پیشنهاد خرید کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن


آیا تابه‌حال کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن را مطالعه کرده‌اید؟ اولگا توکارچوک که یک از بهترین نویسنده‌های لهستانی به شمار می‌آید، با نوشتن این کتاب فوق‌العاده درنهایت در سال 2018 توانست برنده جایزه نوبل ادبیات شود. این اثر بلافاصله بعدازاینکه به زبان انگلیسی ترجمه‌شده توجه و تحسین منتقدان زیادی را به خودش جلب کرد و با سبک طنز و جذاب خودش امروزه فروش زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن راداریم.

معرفی کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن

هنگامی‌که بخواهیم یکی از بهترین رمان‌های چند سال اخیر در دنیا را معرفی کنیم، هیچ‌چیزی نمی‌تواند باعث شود که نامی از اثر فوق‌العاده اولگا توکارچوک به نام «گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن» به میان نیاید. این نویسنده که با نوشتن رمان فوق‌العاده‌اش در سال 2018 توانست برنده جایزه نوبل ادبیات نیز بشود، در ابتدا فقط به زبان‌اصلی وجود داشت اما بلافاصله بعد از ترجمه‌اش به زبان انگلیسی توانست سروصدای زیادی به پا کند و منتقدان زیادی او را مورد تحسین قراردادند و از توانایی بالای نویسنده سخن گفتند.

قدرت نویسنده در پرداختن به بخش‌های طنز داستان و ماجراهایی که در آن اتفاق می‌افتد به حدی زیاد است که می‌توان در یک‌چشم به هم زدن متوجه آن شد و شما در هنگام خواندن آن لذت بسیار زیادی می‌برید. این اثری درعین‌حال که به‌صورت بسیار جذاب و طنز نوشته‌شده، خطرناک و تکان‌دهنده نیز شناخته می‌شود زیرا به‌صورت تند و صریح یکسری سؤالات چالش‌برانگیز راجع به رفتار انسان‌ها را بیان می‌کند که ممکن است ذهن هر انسانی را درگیر خودش سازد.

داستان این کتاب راجع به دختری به نام انینا دوشیکو است که دریکی از دهکده‌های قدیمی که در لهستان قرار دارد زندگی می‌کند که معمولاً تمامی اهالی آن یکدیگر را می‌شناسند؛ این روستا در اکثر مواقع سال در شرایط سردی قرار دارد و این دختر در طول زمستان برای اینکه بتواند بهره‌ای از آن ببرد و دانش خودش را افزایش دهد، به مطالعه اخترشناسی و اشعار افرادی بزرگی مثل ویلیام بلیک می‌پردازد. علاوه بر این، نگهداری و محافظت از خانه‌های زمستانی که افراد ثروتمند ساخته‌اند نیز بر عهده او قرار داده‌شده و او زمانی که در طول روز در اختیار دارد این‌گونه می‌گذراند. او علاقهٔ زیادی به حیوانات دارد و ازاین‌رو ترجیح می‌دهد ک همواره با آنان تعامل برقرار کند تا با انسان‌ها. به همین دلیل اکثر مردمی که او را از نزدیک می‌شناسند لقب‌هایی مثل منزوی و گوشه‌گیر به او داده‌اند.

دریکی از روزهای عادی که انینا می‌خواهد کارش را شروع کند، متوجه می‌شود که یکی از همسایگان او به‌تازگی مرده است؛ اما این مرگ اصلاً شرایط عادی ندارد و جسد او در شرایط بسیار عجیبی پیدا می‌شود که باعث ایجاد سؤالات گوناگونی در ذهن او می‌گردد.

پس‌ازاین اتفاق، یکسری شک‌ها و سؤالات در ذهن مردم ایجاد می‌شود و به همین دلیل انینا تصمیم می‌گیرد شروع به تحقیقات گسترده‌ای کند تا از هر چیزی که در اختیارش قرار دارد استفاده کرده و از آن بهره لازم را ببرد. او اعتقاد دارد که چیزهای مفید زیادی می‌داند که می‌توانند باعث شوند که این موضوع به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن حل شود و از مردم تنها درخواست دارد که به حرف‌های او گوش‌داده و جدی بگیرند.

کتاب گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن دارای داستانی بسیار فوق‌العاده و درعین‌حال هیجان‌انگیز است که خواندن آن باعث به وجود آمدن احساسات فوق‌العاده‌ای می‌شود. در این کتاب ما کاوشی بین مرزهای بین عقل و جنون خواهیم داشت و چیزی فراتر از عقل و سنت، اختیار و تقدیر می‌بینیم و به‌صورت کامل با آنان آشنا می‌شویم.

در این اثر ما با یکسری سؤالات چالش‌برانگیز اما بسیار مهم روبرو می‌شویم و سعی می‌کنیم که بفهمیم که دقیقاً چه کسانی را سالم و عاقل می‌دانیم و باید به کدام‌یک از کسانی که در اطرافمان قرار دارند توجه زیادی داشته باشیم.

بااینکه تا به امروز کتاب‌های زیادی از اولگا توکارچوک به زبان فارسی انجام‌نشده است، اما می‌توان از همین تعداد اندک کتاب‌های او به فارسی نیز لذت زیادی برد و او را موردتقدیر قرارداد. کتاب گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن او به دلیل داستان فوق‌العاده و استفاده درست و صحیح از مفهوم‌های دیگری مثل فلسفه و سلیقه خوبی که در انتخاب متون به‌کاررفته در آن داشته است، در سال 2018 توانست توجه آکادمی نوبل و منتقدین زیادی را به دست آورد و درنهایت برنده جایزه نوبل نیز شد که برای هر نویسنده‌ای افتخار بزرگی به شمار می‌آید.

خواندن این کتاب برای تمامی کسانی که به داستان‌های جذاب و خیالی و درعین‌حال هیجان‌انگیز علاقه‌مند هستند بسیار مناسب است و از خواندن آن لذت زیادی می‌برند.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از این کتاب را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن

بهترین مترجم کتاب با گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن کیست؟

کتاب گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن به دلیل داستان و محتوای فوق‌العاده‌ای که دارد در سرتاسر دنیا دارای محبوبیت و فروش بالایی است به همین دلیل نشریه‌های گوناگونی آن را به زبان‌های مختلف ترجمه کرده‌اند و امروزه می‌توانید آن را در هر زبانی و در هر کتاب‌فروشی در دنیا پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه ترجمه‌شده است که بدون شک بهترین آن توسط نشر گویا و هانیه مهر مطلق انجام‌شده که این اثر را به بهترین شکل ممکن و با قلمی روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید در هنگام خواندن کتاب لذت زیادی ببرید به‌صورت جز به‌جز متوجه منظور نویسنده از نوشتن هر بخش شوید، حتماً همین ترجمه را تهیه کنید.

اولگا توکارچوک کیست؟

اگر بخواهیم یکی از پرافتخارترین نویسنده‌های تاریخ کشور لهستان را معرفی کنیم بدون شک می‌توان به اولگا توکارچوک اشاره نمود. او که به خاطر نوشتن کتاب «گاوآهن استخوان مردگان را شخم بزن» برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد و به شهرت رسید، امروزه در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و در هنگام خواندن او لذت زیادی را می‌توان به دست آورد. توکارچوک در 29 ژانویه 1962 به دنیا آمد و در حال حاضر در اواخر دهه پنجم زندگی خودش به سر می‌برد. او علاوه برنوشتن رمان، به کارهای دیگری مثل شاعری، فیلم‌نامه‌نویسی و روانشناسی نیز مشغول است و فعالیت‌های زیادی نیز در این زمینه‌ها انجام می‌دهد. از دیگر افتخارات او می‌توان به دریافت جایزه من بوکر و ویله نیستا اشاره کرد که بابت رمان دیگرش یعنی «پروازها» دریافت کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *