پیشنهاد خرید کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه


آیا تابه‌حال کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه را مطالعه کرده‌اید؟ اگر بخواهیم یکی از بهترین کتاب‌های فلسفی که وجود دارند را معرفی کنیم، این اثر همچون ستاره‌ای می‌درخشد. آلن دوباتن در آخرین اثر خودش قصد دارد زندگی شش‌تا از بهترین فیلسوف‌هایی که در طول تاریخ وجود داشتند را به‌صورت کامل و دقیق برای ما روایت کند و یکسری درس‌های مهم را به ما بیاموزد. به‌عنوان‌مثال در تسلی‌بخش‌های فلسفه سقراط به ما می‌آموزد که چگونه با عدم محبوبیت کنار بیاییم و نیچه به ما می‌آموزد که هر سختی چگونه می‌تواند به‌عنوان پلکانی برای آرامش استفاده شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه راداریم.

معرفی کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

احتمالاً بارها و بارها نام فیلسوف‌های بزرگی مثل سقراط، نیچه، شوپنهاور و … به گوشتان خورده است و کنجکاو شده‌اید که راجع به آنان بیشتر بدانید. آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید دلیل شهرت چنین افرادی چیست و چرا بعد از گذشت مدت‌های طولانی بعد از مرگشان هنوز در یادها باقی‌مانده‌اند؟

هرکدام از این فیلسوف‌های یکسری درس‌های مهم و بسیار کمک‌کننده را در طول زندگی‌شان کشف کردند و آن را در کتاب‌هایشان به اشتراک گذاشتند؛ درس‌هایی که می‌توانند زندگی هر فردی را در دنیا دچار تغییرات بزرگی کنند و بسیاری از مشکلات او را حل کنند.

آلن دوباتن در این اثر فوق‌العاده خودش که آخرین کتابی است که نوشته قصد دارد عقاید، باورها و داستان زندگی 6 مورد از بهترین فیلسوف‌هایی که در طول تاریخ زندگی می‌کرده‌اند را برای ما شرح دهد و درس‌هایی از آنان را در اختیار ما بگذارد که با به کار بستنشان می‌توانیم چیزهای زیادی به دست آوریم.

در کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه، سقراط به ما یاد می‌دهد که چگونه می‌توان نسبت به عدم محبوبیت بی‌توجه بود و اهمیتی به آن نداد. اپیکور روشی را به ما یاد می‌دهد تا برای بی‌پولی خودمان چاره‌ای پیدا کنیم، مونتنی به ما می‌آموزد که چگونه می‌توانیم احساس ناامیدی را از بین ببریم و شوپنهاور نحوه بازیابی خودمان پس از شکست‌های عشقی را یاد می‌دهد.

نیچه که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلسوف‌های تاریخ شناخته می‌شود، در این اثر به ما می‌گوید که چگونه می­توان باوجود تمامی مشکلات و سختی‌ها همچنان از زندگی لذت برد و در مسیر درست گام برداشت.

اگر مقداری علاقه به فلسفه داشته باشید، کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه به‌شدت برای شما مناسب و لذت‌بخش خواهد بود و با تمام جان‌ودل به مطالعه آن خواهید نشست. سبک نوشتار این کتاب به‌صورت بسیار روان است و در آن خبری از جمله‌های سنگین فلسفی که باعث سردرگمی خواننده می‌شود نیست و شما می‌توانید به‌سادگی مفهوم چیزهای گفته‌شده در آن را بفهمید.

اگر بخواهید بدانید که اپیکور که فردی بسیار لذت طلب بود در زندگی چطور لذت می‌برد یا مونتنی چه چیزی را به‌عنوان علم و دانش می‌شناخت، دلیل مطرود بودن شوپنهاور و سقراط چه بود و حتی نیچه چگونه می‌توانست در سخت‌ترین شرایط ممکن بازهم دوام بیاورد و همچنان آرامش خودش را حفظ کند و …، این کتاب به‌شدت مناسب شما خواهد بود.

افرادی که در طول زندگی روزمره از مشکلات مختلفی رنج می‌برند و قصد دارند که یک‌بار برای همیشه راهکاری برایشان بیابند، می‌توانند بامطالعه این کتاب و روش‌های گفته‌شده در آن به خواسته‌شان برسند. آلن دوباتن به‌صورت کامل زندگی‌نامه شش فیلسوف برتر تاریخ را بررسی کرده و با استخراج روش‌های کارآمد، ما را کمک می­کند تا از شر درد و رنج‌هایی که همیشه ما را آزار می‌دهند خلاص شویم و بتوانیم به معنای زندگی خودمان فکر کنیم.

افرادی که در فلسفه سررشته زیادی داشته باشند و راجع به این فیلسوف‌ها درگذشته اطلاع زیادی را کسب و کرده باشند طبیعتاً در این کتاب چیزهای جدید زیادی پیدا نخواهند کرد؛ اما اگر می‌خواهید که به‌تازگی یادگیری فلسفه را شروع کنید و از دانش بزرگ‌ترین افرادی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید، تسلی‌بخش‌های فلسفه برای شما مناسب خواهد بود. حتی اگر علاقه‌ای به یادگیری این علم نیز نداشته باشید، بازهم توصیه می‌کنیم ای کتاب را به‌صورت کامل مطالعه کنید و روش‌های گفته‌شده در آن را به کار ببندید؛ زیرا راهکارهای موجود دران می-وانند زندگی هر انسانی در دنیا را دچار تغییراتی بزرگی کنند و مسیر حرکت او را به‌کلی تغییر دهند.

اگر دچار افسردگی و ناامیدی هستید، سنکا راهکارهایی بسیار عملی به شما می‌آموزد، اگر از احساس عدم محبوبیت در بین اطرافیانتان رنج می‌برید، سقراط راهکارهای فوق‌العاده در اختیارتان می‌گذارد، اگر دچار مشکلات مالی و بی‌پولی هستید، اپیکور راهکارهایی به شما ارائه می‌کند تا آنان را حل کنید، اگر دچار ناکارآمدی هستید، مونتنی مشکل شمارا حل خواهد کرد و اگر دچار شکست عشقی شده‌اید یا در زندگی سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنید، سخنان نیچه و شوپنهاور مانند پادزهری برای شما عمل خواهد کرد.

اگر دوست دارید که درس‌ها و دانش کاربردی 6 مورد از بهترین فیلسوف‌های تاریخ را در اختیار داشته باشید، کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه به‌شدت برای شما مناسب خواهد بود. در این اثر شما راهکارهایی را یاد می‌گیرید که می‌توانند باعث رهایی از مشکلاتتان شوند.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت فراوانی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه

بهترین مترجم کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه کیست؟

کتاب تسلی‌بخش‌های فلسفه که یکی از بهترین و آخرین آثار آلن دوباتن به شمار می‌رود، تا به کنون بیش از 200 هزار نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته است و همین باعث شده که نشریه‌های زیادی اقدام به ترجمه آن به زبان‌های مختلف دنیا کنند.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است اما بدون شک بهترین آنان توسط انتشارات ققنوس و عرفان ثابتی انجام‌شده که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا، به زبان فارسی برگردانده‌اند.

همان‌طور که می‌دانید انتخاب مترجمی خوب و صحیح همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است و می­تواند در میزان لذت و درکی که از کتاب می‌برید به‌صورت مستقیم دخالت داشته باشد! بنابراین همیشه قبل از خرید کتاب موردنظرتان به مترجمی که آن را ترجمه کرده توجه کنید.

آلن دوباتن کیست؟

آلن دوباتن نویسنده، فیلسوف و مجری سوئیسی است که در 20 دسامبر 1969 در زوریخ به دنیا آمد. او در حال حاضر به همراه خانواده‌اش در لندن اقامت دارد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «چگونه پروست می‌تواند زندگی شمارا تغییر دهد» یا «اضطراب منزلت» است. آلن دوباتن در بیشتر کتاب‌های فلسفی خودش سعی می‌کند تا به‌صورت فلسفی دلایلی یکسری مشکلات روزمره انسان‌ها را بیان کند و بین این دو ارتباط مؤثری برقرار سازد. او در سال 2015 همچنین توانست برنده جایزه یاران شوپنهاور شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *