‌ها بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *