پیشنهاد خرید کتاب تخت خوابت را مرتب کن


آیا تابه‌حال کتاب تخت خوابت را مرتب کن را مطالعه کرده‌اید؟ ویلیام مک‌ریون که یک بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است قصد دارد در این کتاب بگوید که چگونه می‌توان روز را با یک کار کوچک شروع کرد که می‌تواند زندگی خودتان و دنیا را دچار تغییرات بزرگی کند. نویسنده این کتاب 37 سال در نیروی دریایی آمریکا مشغول خدمت بود و از این طریق درس‌های زیادی را یاد گرفت؛ او این درس‌های مهم را در کتاب تخت خوابت را مرتب کن با ما به اشتراک می‌گذارد که شامل 10 درس مختلف است و به ما کمک می‌کند تا روزمان را بانظم فوق‌العاده‌ای شروع کنیم.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب تخت خوابت را مرتب کن راداریم.

معرفی کتاب تخت خوابت را معرفی کن؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

ویلیام مک‌ریون که 37 سال را در نیروی دریایی آمریکا در تمام سطوح گذرانده است، بعد از بازنشستگی تصمیم گرفت کتابی بنویسد که در طول آن یکسری درس‌های ساده اما مهم به ما بیاموزد که می‌توانند کمک کنند تا اتفاقات بسیار بزرگی برای خود و حتی دنیا به وجود آوریم.

این کتاب که در سال 2017 از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا و نیویورک‌تایمز بود، دارای 10 درس کوتاه اما بسیار مفید است که نویسنده در تمریناتی که در نیروی دریایی انجام داده آموخته است؛ این درس‌ها اگرچه بسیار ساده و مشخص هستند، اما بسیاری از افراد به آنان عمل نمی‌کنند و بدین ترتیب نتیجه‌ای نیز عایدشان نمی‌شود.

در هر بخش از کتاب ما با یکسر از خاطراتی که مک‌ریون در طول آموزش خدمت و عملیات جنگی‌اش داشته روبرو می‌شویم که آنان را به‌صورت بسیار جذاب و درعین‌حال کوتاه و خلاصه بیان می‌کند و نکاتی مهم را به ما می‌آموزد.

او تأکید ویژه‌ای بر این قضیه دارد که تمامی چیزهایی که در این کتاب آورده است را شخصاً آموخته و در زندگی به کار بسته و باعث نتایج بزرگی برای او شده است و فرقی نمی‌کند که یک فرمانده جنگی باشید یا یک کارمند، در هر شرایطی و هر نوع زندگی می‌توانید این درس‌ها را به کار بگیرید تا در برابر چالش‌های زندگی دوام آورید.

چیزهایی که کتاب تخت خوابت را مرتب کن می‌بینید بسیار ساده و پیش‌پاافتاده هستند و محتوای آن ممکن است شمارا به یاد کتاب‌های حوزه موفقیت بی اندازند؛ اما همین چیزهای کوچک را هم 97 درصد مردم رعایت نمی‌کنند و از طرفی ازآنجایی‌که تمامی این درس‌های گفته‌شده توسط شخص نویسنده بارها تجربه‌شده و تمرین کرده، به‌صورت بسیار بهتری می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید و از آنان بهره ببرید.

نحوه نوشتار این کتاب به‌صورت کاملاً تجربه محور است و مک‌ریون تمامی تجربیاتی را که از درس‌های موردنظر داشته را روی کاغذ آورده است و هنگام خواندن آن‌ها احساس می‌کنید که خودتان در آن شرایط حاضر و در حال تماشای آنان هستید که باعث هیجان فوق‌العاده کتاب می‌شود.

نویسنده قبل از اینکه این کتاب را بنویسد، خلاصه‌ای از آن را در یک سخنرانی که بین دانشجویان برگزار می‌شد در سال 2014 بیان کرد که افراد زیادی به آن واکنش نشان دادند؛ همین باعث شد که او تصمیم بگیرد این تجربیات را تبدیل به یک کتاب کند تا تمامی انسان‌ها از آنان بهره ببرند.

کتاب تخت خوابت را مرتب کن بسیار جذاب و مفید درعین‌حال کوتاه است که می‌تواند باعث یک تلنگر برای ما شود تا تغییرات را در زندگی خودتان از چیزهای کوچک شروع کنید و روزبه‌روز پیشرفت کرده و به چیزهای بزرگی که همیشه در ذهنتان بوده است برسید.

این اثر پس از انتشارش در سال 2017 توانست فروش بسیار زیاد را تجربه کند و افراد زیادی آن را خریداری کرده و مطالعه کردند.

اگر دوست دارید که زندگی خودتان و اطرافیانتان را تغیر دهید اما نمی‌دانید که از کجا باید شروع کنید، این کتاب می‌تواند یک راهنمای بسیار عملی و جذاب برای شروع باشد که جهت درست را به شما نشان می‌دهد.

در این کتاب یاد می‌گیریم که هر موفقیت و تغییر بزرگی تنها از طریق یک جرقه شروع می‌شود و با تکرار چنین جرقه‌هایی ناگهان یک آتش بزرگ به راه می‌افتد و چیزهای بزرگ به دست می‌آیند؛ مک‌ریون به ما یاد می‌دهد که باید تغییر را از تخت خوابمان شروع کنیم تا درنهایت باگذشت زمان به هر خواسته‌ای که از زندگی داریم برسیم و از آنان لذت ببریم. تجربه محور بودن و داستان‌های کوتاهی که در اول هر فصل آمده باعث می‌شوند تا به‌صورت بسیار بهتری منظور نویسنده را درک کنید و درنهایت بیشترین بهره ممکن را از دانسته‌های او ببرید.

اگر به خواندن کتاب‌های حوزه موفقیت و رشد فردی علاقه دارید، بدون شک لذت زیادی را از خواندن این کتاب خواهید برد و دانسته‌های خودتان را افزایش می‌دهید و یک‌قدم مهم برای بهبود کیفیت زندگی‌تان برمی‌دارید؛ البته تنها مطالعه این کتاب یا هر کتاب دیگری کافی نیست و شما زمانی به نتایج موردنظرتان خواهید رسید که دانسته‌هایتان را به اقدام تبدیل کنید.

پیشنهاد خرید کتاب تخت خوابت را مرتب کن

جملات زیبا کتاب تخت خوابت را مرتب کن

  • اگر می‌خوای جهان رو تغییر بدی از تختوابت شروع کن.
  • اگر می‌خوای جهان رو تغییر بدی کسی رو پیدا کن تا برای پارو زدن بهت کمک کنه.
  • آگه می‌خوای دنیا رو تغییر بدی با موانع شاخ به شاخ شو.
  • آگه می‌خوای دنیا رو تغییر بدی بهترینِ خودت در تاریک‌ترین لحظات باش.

بهترین مترجم کتاب تخت خوابت را مرتب کن کیست؟

ازآنجایی‌که کتاب تخت خوابت را مرتب کن خیلی سریع توانست به محبوبی بالایی برسد و فروش بالایی را تجربه کند، خیلی سریع به چندین زبان مختلف دنیا ازجمله فارسی برگردانده شد و نشریه‌های زیادی برای انتشار آن به نام خودشان تلاش می‌کردند.

بدون شک داشتن تجربه‌ای لذت‌بخش از خواندن یک کتاب بستگی زیادی به نحوه ترجمه و مهارت مترجم دارد و درصورتی‌که ترجمهٔ درستی را تهیه نکنید، احتمال اینکه برای همیشه از یک کتاب متنفر شوید وجود دارد! این اثر تابه کنون توسط نشریه‌های مختلفی به زبان فارسی برگرداند شده است اما بهترین نسخه ترجمه‌شده توسط انتشارات کوله پشتی و حسین گازر انجام‌شده که این اثر را به‌صورت بسیار روان، شیوا و عالی به زبان فارسی برگردانده‌اند و پیشنهاد می‌کنیم حتماً همین نسخه را تهیه کنید.

ویلیام مک‌ریون کیست؟

ویلیام مک‌ریون، دریاسالار چهار ستاره نیروی دریایی آمریکا است که بازنشسته شده است. او در 6 نوامبر 1955 چشم به جهان گشود. او در سال 2011 به‌عنوان فرمانده ستاد ویژه آمریکا فعالیتش را آغاز کرد و این وظیفه را تا سال 2014 بر عهده داشت. ازآن‌پس تصمیم گرفت به تگزاس رفته و ریاست دانشگاه این ایالت را بر عهده بگیرد و این کار را تا سال 2018 نیز ادامه داد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «تخت خوابت را مرتب کن» است که در آن 10 درس از تجربیاتی که خودش در زندگی داشته به ما می‌دهد و می‌گوید که چگونه کارهای کوچک مثل مرتب کردن تخت خواب در صبح می‌تواند تمام زندگی ما و حتی دنیا را دچار تغییرات اساسی کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *