پیشنهاد خرید کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن


آیا تابه‌حال کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن را خوانده‌اید؟ ادل فایر و مازلیش در این اثر خودشان قصد دارند به ما بگویند که داشتن مهارت‌های ارتباطی خصوصاً مهارت‌های ارتباط با کودکان به چه اندازه‌ای اهمیت دارد و چگونه می‌توانیم با یادگیری چنین مهارت‌هایی آینده کودکانمان را تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر قرار دهیم. آنان در این اثر به ما می‌آموزند که نباید با کودکانمان مانند یک نمایشنامه برخورد کنیم و بارها و بارها رفتارهای تکراری در مقابل آنان انجام دهیم، بلکه باید از روش‌های جدید و علمی بهره بگیریم و آنان را بیاموزیم.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن راداریم.

معرفی کتاب به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن؛ درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که یک پدر و مادر چه وظایفی در قبال کودک خودش دارد؟ خب طبیعتاً تمامی ما می‌دانیم که پدر و مادر باید شرایط زندگی مناسب را برای کودکشان فراهم کنند و نیازهای اصلی و طبیعی او را نیز برطرف سازند.

بااینکه تقریباً هر پدری باید چنین وظایفی را برای کودک خودش انجام می‌دهد، اما چرا بازهم شاهد مشکلات گوناگونی هستیم که خانواده‌ها با فرزندانشان دارند؟

بله درست حدس زدید؛ مهارت‌های ارتباطی.

مهارت‌های ارتباطی به حدی مهم هستند که می‌توانند شرایط زندگی هر فردی را تحت تأثیر قرار دهند و نتایج مثبتی را برای او به ارمغان بیاورند؛ چه در محیط کار یا در محیط اجتماع. ما باید نحوه درست ارتباط برقرار کردن با دیگران را بلد باشیم تا بتوانیم به خواسته‌هایی که در قبال آنان داریم برسیم.

اما مهارت‌های ارتباطی بین شما و فرزادانتان بسیار مهم‌تر از بقیه مکان‌ها هستند؛ شما به‌عنوان یک پدر یا مادر، باید بلد باشید که چگونه با کودکانتان صحبت کنید، اگر کار بدی کرد چه رفتاری انجام دهید، اگر سؤالی پرسید چه چیزی به او بگوید و … و در کل مهارت ارتباط با او را به‌صورت کامل بلد باشید.

آلن مازلیش و ادل فابر در کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن قصد دارد مهارت‌های ارتباط جدید و علمی را به ما بیاموزند که کمک زیادی به بهبود روابط بین کودک و والد می‌کند و بسیاری از مشکلاتی که بین آنان وجود دارد را از بین می‌برد.

این دو نویسنده کتاب‌های گوناگونی در این زمینه و ارتباط بین کودک و والد نوشته‌اند که همهٔ آن‌ها فروش بالایی را تجربه کرده‌اند و تقریباً می‌توان آنان را در هر کتاب‌فروشی پیدا کرد. این دو کارگاه‌های ارتباطات مؤثر زیادی برگزار کرده‌اند و ازاین‌رو تجربیات و دانش بالایی در این زمینه در اختیاردارند که آنان را در این اثر با شما به اشتراک می‌گذارند.

بااینکه ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که نحوه-ی ارتباط بین پدر و مادر و فرزند چیزی خصوصی است و یادگیری چیزی راجع به آن فایده‌ای ندارد، ما می‌توانیم با یادگیری یکسری روش‌ها و مهارت‌ها به‌نوعی با کودکانمان تعامل کنیم که بهترین بازخورد را از آنان بگیریم و عملکردشان را به‌صورت بسیار قابل‌توجهی افزایش دهیم که در آینده هم برای خود و هم برای ما سودآور خواهد بود.

بااینکه ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که یادگیری مهارت‌های ارتباطی و به کار بردنشان ساده است، اما شما مسیر ساده‌ای برای یادگیری روش صحیح رفتار با و ارتباط با کودکانتان نخواهید داشت. تنها یادگیری تئوری یک مهارت نمی‌تواند کمکی به شما کند و حتی باید آن را بارها و بارها تمرین کنید تا درنهایت وارد ذهن ناخودآگاه شما شده و در طول زندگی روزمره به کار گرفته شود.

همان‌طور که نویسنده در کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن می‌گوید، زندگی مانند یک نمایشنامه نیست که بتوانیم آن را حفظ کنیم و دیگر هرزمانی که خواستیم نسبت به اجرایش اقدام نماییم. یادگیری یک مهارت نیز دقیقاً همین است و شما باید نکاتی که راجع به آن می‌آموزید را برای خودتان شخصی‌سازی کرده و ببینید که چگونه می‌توانید از آنان استفاده کنید.

جالب است بدانید که یکی از دلایل عزت‌نفس و شخصیت ضعیف بزرگ‌سالان به نحوه رفتار اطرافیان و خصوصاً پدر و مادر با آنان مربوط می‌شود؛ هنگامی‌که کودکی دارید، گفتن هر حرفی و هرگونه برخورد با آن می‌تواند تأثیرات گوناگونی روی آن داشت باشد و تلقینات مختلفی را برای او بسازد. هنگامی‌که کودکتان را دائماً تنبیه می‌کنید و او را با جملات نادرست خطاب می‌کنید، این پیام را به ذهن ناخودآگاه او مخابره می‌کنید که بی‌ارزش است و هیچ فردی او را دوست ندارد و کودک با سادگی هرچه تمام این پیام را باور خواهد کرد.

بنابراین قبل از اینکه بخواهید این مسئولیت بزرگ یعنی پدر یا مادر شدن را بپذیرید حتماً باید مهارت‌های ارتباطی با کودکانتان را بلد باشید تا بتوانید وظیفه تربیت صحیح را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن همان اثری است که این مهارت را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله و به‌صورت بسیار روان به شما آموزش می‌دهد راه و اصول علمی رفتار با کودکان را برای شما شرح می‌دهد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید تا درنهایت بتوانید با به‌کارگیری روش‌های گفته‌شده در آن، از روابط سالم و لذت‌بخش با عزیزان و کودکتان لذت ببرید.

پیشنهاد خرید کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن

بهترین مترجم کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن کیست؟

کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن به دلیل محبوبیت بالایی که دارد توسط نشریه‌های مختلفی ترجمه‌شده و امروزه می‌توانید آن را در هر زبان و در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

این اثر در ایران نیز توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است که اگر بخواهیم بهترین آنان را به شما معرفی کنیم قطعاً به نسخه انتشارات دایره و فاطمه عباسی فر اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روانی به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید هنگام خواندن این اثر لذت زیادی را تجربه کنید و مفاهیم گفته‌شده در آن را به‌صورت کامل و دقیق درک کنید، قطعاً همین نسخه را تهیه کنید.

آدل فابر کیست؟

آدل فابر نویسنده محبوب آمریکایی است که در 12 ژانویه 1928 چشم به جهان گشود. او علاقهٔ بسیاری راجع به تحقیق در مورد روش‌های صحیح تربیت فرزندان دارد و ازاین‌رو کارگاه‌ها و کتاب‌های زیادی را در این زمینه تولید کرده است. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن است که راجع به نحوه تعامل صحیح بین کودکان و بزرگ‌سالان صحبت می‌کند و این مهارت را برای ما شرح می‌دهد. او در حال حاضر در سنین کهن‌سالی به سر می‌برد و محل زندگی‌اش نیز در نیویورک است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *