هما پور اصفهانی، نویسنده‌ای پرتلاش و بااستعداد! + بهترین کتاب‌های او


مگر می‌توان اهل رمان خوانی بود و هما پور اصفهانی را نشناخت؟ یکی از نویسندگان باسابقه و پرتلاش ایرانی که با آثار رویاپردازانه و آرمان گرانه‌اش توانسته با سن کم، به محبوبیت مناسبی در بین مردم دست یابد؛ استعداد بالای این نویسنده در خلق داستان‌های جذاب در تمامی کتاب‌هایش به چشم می‌خورد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد داریم به معرفی این نویسنده+بهترین کتاب‌های او بپردازیم.

داستان زندگی

هما پور اصفهانی در اسفندماه سال 1369 در شهر اصفهان به دنیا آمد. از همان کودکی شوق و علاقه نوشتن در خون او جریان داشت و در 10 سالگی نوشتن را آغاز کرد.

اولین رمان او «آسمان نگاهت» نام دارد که در اوایل شروع نویسندگی آن را نوشته و منتشر کرد و آخرین رمان او نیز «اوراکل» نام دارد که در همین اواخر مراحل نوشتنش به اتمام و به چاپ رسید.

آثار اصفهانی سبکی آرمان‌گرا و عاشقانه دارند و به‌صورت کلی خیلی کم در زندگی روزمره اتفاق می‌افتند همان‌طور که خودش نیز می‌گوید: من به رمان‌های خودم نمره 17 می‌دهم؛ زیرا دارای سبکی آرمان‌گرا و به‌دوراز واقعیت هستند و کمتر اتفاق می‌افتند.

هنگامی‌که نوشتن را شروع کرد خودش هم‌فکر نمی‌کرد در این زمینه استعداد اهمیتی داشته باشد، اما پس از شروع نوشتن متوجه سختی‌های نویسندگی شد؛ به‌طوری‌که می‌گوید: «هنگامی‌که قصد شروع نویسندگی را داشتم، فکر نمی‌کردم استعداد در این زمینه اهمیتی داشته باشد و همه می‌توانند بنویسند، اما بعداً متوجه شدم که بیشتر مردم از نوشتن یک انشای ساده نیز ناتوان هستند»

هما پور اصفهانی

آشنایی با سایت نودوهشتیا

سایت نودوهشتیا یا را یادتان هست؟ یکی از بهترین سایت­ ها برای نقد و بررسی کتاب‌ها و رمان‌ها که در آن می‌توانستیم بهترین رمان هارا پیدا کنیم؛ هما پور اصفهانی یکی از دلایل موفقیتش را آشنایی با این سایت می‌داند و می‌گوید: «یکی از دلایل اصلی موفقیت من و اتفاقات خوب زندگی‌ام آشنایی با سایت نودوهشت یا بود زیرا باعث شد من نقاط ضعف و قوت خودم را شناخته و آن‌ها را بهبود دهم»

همچنین او مشوق و کمک‌کننده اصلی به خودش در این راه را برادرخودش می‌داند که کمک زیادی به او کرده و انگیزه می‌داده است؛ همچنین در کنار برادرش، دوستان و مادرش نیز به او کمک می‌کرده‌اند.

هما پور اصفهانی

به‌صورت کلی تمام رمان‌های این نویسنده جوان از ابتدا تا امروز به‌صورت زیر است:

 • رمان آسمان نگاهت
 • رمان قرار نبود
 • رمان توسکا
 • رمان شکلات تلخ
 • رمان سیگار شکلاتی
 • رمان آرامش غربت
 • رمان شام مهتاب
 • رمان روزی با رونی
 • رمان جدال پر تمنا
 • رمان تقاص
 • رمان استریل
 • رمان ذهن خالی
 • رمان افسونگر
 • اوراکل

بهترین کتاب‌های هما پور اصفهانی کدم‌اند؟

این نویسنده جوان بااینکه تجربه کمی در دنیای نویسندگی دارد و به‌نوعی در ابتدای راه است، توانسته آثار جذاب و زیادی منتشر کند که در سرتاسر ایران نیز علاقه‌مندان خودش را دارد؛ رمان‌های این نویسنده دارای سبک عاشقانه و آرمان‌گرا هستند بنابراین نباید انتظار مواردی مثل پرداختن به مشکلات اجتماعی و… را داشته باشید!

در زیر به معرفی 5 تا بهترین کتاب‌های هما پور اصفهانی می‌پردازیم:

1 – رمان ذهن خالی

اولین کتاب از لیست بهترین کتاب‌های هما پور اصفهانی، کتاب «ذهن خالی» نام دارد که راجع به زندگی دختری جوان بانام «پولک» است که به دلیل سانحه‌ای ناگهانی، حافظه‌اش را به‌صورت کامل از دست می‌دهد.

در آن‌طرف داستان خانواده نامزدش به طرز عجیبی کشته‌شده‌اند که او تنها شاهد آن قضیه است؛ او برای نجات نامزدش مجبور است هرچه زودتر گذشته ترسناک و پر مصیبتش را به یاد آورد که برای او خیلی سخت است و…

بهترین کتاب های هما پور اصفهانی

2 – رمان قرار نبود

دومین گزینه از این لیست، رمان «قرار نبود» است که علاقه‌مندان زیادی دارد؛ داستان این کتاب راجع به دختری به نام «ترسا» است که علاقه شدیدی به درس و ادامه تحصیل دارد و علیرغم تلاش بسیارش، دو سال است پشت کنکور مانده و رتبه مناسبی نمی‌آورد و در حال حاضر نیز منتظر نتیجه کنکور است.

او چند سال پیش مادرش را ازدست‌داده و پیش پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کند.

ترسا علاقه زیادی به مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور دارد اما به دلیل مخالفت پدرش نمی‌تواند به آنجا برود؛ پدرش قبلاً خواهر ترسا را به خارج از کشور فرستاده و خاطره خوبی ندارد و به همین دلیل نمی‌خواهد این دخترش هم به آنجا برود.

سرانجام ترسا و دوستانش باهم تفکر کرده و به دنبال راهی برای موافقت پدر او می‌گردند؛ پس از مدتی پدرش را راضی کرده و ترسا خوشحال می‌شود اما در ادامه فردی وارد زندگی او می‌شود که مسیر زندگی‌اش را تغییر داده و…

بهترین کتاب های هما پور اصفهانی

3 – رمان توسکا

رمان «توسکا» یکی دیگر از بهترین کتاب‌های این نویسنده است که داستانی احساسی و عاشقانه راجع به زندگی دختری بانام توسکا دارد؛ او به‌طور ناخواسته و ناگهانی وارد مسیر جدیدی می‌شود که کم‌وبیش اتفاقات خوبی برایش افتاده و باعث تجربه چیزهایی مثل محبوبیت، پیکار، سرمایه و مهم‌تر از همه عشق می‌شود.

بهترین کتاب های هما پور اصفهانی

4 – تقاص

به‌عنوان گزینه بعدی این لیست قصد داریم رمان «تقاص» را به شما معرفی کنیم؛

داستان این کتاب راجع به دختری زیبا و ثروتمند با نام «رزا» است که در حال تحصیل در دوره دبیرستان است.

در این هنگام ماجراهای مختلفی برای او اتفاق می‌افتد که به‌عنوان شخصیت اصلی داستان شروع به روایت آن‌ها می‌کند و…

5 – افسونگر

آخرین گزینه از لیست بهترین کتاب‌های هما پور اصفهانی، کتاب افسونگر است که داستان بسیار جذاب و عاشقانه‌ای دارد.

داستان این کتاب راجع به دختری بانام افسون است؛ او برادری بدذات دارد که همیشه افسون را اذیت کرده و راحتش نمی‌گذارد.

روزی افسون با پسری خوب بانام دنیل آشنا می‌شود و هردو به‌شدت عاشق شده و دوست دارند باهم زندگی کنند اما

به خاطر برادر افسون ماجرا را فاش نمی‌کنند و افسون مجبور است با برادرش زندگی کند و…

6 – روزای بارونی

کتاب «روزای بارونی» دارای داستانی جذاب و فوق­ العاده است که

شخصیت­ هایش تلفیقی از رمان قرار نبود: (آرتان و ترسا، نیما و طرلان)، جدال پر تمنا (آراد و ویولت)، توسکا (توسکا و آرشاویر، احسان و طناز) است که

نویسنده با ترکیب آن­ها توانسته داستانی قوی و احساسی به وجود بیاورد؛ در کتاب «روزای بارونی» به‌صورت کلی به سرگذشت بنده ­ها پرداخته می­شود.

جمع‌بندی

هما پور اصفهانی از نویسندگان جوان و پرتلاش کشورمان به شمار می‌آید که تازه در ابتدای راه است و

بااستعداد فراوانی که دارد، توانایی رسیدن به نقاط بالاتر و موفقیت‌های بزرگ را

کاملاً می‌توان در او دید و کمتر روان‌خوانی پیدا می‌شود که اورا نشناسد.

در این مقاله سعی کردیم داستان زندگی+بهترین کتاب‌های او را به شما معرفی کنیم.

نظر شما چیست؟ کدام اثر این نویسنده را خوانده و دوست داشته‌اید؟ حتماً در کامنت‌ها نظرتان را بنویسید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *