پیشنهاد خرید کتاب جنگ چهره زنانه ندارد

پیشنهاد خرید کتاب جنگ چهره زنانه ندارد

پیشنهاد خرید کتاب جنگ چهره زنانه ندارد


آیا تابه‌حال کتاب جنگ چهره زنانه ندارد را مطالعه کرده‌اید؟ سوتلانا آلکسیویچ در این کتاب فوق‌العاده خودش قصد دارد که راجع به تمام زنانی صحبت کند که در طول جنگ جهانی دوم برای حفظ شوروی به جنگ رفته و جنگیدند و می‌خواهد خاطرات وحشت‌آوری را روایت کند که تجربه کرده‌اند. او با پیدا کردن این زنان و انجام تحقیقات گسترده، توانسته اطلاعات جذاب زیادی از جنگ جهانی دوم و حضور زنان در آن به دست آورد و تمامی آنان را در این کتاب خودش یعنی جنگ چهره زنانه ندارد جمع‌آوری نموده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب جنگ چهره زنانه ندارد راداریم.

معرفی کتاب جنگ چهره زنانه ندارد؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

جنگ جهانی دوم یکی از تلخ‌ترین و پرپر تلفات‌ترین جنگ‌هایی است که در طول تاریخ بین انسان‌ها رخ‌داده است و در آن میلیون‌ها انسان بی‌گناه جان خودشان را ازدست‌داده‌اند. اگر مقداری به کتاب‌های نوشته‌شده در این زمینه علاقه داشته باشید حتماً می‌دانید که آثار زیادی راجع به جنگ جهانی دوم نوشته‌شده است که آنان به بررسی وقایع و شرایط این جنگ پرداخته‌شده است.

تا به امروز کتاب‌های زیادی راجع به جنگ جهانی دوم به زبان فارسی ترجمه‌شده‌اند که خواندنشان می‌تواند برای هر فردی مفید و جذاب باشد؛ یکی از این آثار فوق‌العاده، کتاب جنگ چهره زنانه ندارد نام دارد که توسط سوتلانا آلکسیویچ نوشته‌شده است و امروزه طرفداران زیادی دارد.

این نویسنده با انجام تحقیقات گسترده راجع به زنان روسی که در جنگ جهانی دوم حضورداشته‌اند سعی کرده که تجربیات آنان را در طول شرایط و اتفاقاً مختلف این جنگ به دست بیاورد و به تصویر بکشد. در این کتاب ما با یک زاویه جدید از جنگ جهانی دوم روبرو می‌شویم که تابه‌حال نه کسی برای ما تعریف کرده و نه به چشم خودمان دیده‌ایم. سوتلانا آلکسیویچ در کتاب خودش توضیحات گفته‌شده توسط زن‌های روسی را بدون کوچک‌ترین تغییری بیان می‌کند تا ما با تصویرسازی ذهنی بتوانیم حدس بزنیم که در آن زمان چه شرایط سختی در دنیا حاکم بوده است.

میدان جنگ جایی است که تمام مردم باید در طول آن به عمل دست بزنند و هیچ جای تخیلی وجود ندارد پس‌ازاین رو نویسنده سعی کرده که تک‌تک جملات گفته‌شده در این اثر را به روش مصاحبه بنویسد و در سرتاسر آن از مهارت روزنامه‌نگاری که در اختیار دارد استفاده نموده است. در کتاب جنگ چهره زنانه ندارد ما با توضیحات کاملاً عینی و واقعی روبر و خواهیم بود که باعث می‌شوند بتوانیم محیط جنگ را برای خودمان شبیه‌سازی کنیم و خودمان را دران مشاهده نماییم. سبک نوشتاری این اثر به‌صورت چندصدایی است و این یعنی هر فردی که نویسنده با او مصاحبه کرده نظرش را به‌صورت واضح و مشخص و به‌دوراز هرگونه جمله فلسفی اعلام می‌کند که باعث می‌شود داستان بسیار ملموس و باورپذیر باشد. ازاینجایی‌که تقریباً تمامی ملت‌های دنیا درگیر جنگ بوده‌اند و آن را تجربه کرده‌اند، خواندن کتاب جنگ چهره زنانه ندارد برای هر انسانی می‌تواند جالب باشد و تشابه‌های زیادی بین فرهنگ خود و فرهنگ دیگر کشورها خواهید دید.

شما در کتاب جنگ چهره زنانه ندارد، روایتی از حضور صدها زن مختلفی که در جنگ حضور داشتند خواهید دید؛ زنانی که گاه به‌عنوان پرستار و امدادگر، گاه به‌صورت مستقیم در جنگ با دشمن و گاهی نیز به‌عنوان دیده بان به کشورشان در طول جنگ خدمت می‌کردند. سال‌ها از کابوس‌ها و سختی‌هایی که این افراد در طول جنگ کشیده‌اند گذشته است و حالا قصد دارند تا در این کتاب هر چیزی را که به چشم خودشان دیده‌اند را برای ما روایت کنند که از هر روایت می‌توان چیزهای جدیدی آموخت.

سوتلانا آلکسیویچ سال‌ها پیش این کتاب را نوشته و به زبان روسی منتشر کرده بود که در سبک خودش طرفداران زیادی نیز در دنیا داشت؛ اما ین اثر تا سال 1395 هرگز به زبان فارسی ترجمه نشده بود که درنهایت توسط عبدالمجید احمدی به فارسی برگردانده شد تا ایرانیان فارسی‌زبان نیز بتوانند به‌سادگی از محتوای آن بهره ببرند.

پس از انتشار این کتاب در ایران، به‌صورت ناگهانی مقدار فروش بالایی را تجربه کرد و توانست چاپ دوم و سوم را در طی سه ماه پشت سر بگذارد که آمار کم‌نظیری است.

اگر از افرادی هستید که به موضوع جنگ و اتفاقاتی که در طول آن رخ می‌دهد علاقه‌مندید و دوست دارید تا اطلاعاتتان در این زمینه را افزایش دهید، قطعاً خواندن کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد» می‌تواند برایتان مفید و جذاب باشد.

اگر از کتاب‌هایی که با سبک مستند و جستار نوشته می‌شود علاقه دارید و می‌دانید که آن را به انتها خواهید رساند، خواندن این کتاب می‌تواند یک تجربه لذت‌بخش برایتان باشد و جنگ را از دید زنانه برایتان توصیف کند.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزها زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب جنگ چهره زنانه ندارد
پیشنهاد خرید کتاب جنگ چهره زنانه ندارد

بهترین مترجم کتاب جنگ چهره زنانه ندارد کیست؟

کتاب جنگ چهره زنانه ندارد سال‌های زیادی است که در زبان‌های مختلف وجود دارد و به فروش می‌رسد و محبوبیت بلایی را نیز تجربه می‌کند. همین باعث شده که امروزه آن را در هر زبانی و در هر کتاب‌فروشی مشاهده کنیم و به‌صورت سالیانه توسط هزاران نفر خوانده می‌شود.

بااینکه بیش از 20 سال از اولین انتشار این کتاب به زبان روسی می‌گذشت، اما تا سال 1395 هیچ نشریه‌ای این کتاب را به فارسی ترجمه نکرده بود تا سرانجام در همان سال توسط نشر چشمه و عبدالمجید احمدی به زبان فارسی برگردانده شد که با استقبال خوبی نیز مواجه شد؛ به‌صورت که در سه ماه اول انتشارش از چاپ سوم نیز عبور کرد.

اگر می‌خواهید که از خواندن این کتاب لذت زیادی ببرید و مفهوم آن را کاملاً درک کنید، حتماً همین نسخه را تهیه کنید.

سوتلانا الکسیوویچ کیست؟

سوتلانا الکسیوویچ نویسنده برجسته بلاروسی است که در 31 مه 1948 به دنیا آمد. او علاوه بر نویسندگی به‌عنوان روزنامه‌نگار نیز در مجله‌هایمختلف مشغول به کار بود همین کمک زیادی به او کرد تا بتواند با سبک بهتری کتاب‌هایش را بنویسد. او در سال 2015 به دلیل نوشتن به سبک چندصدایی که نشان‌دهنده شجاعتی فوق‌العاده در تاریخ معاصر است، برنده جایزه نوبل ادبیات شد.سوتلانا الکسیوویچ به‌عنوان اولین زن اهل کشور بلاروس شناخته می‌شود که توانست جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد» است که راجع به زنان روسی است که در طول جنگ جهانی دوم حضور مستمری داشتند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *