پیشنهاد خرید کتاب تسلی ناپذیر


آیا تابه‌حال کتاب تسلی ناپذیر را مطالعه کرده‌اید؟ کازوئو ایشی‌گورو در این کتاب خودش قصد دارد تا با یک داستان بی‌نظیر و هیجان‌انگیز، ما را بیش‌ازپیش به سمت کتاب‌های خودش جذب کند. ما در این کتاب با یک داستان کاملاً معمایی روبرو هستیم که کاملاً بر اساس قوانین روانشناسی نوشته‌شده است. شخصیت اصلی این کتاب مردی است که در روابط اجتماعی‌اش دچار مشکلات بسیار جدی است و دیگر کنترلی روی آن ندارد. رایدر که یک پیانیست مشهور است و توسط افرادی زیادی شناخته می‌شود، تصمیم گرفته تا با برگزاری یک کنسرت در شهری اروپایی، تواناهایی‌هایش را به رخ بکشد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب تسلی ناپذیر راداریم.

معرفی کتاب تسلی ناپذیر؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

اگر تابه امروز کتابی از کازوئو ایشی‌گورو خوانده باشید مطمئناً یکی از طرفداران آثار او هستید و اگر تا به کنون این کار را انجام نداده‌اید، قطعاً چیزهای مهمی از دستتان رفته است.

این نویسنده که با نوشتن کتاب‌های فوق‌العاده‌اش تا به کنون توانسته برنده جایزه ادبی بزرگ و مهمی شود، طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و کتاب‌هایش فروش بالایی را تجربه می‌کنند.

کتاب تسلی ناپذیر یکی دیگر از آثار فوق‌العاده این نویسنده به شمار می‌آید که با استفاده از سبک خاص و متفاوت نویسنده نوشته‌شده و با خواندن آن می‌توان لذت زیادی برد.

داستان این کتاب به‌شدت جذاب و هیجان‌انگیز است و با کمک گرفتن از اصول روانشناسی، یک اثر بسیار معمایی به وجود آمده است که می‌تواند ذهن هر خواننده‌ای را درگیر خودش سازد.

نویسنده می‌خواهد در این اثر راجع به هجوی تلخی که در یک فرقه هنری وجود دارد صحبت کند و آن را به تصویر بکشد؛ شخصیت اصلی این کتاب مردی است که دیگر تسلطی روی روابط اجتماعی‌اش ندارد و در این بخش مهم از زندگی‌اش دچار اختلالات بزرگی شده است.

رایدر که یک پیانیست مشهور است و طرفداران زیادی دارد، تصمیم گرفته تا به یک شهر اروپایی سفر کند و در آن کنسرت خودش را برگزار کند؛ اما او هرچه که تلاش می‌کند نمی‌تواند آن را بشناسد و هیچ جزییاتی راجع به موافقتی که کرده به یاد نمی‌آورد.

پس از مدتی سردرگمی و گیجی او ناگهان به مسیری می‌رسد که مانند بقیه راه‌ها نیست و بسیار عجیب‌وغریب، طنزآلود و مرموز است؛ او هنگامی‌که شروع به طی کردن این مسیر می‌کند چیزهای زیادی را متوجه می‌شود و حقیقت‌هایی را راجع به خودش درمی‌یابد. او متوجه می‌شود که مهم‌ترین اجزای زندگی‌اش و چیزهای که واقعاً می‌خواهد در این شهر وجود دارند و انتظار او با می‌کشند.

کازوئو ایشی‌گورو داستان این کتاب را به‌صورت بسیار جذاب و فوق‌العاده‌ای نوشته است به صورتی که هر فردی آن را مطالعه کند لذت بسیاری می‌برد؛ در این اثر ما داستان زندگی فردی روبرو هستیم که در حال طی کردن پرپیچ و خم‌ترین و سخت‌ترین جاده زندگی خودش است و باید از این مسیر چیزهای زیادی را بیاموزد تا در آینده به کمک او بیایند.

ایشی‌گورو بار دیگر با نوشتن کتاب تسلی ناپذیر به دنیا نشان داده که چه توانایی بی‌نظیری در نویسندگی دارد و می‌تواند چه آثار فوق‌العاده‌ای را خلق کند.

سبک این داستان به‌صورت کاملاً روان‌شناسانه است و در طول آن نویسنده بارها و بارها در خط زمانی گذشته و حال سفر می‌کند که باعث می‌شود اصلاً متوجه مفهوم زمان نشویم و نتوانیم آن را درک کنیم.

کازوئو ایشی‌گورو به‌قدری در نوشتن این داستان خلاقیت و دقت به خرج داده که هنگام خواندن آن به‌شدت ذهنتان درگیر می‌شود و گاهی با خودتان می‌گویید که آیا این داستان در ذهن خود فرد اتفاق افتاده یا در همین دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم. در این اثر ما متوجه می‌شویم که درگیری درونی یک انسان تا چه حدی می‌تواند روی رفتار او تأثیرگذار باشد و نتایج متفاوتی را نصیب او کند.

راوی‌های این داستان یکی از دلایلی است که باعث خاص شدن آن می‌گردد؛ روایت داستان را گاه شخصیت اول‌شخص بر عهده می‌گیرد و اتفاقاتی که خودش به شم دیده است را روایت می‌کند و گاهی فردی سوم شخص وارد عمل می‌شود و با تمام جزییات به روایت آن می‌پردازد. اگر با دیدی منتقدانه به این اثر نگاه کنیم و بخواهیم که آن را به‌صورت ذره به ذره مورد موشکافی قرار دهی، واقعاً نمی‌توان هیچ نقطه‌ضعفی در آن پیدا کرد و در هرلحظه آن شما می‌توانید احساس هیجان و لذت فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

حوادثی که در سرتاسر داستان برای شخصیت اصلیان اتفاق می‌افتند و شرایطی عجیبی که برای او رخ می‌دهد تماماً بر اساس اصول روانشناسی نوشته‌شده‌اند که این یعنی شما باید انسان ماجراجو و معما طلبی باشید که در اینم صورت، قطعاً از خواندن آن لذت می‌برید.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب تسلی ناپذیر

بهترین مترجم کتاب تسلی ناپذیر کیست؟

کتاب تسلی ناپذیر به دلیل محتوای فوق‌العاده‌ای که دارد امروزه توسط افراد زیادی در سرتاسر دنیا خوانده می‌شود و تا به کنون فروش بسیار زیادی را تجربه کرده است. همین محبوبیت آن باعث شده تا امروزه آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی در دنیا مشاهده کنیم و نشریه‌های زیادی برای انتشار آن دست به اقدام زده‌اند.

در کشور ایران نیز این اثر توسط نشریه‌های گوناگونی ترجمه‌شده است که بدون شک بهترین آن توسط انتشارات ققنوس که تقریباً هر ایرانی علاقه‌مند به کتاب او را می‌شناسد ترجمه‌شده است و مترجم آن نیز سهیل سمی بوده است و این نسخه به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده شده است و شما در طی خواندن آن به‌صورت کامل متوجه منظور نویسنده می‌شوید.

انتخاب مترجم خوب برای هر کتابی، به‌خصوص اثری پر مفهوم مثل تسلی ناپذیر از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین حتماً قبل از خرید آن به انتشارات آن توجه لازم را داشته باشید.

کازوئو ایشی‌گورو کیست؟

برای کسانی که ادبیات غرب را دنبال می‌کنند قطعاً کازوئو ایشی‌گورو نامی آشنا و محبوب است؛ اما اگر تا به کنون کتاب‌های او را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً آشنایی با او می‌توانید مقدمهٔ خوبی برای لذت بردن از آثارش باشد. او که در 8 نوامبر 1954 در ژاپن به دنیا آمد، در سن 5 سالگی به همراه خانواده‌اش تصمیم گرفت تا به انگلیس مهاجرت کند و از کشور زادگاه خودش دور شد. در ادامه در این کشور مشغول تحصیل گردید و مدارک کارشناسی زبان انگلیسی و فلسفه خود را در سال 1978 و از دانشگاه کیت دریافت نمود. در ادامه او تصمیم گرفت تا درزمینهٔ نویسندگی نیز مدرک خودش را درک کند و ازاین‌رو به دانشگاه شرق انگلیس رفت و مدرک کارشناسی ارشد در رشته نویسندگی خلاقانه را دریافت کرد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «هرگز رهایم مکن» است که توانست در طی مدت کوتاهی او را به محبوبیت برساند. او همچنین در سال 2017 تونست برنده جایزه بزرگ نوبل ادبیات شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *