پیشنهاد خرید کتاب بچه‌های سبز


آیا تابه‌حال کتاب بچه‌های سبز را مطالعه کرده‌اید؟ اولگا توکارچوک در این اثر خودش قصد دارد یک داستان بی‌نظیر از یک گیاه‌شناس اسکاتلندی ارائه کند که این گیاه‌شناس در طول آن در طی یک سفر طولانی به دنبال پادشاه لهستان می‌رود و او را زیر نظر می‌گیرد. او میل بسیار زیادی به کشف چیزهای جدید دارد ازاین‌رو آب‌وهوای لهستان را مدام موردبررسی و بازبینی قرار می‌دهد و سعی می‌کند که اطلاعات جدید راجعبه آداب‌ورسوم مردم آن به دست بیاورد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب بچه‌های سبز راداریم.

معرفی کتاب بچه‌های سبز؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

اولگا توکارچوک را تقریباً می‌توان به‌عنوان کسی عنوان کرد که هر فرد علاقه‌مند به کتاب حداقل یک اثر از او را خوانده است یا شناخت زیادی از او دارد.

او که بیشتر به دلیل مهارت‌های فوق­العاده‌اش در نوشتن و ترکیب آنان برای به وجود آوردن یک داستان فوق‌العاده شناخته می­شود، امروز در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و دریافت جایزه نوبل در سال 2018 نیز به‌صورت صعودی بر محبوبیت او افزود.

کتاب بچه‌های سبز یکی از این کتاب‌های فوق‌العاده او به شمار می‌آید که مثل همیشه دارای داستانی بسیار جذاب و عالی است و ذهن خواننده را به‌شدت درگیر می‌کند. او در این اثر خودش قصد دارد تا اروپا را به‌صورت کاملاً واضح و بدون هیچ تعصبی زیر سؤال برده و از نقاط ضعفی که در آن وجود دارد پرده‌برداری کند. او می‌گوید که ما همواره دیگران را به‌عنوان یک خطر بالقوه می‌شناسیم و همواره از آن می‌ترسیم و این همیشه در طول تاریخ وجود داشته است؛ اما آیا ما از کشورهایی که در همسایگی ما وجود دارند و مردم و آداب رسوم آنان، اطلاعاتی در دست داریم؟ به‌راستی‌که چیزهایی راجع به آنان می‌دانیم؟

آیا مفهوم‌هایی مثل مرکز و پیرامون برای تمامی افراد مانند یکدیگر است یا تفاوت­های بین آنان وجود دارد؟ مفهوم امروز چه؟ آیا تمامی ما چنین چیزهایی را به یک صورت درک می‌کنیم؟

ویلیام دیویسان که یک گیاه‌شناس است، در سرتاسر کتاب بچه‌های سبز دقیقاً قصد دارد که ما را با چنین موضوعاتی آشنا کند و بدون هیچ تعصبی مشاهداتش را برای ما بیان نماید. او که خود یک اروپایی به شمار می‌آید و از لهستانی که درگیر جنگ است فاصله زیادی دارد، اطلاعاتی دارد که می‌خواهد ما با در این اثر به اشتراک بگذارد.

داستان این کتاب راجع به یک گیاه‌شناس اسکاتلندی است که در جریان یک سفر طولانی که ازبین لیتوانی و اوکراین می­گذرد به‌عنوان پزشک پادشاه لهستان انتخاب می‌شود ووظیفه مراقبت و نگه‌داری از او در مقابل بیماری‌ها را بر عهده می‌گیرد. این گیاه‌شناس دارای کنجکاوی بسیار زیاد و میل به ماجراجویی بالایی است و همیشه سعی می‌کند تا چیزهای جدید یاد بگیرد و بادید علمی خودش هر چیزی را موردبررسی قرار دهد. او که در لهستان نقش ناظر را بر عهده دارد، تصمیم می‌گیرد شرایط آب‌وهوایی سخت این منطقه را زیر نظر بگیرد و بررسی کند و آداب‌ورسوم مردم این کشور اروپایی را موردبررسی قرار دهد تا نقاط ضعف آن را برای ما مشخص سازد.

دریکی از روزها و هنگامی‌که پادشاه به همراه سربازانش در طول مسیر رفتن به مقصد توقف می‌کنند، متوجه حضور دو بچه می‌شوند؛ بچه‌هایی که ظاهری بسیار عجیب‌وغریب دارند و از اندام ضعیفشان مشخص است که اصلاً زندگی خوبی را تجربه نمی-کنند. علاوه بر این آن‌ها دارای پوست و موهایی بارنگ عجیب هستند که باعث حیرت پادشاه و سربازان می‌گردد.

این کتاب دارای ماجراهای رزم آلود زیادی است که ذهن خواننده را به‌شدت درگیرم می‌کند؛ شما در طول خواندن این کتاب احتمالاً بارها سؤالاتی مانند اینکه: آیا این دو بچه واقعاً انسان هستند یا موجودات غیرازآن؟ و … خواهید پرسید و مدام به دنبال پاسخ سؤالاتتان خواهید گشت که همین باعث می‌شود داستان را تا انتها ادامه داده و هیجان اولیه آن حفظ شود.

هدف اصلی کتاب بچه‌های سبز نشان دادن شوخ‌طبعی‌هایی است که ما هنگام درک دیگران استفاده می‌کنیم و ناشناخته‌هایی است که بدون توجه به جنبه‌های مختلف آنان، ردشان می‌کنیم.

این اثر تا به کنون در سرتاسر دنیا فروش زیادی داشته است و می‌توان آن را یکی از بهترین آثار اولگا توکارچوک معرفی نمود.

اگر به دنبال خواندن داستانی رمزآلود و درعین‌حال جذاب و زیبا هستید و می‌خواهید که ذهن خودتان را به چالش بکشید، قطعاً کتاب بچه‌های سبز برای شما مفید خواهد بود و در طی خواندن آن لذت زیادی می‌برید.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از این اثر را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نمی­شوید و ساعت‌ها از آن لذت می‌برید.

پیشنهاد خرید کتاب بچه‌های سبز

بهترین مترجم کتاب بچه‌های سبز کیست؟

کتاب بچه‌های سبز را می‌توان یکی از آثاری معرفی کرد که مخاطبان خاص خودش را دارد و با خواندن دقیق آن می‌توان درس‌های زیادی را آموخت. این اثر به دلیل محبوبیت بالایی که دارد توسط نشریه‌های گوناگونی ترجمه‌شده و به همین دلیل می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کنید که واقعاً فوق‌العاده است.

بچه‌های سبز در کشور ایران نیز توسط چند نشریه ترجمه‌شده است که بدون شک می‌توان نسخه نشر چشمه و کاوه میر عباسی را به‌عنوان بهترین از بین آنان معرفی کرد که آن را به‌صورت روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند و شما به‌سادگی می‌توانید با خواندن آن متوجه منظور اصلی نویسنده بشوید.

مترجم‌ها نقش بسیار زیادی در میزان موفقیت یک کتاب زبان‌های مختلف دارند ازاین‌رو هنگام خرید کتاب‌های جدید حتماً باید به این نکته توجه کنید که مترجم خوبی را انتخاب کنید تا درنهایت هنگام خواندن آن لذت زیادی ببرید.

اولگا توکارچوک کیست؟

قطعاً اگر بخواهیم فهرستی از موفق‌ترین نویسنده‌های زن در دنیا داشته باشیم، اولگا توکارچوک نیز در آن حضور خواهد داشت. این نویسنده به خاطر خلق اثری بی‌نظیر توانست در سال 2018 برنده جایزه نوبل ادبیات بشود و نام خودش را به‌عنوان یکی از بهترین نویسنده‌ها در نسل خودش ثبت کند. او همچنین در سال 2018 نیز توانست جایزه ادبی مهم من بوکر را به خاطر نوشتن کتاب «پروازها» دریافت کند. او که در کشور لهستان و در سال 1962 به دنیا آمد، علاوه بر نویسندگی مشغول به شاعری و روانشناسی نیز هست و بیشتر به خاطر سبک خاص نوشته‌هایش که به‌صورت اسطوره‌ای نام‌گذاری می‌شود شناخته‌شده است. او پس‌ازاینکه در رشته روانشناسی و از دانشگاه ورشو فارغ‌التحصیل شد، شروع به نوشتن شعرها و رمان‌ها و یکسری داستان‌های کوتاه کرد و می‌توان آثار ارزنده‌ای را در کارنامه او دید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *