پیشنهاد خرید کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی


آیا تابه‌حال کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی را مطالعه کرده‌اید؟ حمیدرضا صدر که بدون شک یکی از خوش ذهن‌ترین نویسنده‌ها به شمار می‌آمد، این کتاب را که یک اثر بی‌نظیر است قبل از مرگش نوشت و وصیت کرد که بعد از پایان زندگی‌اش به صورت عمومی منتشر شود. او در این کتاب از سختی‌های بزرگی سخن می‌گوید که هر فردی را می‌تواند به زمین بکوبد و از بین ببرد؛ چیزهایی مثل بیماری و ترس. همان‌هایی که می‌توانند امید هر انسانی را از بین ببرند و او را درگیر مشکل بزرگ‌تری به نام افسردگی کنند. حمیدرضا صدر در این کتاب به‌وضوح عشق خودش به زندگی را در قالب مردی که در تمامی لحظات خوش و ناخوش در مقابل زندگی لبخند میزند به تصویر کشیده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی را داریم.

معرفی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

حمیدرضا صدر که یکی از نویسندگان، مفسران و منتقدان بزرگ سینما به شمار می‌آمد، سرانجام در 25 تیر 1400 جان باخت و آخرین کتاب خودش به نام از قیطریه تا اورنج کانتی منتشر شد؛ او وصیت کرده بود که تا زمان مرگش این اثر منتشر نشود و سرانجام به خواست خودش نیز رسید.

این اثر به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان باوجود تمامی سختی‌ها و ناخوشی‌های زندگی، با تمام قوا به آن ادامه داد و حتی در بدترین شرایط نیز خوشحال و شادکام بود.

بیماری یکی از چیزهایی است که می‌تواند امید هر فردی را ریشه‌کن کرده و از بین ببرد؛ اما حمیدرضا فرد یکی از افرادی است که باوجود تمامی سختی‌ها و مشکلات یک روز هم ناامید نشد و تا آخرین لحظات زندگی‌اش نیز به شادکامی ادامه داد.

او در این کتاب شخصیت خودش و تجربیاتی که در زندگی داشته است را در قالب یک مرد به شخصیت می‌کشد؛ او باوجود تمامی مشکلات، سختی‌ها، بیماری و … هرگز تسلیم نشده و برای دستیابی به خواسته‌هایش تمام تلاشش را می‌کند.

ذهن این مرد طوری طراحی‌شده است که بتواند خودش را با هر شرایطی هماهنگ کند و خودش را با آن وفق دهد.

تابه‌حال چند بار پیش‌آمده که در زندگی دچار یک حادثه شده یا شکست خورده باشید و پس‌ازآن به‌صورت کامل امیدتان را از دست دهید؟ تقریباً هیچ فردی روی کره زمین وجود ندارد که چنین روزهایی را سپری نکرده باشد و از شرایط بسیار بد نگذشته باشد.

نویسنده در این اثر به ما می‌آموزد که مهم نیست که زندگی چه بلاهایی به سر ما می‌آورد، بلکه مهم این است که ما چه واکنشی به این اتفاقات نشان می‌دهیم؛ درواقع فرض کنید که زندگی یک بوکسور بسیار قدرتمند و قوی است که با کوچک‌ترین ضربه‌ای می‌تواند ما را بر زمین اندازد. در چنین شرایطی قطعاً جنگیدن تن‌به‌تن با آن کار آسانی نخواهد بود؛ بلکه ما باید جاخالی دادن را بلد باشیم و خودمان را از ضربه­های او در امان نگه‌داریم.

شخصیت این کتاب دقیقاً چنین ویژگی دارد؛ ما در این اثر با داستانی روبرو هستیم که در سرتاسر آن با بیماری و هراس‌ها جنگیده می‌شود و داشتن امید در بالاترین اولویت ممکن قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم که: «ناگهان تمام چیزها از طریق یک سرفه کوچک آغاز گردید؛ آیا این درست نیست که هر اتفاق مهمی در حین خواب شروع می‌شود؟ آیا این درست نیست که هر چیز مهمی با یک جرقه کوچک آغاز می‌شود؟ آیا این درست نیست که رخدادهایی که در زندگی برای ما به وجود می‌آیند بدون خبر وارد می‌شوند؟»

حمیدرضا صدر فردی بود که به‌صورت ناگهانی درگیر بیماری سرطان شد و سرانجام به همین دلیل نیز جان خودش را از دست داد؛ او بعدازاینکه متوجه شد سرطان درگیرش کرده تصمیم گرفت کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی را بنویسد و به اطرافیانش وصیت کرد که آن را بعدازاینکه از دنیا رفت به‌صورت عمومی منتشر کنند.

این اثر می‌تواند یکی از بهترین چیزها برای کسانی باشد که در زندگی با سختی‌ها و دشواری‌های زیادی روبرو هستند و آن را تمام‌شده و بدردنخور می‌دانند. او در این کتاب می‌گوید که چگونه می‌توان در بدترین و سخت‌ترین شرایط ممکن نیز شادکام بود و باقدرت با مشکلات و ترس‌ها مبارزه کرد. حمیدرضا صدر نمونه یکی از افرادی است که از ته قلب عاشق زندگی بود و همواره به آن عشق می‌ورزید و این را به‌سادگی می‌توان در سخنانش دید که به خواننده تزریق می‌شود.

اگر تا به کنون این کتاب را مطالعه نکرده‌اید، شکی نیست که چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنم هرچه سریع‌تر یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و یک دنیا تجربه از این انسان خردمند به دست آورید.

پیشنهاد خرید کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

بهترین گوینده کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی کیست؟

این کتاب به دلیل جذابیت بالایی که برای مخاطبان داشت توانست به‌سرعت به چاپ سوم خودش دست یابد و طرفداران این نویسنده خیلی سریع این اثر او را خریداری کردند. این کتاب سرانجام توسط نشر چشمه وارد بازار شد و مدتی بعد و به گویندگی رضا کیانیان و فاطمه معتمدآریا، نسخه صوتی آن نیز منتشر گردید. پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه صوتی یا نوشتاری این کتاب را دریافت کنید و بخوانید؛ قطعاً پشیمان نخواهید شد.

حمیدرضا صدر کیست؟

حمیدرضا صدر نویسنده، منتقد و مفسر فوتبال بود که در 30 فروردین 1335 در شهر محلات به دنیا آمد. او در برنامه­های تلویزیونی زیادی که عمدتاً راجع به فوتبال بودند حضور داشت و به‌عنوان کارشناس فعالیت می‌کرد. او فعالیتی بسیار طولانی‌مدت در نشریه هفت داشت و آثار زیادی را از طریق آن منتشر کرد. درزمینهٔ سینما، او به‌نقد فیلم‌ها و سریال­های مختلف می‌پرداخت و نقاط ضعف آنان را شرح می‌داد. سید محسن صدر که در دوره پهلوی عنوان نخست‌وزیری را بر عهده داشت، عموی پدر حمیدرضا صدر بود و از این‌سو از یک خانواده سرشناس شناخته می‌شد. او دوران تحصیلش را در ابتدا در ایران آغاز کرد و پس از گذشت مدتی و برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت. او دارای مدرک کارشناسی اقتصاد، کارشناسی ارشد شهرسازی و دکترا از دانشگاه لیدز بریتانیا بود و از همین سو یک انسان خردمند به شمار می‌رفت. او به‌عنوان نویسنده در نشریه‌های زیادی فعالیت می‌کرد که مشهورترین آن نیز «هفت» نام داشت. افرادی که به تماشای فوتبال علاقه دارند به‌احتمال‌زیاد او را می‌شناسند؛ حمیدرضا صدر در برنامه‌های ورزشی زیادی در صداوسیما حضور پیدا می‌کرد و کارشناسی بازی را بر عهده می‌گرفت. او همچنین در مستندی که توسط مزدک میرزایی تولید شد به‌عنوان کارشناس فعالیت داشت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *