پیشنهاد خرید کتاب ترانه‌های باب دیلن

پیشنهاد خرید کتاب ترانه های باب دیلن

پیشنهاد خرید کتاب ترانه های باب دیلن


آیا تابه‌حال مجموعه سه‌جلدی ترانه‌های باب دیلن را مطالعه کرده‌اید؟ کسانی که اهل مطالعه ترانه‌های معروف آمریکایی باشند، حتماً شاعر بزرگ باب دیلن را می‌شناسند. این کتاب شامل مجموعه‌ای از آثار قدیمی این هنرمند است که توانستند در طول دهه شصت و پس‌ازآن به شهرت زیادی برسند و شخص باب دیلن را تبدیل به شکسپیری جدید کند. او همچنین در سال 1982 و 1988 توانست به تالار مشاهیر ترانه‌سرایان و راک‌اند رول راه پیدا کند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب ترانه‌های باب دیلن راداریم.

معرفی کتاب ترانه‌های باب دیلن؛ درباره این اثر چه‌میدانیم؟

هنگامی‌که می‌خواهیم به مشهورترین هنرمندان تاریخ آمریکا سر بزنیم، می‌توانیم افراد زیادی را مشاهده بکنیم؛ اما نام باب دیلن در میان تمامی آنان مانند ستاره‌ای می‌درخشد.

اگر مقداری علاقه به اشعار و ترانه‌های آمریکایی داشته باشید حتماً این شخصیت را می‌شناسید و آثاری نیز از او خوانده‌اید! اما اگر این کار را نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

کتاب ترانه‌های باب دیلن شامل 3 جلد کتاب مختلف است که دربرگیرنده آثار قدیمی این هنرمند است که می‌تواند برای طرفداران او بسیار هیجان‌انگیز و جذاب باشد. باب دیلن، بدون شک یک انقلاب در صنعت موسیقی در سرتاسر جهان به وجود آورد و او امروزه از شهرت قابل‌توجهی برخوردار است.

یکی از دلایل شهرت این موسیقی‌دان نقش بسیار زیادی است که در به وجود آمدن یک سبک جدید موسیقی به نام راک بومی داشته است و بسیاری از افراد علاقه‌مند او را خالق این سبک می‌دانند. در میانه‌های دهه شصت بود که این کار او باعث افزایش شهرت فوق‌العاده او گردید و توانست به حدی طرفدار به دست آورد و محبوب شود که بسیاری از افراد او را شکسپیر دوم می‌شناختند.

ترانه‌هایی که او در زمان خودش سرایید در طول جنبش‌های اجتماعی که در دهه شصت رخ می‌داد مورداستفاده قرار می‌گرفتند و بدین ترتیب توانست یک‌راه جدید به قلب مردم باز کند و به محبوبیت خودش بیش‌ازپیش افزود. مدت زیادی طول نکشید که موفقیت‌های پی‌درپی او اتفاق افتادند و در سال 1982 به تالار مشاهیر ترانه‌سرایان و در 1988 به تالار مشاهیر راک‌اند رول راه پیدا کرد تا بتواند کلکسیون کاملی داشته باشد.

ازجمله آلبوم‌های مشهور که موفقیت‌های بزرگی برای او به همراه داشتند می‌توان به بزرگراه 61، بلوند در بلوند، آقای تمبورین من و … اشاره کرد که موردتوجه بسیار زیادی قرار گرفتند و حتی به تالار مشاهیر گرمی نیز راه پیدا کردند.

در سال 2008 او توانست به دلیل خلق آثاری تأثیرگذار و فوق‌العاده‌اش که موردعلاقه عموم افراد است برنده جایزه پولیتزر شود که برای بسیاری از افراد یک آرزو است.

باب دیلن در طول تمامی آثار خودش از مهارت‌هایش بهره می‌گیرد تا آنان را به بهترین شکل ممکن بنویسد؛ او از انواع مهارت‌های کلامی، شوخ‌طبعی، قافیه و استعاره بهره می‌گیرد تا آثارش را کاملاً بر سلیقه اکثر مردم تولید کند که با شنیدن آنان لذت زیادی می‌برند

افراد بزرگی در طول تاریخ وجود داشته‌اند که از باب دیلن و ترانه‌های که سروده تأثیر پذیرفته و مسیر زندگی‌شان را تغییر داده‌اند که برای نمونه می‌توان به «آلن گینزبرگ» و حتی «جرول کرول اوتس» اشاره کرد که تنها بامطالعه اندکی از آثارشان می‌توان تأثیرپذیری‌شان از این فرد را مشاهده کرد.

بااینکه بسیار از افراد داستان و ترانه‌سرایی را کاملاً از یکدیگر جدا می‌دانند، اما شما در آثار باب دیلن به‌وضوح می‌توانید شخصیت‌های واقعی و خیالی را مشاهده کنید که در طول یک داستان کوتاه در کنار یکدیگر قرارگرفته و احساسات شمارا برمی‌انگیزند.

کتاب ترانه‌های باب دیلن دارای اشعاری است که او در طول پنجاه سال عمر هنری خود به وجود آورده است که هرکدام از آنان می‌توانند بدون هیچ موسیقی لذت‌بخش باشند و تأثیر فوق‌العاده‌ای روی مخاطب بگذارند. دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال 2016 توسط او باعث تکمیل افتخارات این هنرمند بزرگ در تاریخ شد و درنهایت شکسپیر دوم هم این جایزه را به دست آورد.

کتاب ترانه‌های باب دیلن که به‌صورت یکجا، بهترین سروده‌های این هنرمند بزرگ را در خودش جمع کرده می‌تواند برای طرفداران او مانند یک هدیه باشد و به‌شدت از آن خواندن آن لت خواهند برد. این اثر در 3 جلد مختلف ارائه‌شده است که ما در هرکدام شاهد اشعار مختلفی از باب دیلن خواهیم بود.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی تهیه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب ترانه های باب دیلن

بهترین مترجم ترانه‌های باب دیلن کیست؟

ازآنجایی‌که باب دیلن یکی از بهترین هنرمندان امریکایی در طول تاریخ شناخته می‌شود، طرفداران زیادی از سرتاسر دنیا دارد و به همین دلیل کتاب ترانه‌های باب دیلن توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان‌های مختلف ترجمه‌شده است و امروزه می‌تواند آن‌ها را به هر زبانی و در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

بدون شک یکی از کارهایی که هر فردی قبل از مرگش باید به سرانجام برساند خواندن آثار این موسیقی‌دان بزرگ است که هرکدام از آنان می‌توانند لذت فوق‌العاده‌ای داشت باشند.

در کشور ایران نیز این اثر توسط نشریه‌های مختلف ترجمه‌شده است اما بدون شک بهترین آنان توسط انتشارات گل‌آذین و رضوان صدقی نژاد بوده که آن را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید که از خواندن این کتاب لذت زیادی ببرید و مفهوم تمام جملات گفته‌شده در آن را درک کنید، حتماً به مترجمی که انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید.

باب دیلن کیست؟

باب دیلن نویسنده، خواننده، آهنگ‌ساز و شاعر بزرگ آمریکایی است که در 24 مه 1941 در دلوث آمریکا چشم به جهان گشود. او از همان ابتدا فردی بسیار پرتلاش بود که درنهایت توانست در سال 2016 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز بشود. او را به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد هنرمند در تاریخ معاصر می‌شناسند و در دهه شصت به او لقب شکسپیر نسل خودش داده شد. بسیاری از ترانه‌های او در طول جنبش‌های اجتماعی دهه شصت مورداستفاده قرار می‌گرفتند و ازاین‌رو توانست محبوبیت خودش را به‌شدت افزاش دهد. بیشتر شهرت او به خاطر تأثیر فوق‌العاده‌ای است که در خلق سبک جدید موسیقی راک به نام راک بومی داشت. او که در ابتدا در سبک موسیقی بومی آمریکایی فعالیت می‌کرد، به‌یک‌باره تصمیم گرفت تا با ترکیب اشعار عاشقانه و راک‌اند رول، سبک جدیدی را به وجود آورد که همین او را تبدیل به یک پدیده کرد، به‌صورتی که امروزه باب دیلن را از تأثیرگذارترین افراد در موسیقی آمریکا می‌شناسند. در سال 2016 او درنهایت توانست باوجود انواع واکنش‌های مثبت و منفی، جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد و کلکسیونی کامل از افتخاراتش داشته باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *