پیشنهاد خرید کتاب اثر مرکب


آیا تابه‌حال کتاب اثر مرکب را مطالعه کرده‌اید؟ دارن هاردی قصد دارد در این اثر بی‌نظیر و فوق‌العاده، یک‌راه تضمینی و دقیق برای رسیدن به موفقیت­های بزرگ را به ما آموزش دهد و بگوید که چگونه می‌توانیم با قدم‌های بسیار کوچک و ساده، به موفقیت‌های بزرگ و استوار دست‌یابیم. اثر مرکب به ما یاد می‌دهد که چگونه عادت‌های ما می‌توانند آینده ما را شکل دهند و یک کار کوچک درصورتی‌که تکرار شود می‌تواند نتایج بسیار بزرگی را رقم بزند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب اثر مرکب راداریم.

معرفی کتاب اثر مرکب؛ درباره این کتاب چه‌می‌دانیم؟

آیا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده است که از خودتان پرسیده باشید که چرا دیگران و بعضی افراد تا این حد موفق هستند و روزبه‌روز پیشرفت می‌کنند درصورتی‌که شما در جایگاه فعلی‌تان درجا می‌زنید؟

تقریباً تمامی ما می‌دانیم که داشتن عادت‌های خوب سودهای بسیار زیادی دارد؛ اما هنگامی‌که اثر مرکب را بشناسیم تازه متوجه تأثیرات فوق‌العاده عادت‌ها می‌شویم.

هنگامی‌که عادت‌های ما با ثبات قدم همراه شوند، درگذر زمان نتایج بسیار بزرگی را برای ما رقم می‌زنند که خودمان هم باورشان نمی‌کنیم؛ این دقیقاً همان اثر مرکب است.

دارن هاردی قصد دارد در این کتاب فوق‌العاده راه‌های کاملاً تضمینی برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در زندگی را به ما بیاموزد و بگوید که چگونه می‌توانیم با تأثیرگذاری روی انتخاب‌هایمان، نتایجی که در آینده دریافت می‌کنیم را به‌صورت کامل تغییر دهیم.

دارن هاردی ازآنجایی‌که سال‌های طولانی در مجله‌های موفقیت فعالیت کرده و با افراد موفق زیادی نیز مصاحبه کرده است، متوجه شده که تمامی آنان از یک قانون برای رسیدن به موفقیت استفاده می‌کنند و آن چیزی نیست جز اثر مرکب.

ما در طول روز انتخاب‌های زیادی پیش رویمان قرار دارد و واکنش‌ها به هرکدام از آنان می‌توانند موفقیت یا عدم موفقیت ما را رقم بزند؛ مثلاً شما در طول روز می‌توانید به خوردن انواع شیرینی‌ها بپردازید یا به‌جای آن از تغذیه سالم بهره ببرید! تقریباً تمامی شما می‌دانید که با یک روز تغذیه سالم هیچ سودی به شما نمی‌رسد و با یک روز تغذیه بد هیچ آسیبی نمی‌بینید.

اما تأثیرات بزرگ زمانی خودشان را نشان می‌دهند که شما این کار هارا به‌صورت مستمر انجام دهید؛ آن موقع است که گذر زمان می‌تواند باعث رسیدن به موفقیت‌های بزرگ یا سقوط‌های بسیار بد شود و این دقیقاً همان اثر مرکب است.

دارن هاردی در قسمتی از کتاب اثر مرکب می‌گوید: «مهم نیست چه‌کاری انجام می‌دهید و چقدر تلاش می­کنید، درنهایت چیزی که باعث رسیدن شما به موفقیت می‌شود اثر مرکب است.»

یکی از مثال‌های بسیار قابل ملموس برای درک اثر مرکب، مثالی است که در خود این کتاب آمده است:

«فرض کنید به شما می‌گویم که می‌توانید همین‌الان 4 میلیون دلار بگیرید و بروید و هر کاری دلتان می‌خواهد انجام دهید یا یک سکه یک سنتی به شما می‌دهم که هرروز تا سی روز دو برابر می‌شود؛ به‌احتمال قطع به‌یقین انتخاب شما گزینه اول خواهد بود چون فکر می‌کنید بسیار زیاد است؛ اما فرض کنید دوستتان گزینه دوم را انتخاب می‌کند. در روز سی‌ام دوست شما 30 میلیون دلار پول خواهد داشت درصورتی‌که به‌احتمال‌زیاد شما تمام پولتان را خرج کرده‌اید! این یعنی اثر مرکب»

اگر بخواهیم یکی از بهترین کتاب‌های زمینه موفقیت را به شما معرفی کنیم بدون شک اثر مرکب هم جون ستاره‌ای می‌درخشد! این اثر دارای فروش بسیار بالایی در سرتاسر دنیا است و تا به کنون میلیون­ها نسخه از آن فروش رفته و نویسندگان مشهور زیادی به ستایش آن دست‌زده‌اند.

در کتاب اثر مرکب با یکسری راهکارهای کاملاً عملی روبرو هستیم که کمک می‌کنند شما به‌صورت تضمینی به موفقیت‌هایی که در ذهنتان است برسید و هر چیزی که می‌خواهید را به دست آورید.

هیچ راز عجیب‌وغریبی در کار نخواهد بود؛ اثر مرکب درواقع همان چیزهایی است که تمامی ما به آن اطلاع داریم اما فراموششان کرده‌ایم و هیچ‌وقت به آنان عمل نمی‌کنیم؛ اثر مرکب ترکیبی از عادت‌ها، ثابت‌قدم بودن و زمان است و این سه فاکتور موفقیت‌ها و شکست‌های ما را رقم می‌زنند.

این کتاب چیزی است که در طولانی‌مدت جواب می‌دهد؛ به‌عنوان‌مثال شما اگر هرروز ساعت 5 صبح بیدار شوید، قطعاً تا مدت‌های طولانی هیچ نتیجه‌ای نخواهید دید؛ اما پس از گذر مدت طولانی ناگهان به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست پیدا می‌کنید که هرکسی شمارا از بیرون ببیند فکر می‌کند به موفقیت یک‌شبه رسیده‌اید! درواقع موفقیت شما یک‌شبه نبوده است، بلکه سال‌ها قدرتتان را برای رسیدن به آن جمع کرده­اید و ناگهان اثر مرکب نتیجه داده است.

به‌عنوان‌مثال فردی که قصد دارد با پتک، سنگی را بشکند ممکن است 99 ضربه به آن بزند اما هیچ آسیبی به سنگ نرسد، اما سر ضربه 100 ام ناگهان سنگ شکسته می‌شود؛ هم شما و هم خود آن فرد می‌دانید که دلیل شکسته شدن سنگ به خاطر آن‌یک ضربه آخر نبوده است، بلکه 99 ضربه قبل آن بوده است که رسیدن به موفقیت را آماده کرده ‌است.

اثر مرکب کتابی است که در تمامی زندگی‌تان باید مطالعه کنید و به کار بگیرید تا بتوانید به فواید آن دست پیدا کنید.

این اثر به شما کمک می‌کند تا بر موانعی مثل کمبود هوش، ذکاوت و سایر عوامل ذاتی غلبه کنید و بر افرادی که در این فاکتورها از شما برتری دارند پیروز شوید.

در قسمتی از اثر مرکب می‌خوانیم: «پدر من هرگز جا زدن به خاطر عواملی مثل هوش ذکاوت و … را قبول نمی‌کرد! اگر به او می‌گفتید که استعداد ریاضی را ندارم، می‌گفت مهم نیست. بنشین و تمام تابستان را برای به دست آوردن نمره خوب در ریاضی تمرین کن. همین کارهای او است که باعث شده من امروزه معتاد موفقیت باشم»

اثر مرکب یکی از کتاب‌هایی است که می‌توان زندگی هر فردی را دگرگون کند و او را به موفقیت‌هایی که همیشه به دنبالش بوده است برساند. اثر مرکب چیزی نیست که شما با یک یا دو روز یا چند ماه پایبند ماندن به آن شمارا به موفقیت برساند اما اگر دائماً از آن استفاده کنید، ناگهان متوجه می‌شوید که به هر چیزی که می‌خواستید رسیده‌اید.

پیشنهاد خرید کتاب اثر مرکب

جملات زیبا کتاب اثر مرکب

  • رمز موفقیت، شکست‌های بزرگ است هدف شما در رقابت این باشد که شکست بخورید
  • چیزی که کار کردن را لذت‌بخش می‌کند، انجام دادن یک کار معنادار است
  • جملهٔ من نمی‌توانم دروغی بیش نیست! ما از این جمله استفاده می‌کنیم تا تلاش نکردن‌هایمان را توجیه کنیم. بهره‌وری جادو نیست، بلکه نظم و انضباط است
  • مهارت اصلی کارایی و بهره‌وری چیست؟ یادگرفتن مهارت نه گفتن

بهترین مترجم کتاب اثر مرکب کیست؟

کتاب اثر مرکب تاکنون توسط نشریه‌های مختلفی به زبان فارسی برگردانده شده است اما بدون شک بهترین نسخه ترجمه‌شده آن، توسط انتشارات نسل نو اندیش واکبر عباسی انجام‌شده که این اثر را به‌صورت بسیار روان و عالی به زبان فارسی برگردانده‌اند.

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی یکی از بهترین نویسندگان حوزه موفقیت است که در سال 1971 در کالیفرنیا به دنیا آمد. او بیشتر به خاطر نوشتن کتاب بی‌نظیر «اثر مرکب» شناخته می‌شود و امروزه شهرتی جهانی دارد. او به مدت 8 سال به‌عنوان سردبیر در مجله موفقیت فعالیت می‌کرد و توانست برنامه‌های تلویزیونی بسیاری راه‌اندازی کند. برای مطالعه بیشتر به صفحه معرفی دارن هاردی مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *