پیشنهاد خرید کتاب بی‌شعوری


آیا تابه‌حال کتاب بی‌شعوری را مطالعه کرده‌اید؟ خاوی کرمنت در این کتاب فوق‌العاده خودش قصد دارد ازنظر روانشناسی بی‌شعوری را بررسی کند. او این بیماری را خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت معرفی می‌کند. امروزه افراد زیادی هستند که درگیر بی‌شعوری‌اند و کارهایی انجام می‌دهند که اعصاب و روان هر فردی را به هم می‌ریزد. نویسنده در این کتاب به‌صورت کامل برای ما توضیح می‌دهد که بی‌شعوری یعنی چه و چه کسانی بی‌شعور هستند و ما چگونه می‌توانیم جزو چنین افرادی نباشیم.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب بی‌شعوری راداریم.

معرفی کتاب بی‌شعوری؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

در طول تاریخ بشریت و از همان ابتدای قدم گذاشتن انسان روی کره زمین، همواره بیماری‌های گوناگونی گریبان گیر انسان‌ها شده است و به خاطر آنان افرادی زیادی جان خودشان را ازدست‌داده‌اند.

بیماری‌هایی مثل و با طاعون، سل و در همین اواخر هم که کرونا میلیون‌ها انسان را روانه مرگ گرده است.

اما یک بیماری بسیار وحشتناک و خطرناک وجود دارد که بدون اینکه به‌صورت مستقیم انسان‌ها را به قتل برساند، آنان را رنج و عذاب می‌دهد؛ بی‌شعوری!

آیا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده است که یکی از همسایه‌هایتان بارها و بارها زباله‌هایش را در جلوی در شما قرار دهد؟ آیا تابه‌حال از حرف‌های الکی سیاست‌مداران دچار عصبانیت شده‌اید؟ آیا تابه‌حال از دکتری که بدون توجه به صحبت‌های شما شروع به نسخه نوشتن می‌کند عصبانی شده‌اید؟

این دقیقاً همان بیماری بی‌شعوری است؛ خاویر کرمنت در این کتاب خودش قصد دارد خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت را به ما معرفی کند و از ضررهایی که برای جامعه انسان به بار می‌آورد صحبت کند.

کتاب «بی‌شعوری» که یک اثر روانشناسی شناخته می‌شود، به رفتارها و کارهایی اشاره دارد که اکثر انسان‌ها به‌صورت روزمره در حال انجامشان هستند اما خبری از نتایج آنان ندارند؛ رفتارهایی که باعث کاهش ارزش آنان در اجتماع و نفرت مردم نسبت به این افراد می‌شود.

سبک نوشتاری این کتاب به‌صورت طنز است و شما هنگام خواندن آن به‌احتمال‌زیاد خواهید خندید. برای نوشتن این کتاب از تحقیقات پرتعدادی که توسط دانشمندان انجام‌شده باشد استفاده‌نشده بلکه کاملاً تجربه محور و چیزهایی است که در تمامی جوامع شایع هستند و به‌وفور یافت می‌شوند.

خاویر کرمنت در ابتدای این کتاب یک زندگینامه از خودش ارائه می‌کند و می‌گوید که خودش درگذشته درگیر بیماری بی‌شعوری بوده است اما پس از مدتی متوجه آن شده و آن را درمان نموده است؛ هدف این نویسنده از نوشتن این کتاب نیز کمک به افرادی است که درگیر این بیماری‌اند یا با افرادی زندگی می‌کنند که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

در کتاب «بی‌شعوری» ما یکسری روش‌ها را یاد می‌گیریم که با استفاده از آنان می‌توانیم افراد دارای بی‌شعوری را تشخیص دهیم و برای درمان آن اقدام به اجرای راهکارهای مختلفی کنیم.

سبک نوشتاری طنز و جذاب این کتاب باعث می‌شود که تمامی افراد بتوانند با آن ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده و در طی خواندن آن لذت زیادی را تجربه کنند. در ابتدای هر فصل ما با یک نقل‌قول طنز و خنده‌دار روبرو هستیم که به‌صورت کلی آن فصل را توصیف می‌کنند.

خاویر کرمنت محتوای این کتاب را به‌صورت کاملاً تجربه محور و عامیانه نوشته است که در تمامی جوامع می‌توان آن‌ها را دید؛ اما بااین‌حال مفاهیم گفته‌شده در آن علمی نیستند و خود نویسنده نیز در طول کتاب می‌گوید که نمی‌توان بی‌شعوری را به‌صورت دقیق شناسایی کرد، اما می‌توان به‌سادگی آن را شناخت و افراد بی‌شعور را تشخیص داد.

نویسنده در طول این اثر حقیقت‌هایی را بیان می‌کنند که هر فردی باید آنان را بپذیرد و در راستای بهبود مشکلاتی که دارند قدم بردارد؛ سبک نوشتاری جذاب کتاب باعث می‌شود که شما در طول خواندن آن اصلاً دچار خستگی و دل‌زدگی نشوید و آن را تا انتها ادامه دهید که این هنر خاویر کرمنت را نشان می‌دهد.

نکته مهم بعدی این است که تقریباً اکثر انسان‌هایی که در دنیا وجود دارند درگیر بیماری بی-شعوری هستند اما درجه آنان با یکدیگر فرق می‌کند؛ بنابراین هنگام شروع خواندن این کتاب باید با طرز فکر اینکه می‌خواهید با کمک آن رفتارتان را تغییر دهید شروع کنید و اگر درجایی دیدید که شما نیز درگیر مقداری بی‌شعوری هستید، باید آن را به‌صورت کامل بپذیرید. بسیاری از افرادی که کتاب بی‌شعوری را می‌خوانند ادعا می‌کنند که آنان افرادی بافرهنگ هستند و پس از اتمام این اثر تنها به شناسایی بی‌شعورهایی که در اطرافشان هستند می‌پردازند درصورتی‌که خودشان درگیر این بیماری هستند.

یکی از خنده‌دارترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که پس از یادگیری روش‌های شناخت افراد بی‌شعور، بلافاصله هر فردی را دیدید این کتاب را به او معرفی کنید!

بنابراین این کتاب را بادید کاملاً باز و بدون هیچ تعصب و برتر بینی شروع کنید تا در ادامه با راهکارهای گفته‌شده در آن بتوانید این بیماری را درمان کنید و در مسیر پیشرفت قرار بگیرید.

خاویر کرمنت این کتاب را در قالب داستان و فردی اول‌شخص روایت می‌کند؛ هنگام خواندن این کتاب باید سعی کنید که خودتان را به‌جای فرد روایتگر قرار دهید و فکر کنید که آیا شما هم درگذشته یا حال، چنین رفتارهایی داشته‌اید یا خیر؟

خاویر کرمنت اولین قدم برای درمان بی‌شعوری را پذیرش آن عنوان می‌کند؛ به این معنی که بپذیرید و قبول کنید که شما هم مانند هر فردی درگیر این بیماری هستید و باید برای درمان آن تلاش کنید.

تمام محتوای این کتاب بر اساس تجاربی است که خود نویسنده در سرتاسر زندگی‌اش به دست آورده و آن‌ها را به چشم دیده است؛ او ادعا می‌کند که خودش درگذشته فردی بی‌شعور بوده که با تلاش توانسته آن را درمان کند. خاویر کرمنت حتی بی‌شعوری را به‌عنوان یک اعتیاد می‌شناسد؛ اعتیادی مانند مواد مخدر یا الکل که فرد را درگیر خودش می‌کند و نمی‌گذارد که خود واقعی‌اش را دریابد.

بزرگ‌ترین بیماری که در تاریخ بشریت وجود دارد بی‌شعوری است و این‌زمانی بدتر می‌شود که خود شخص از آن اطلاعی نداشته باشد! به قول ملأ احمد نراقی:

آن‌کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند

اگر تا به کنون کتاب بی‌شعوری را مطالعه نکرده‌اید قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت زیادی مطالعه کنید. قطعاً پیشمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب بی‌شعوری

جملات زیبا کتاب بی‌شعوری

  • یکی از خصلت‌های این بی‌شعورها این است که خود را چنان برگزیدهٔ خداوند می‌دانند که حتی هالهٔ نورانی دور سرشان را هم می‌بینند.
  • مشکل درمان بی‌شعوری آن است که آدم بی‌شعور معمولاً قبول نمی‌کند بی‌شعور است. اگر هم عاقبت قبول کند، بازهم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.
  • وقتی کسی بفهمد با حقه‌بازی یا زورگویی می‌تواند پیروز میدان باشد، در دوری می‌افتد که خارج شدن از آن مشکل خواهد بود.

بهترین مترجم کتاب بی‌شعوری کیست؟

کتاب بی‌شعوری به دلیل محبوبیت بالایی که دارد تقریباً به تمام زبان‌های دنیا ترجمه‌شده است و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌خانه‌ای پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است که اگر بخواهیم بهترین آنان را معرفی کنیم، قطعاً به ترجمه انتشارات تیسا و محمود فرجامی اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند و پیشنهاد می‌کنیم حتماً همین نسخه را تهیه کنید.

خاویر کرمنت کیست؟

خاویر کرمنت نویسنده و روانشناس آمریکایی است که توانست با نوشتن کتاب بی‌شعوری به شهرت زیادی دست یابد. پس از انتشار این کتاب افراد زیادی از سرتاسر دنیا از این کتاب استقبال کردند و نسخه‌های زیادی از آن فروش رفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *