پیشنهاد خرید کتاب حکایت دولت و فرزانگی


آیا تابه‌حال کتاب حکایت دولت و فرزانگی را مطالعه کرده‌اید؟ مارک فیشر با نوشتن این کتاب توانست اثر خارق‌العاده­ای را به وجود آورد که در صدِ گذشته به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های زمینه روانشناسی و موفقیت شناخته می‌شود. نویسنده در این کتاب به ما می‌گوید که بهترین راه رسیدن به ثروت و شهرت چیست و چگونه می‌توانیم با به‌کارگیری یکسری از روش‌ها به هر چیزی که در ذهنمان وجود دارد دست‌یابیم.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب حکایت دولت و فرزانگی راداریم.

معرفی کتاب حکایت دولت و فرزانگی؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

آیا تابه‌حال شده است که با خودتان فکر کنید که چگونه می‌توانیم به ثروت‌های زیاد و رؤیایی که در همیشه آرزویش را داشتیم دست‌یابیم وزندگی خوبی برای خودمان بسازیم؟

آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که چگونه می‌توان به شهرت و پول زیادی دست‌یافت و تا آخر عمر از آن‌ها استفاده کرد؟

شهرت و ثروت یکی از چیزهایی است که تمامی انسان‌ها به‌صورت غریزی خواهان آن هستند و هیچ فردی وجود ندارد که این دو را نخواهد؛ اما افراد بسیار محدودی هستند که به چنین چیزهایی دست پیدا می‌کنند و درنهایت به اهداف خودشان در زندگی می‌رسند. چنین انسان-هایی طبیعتاً یکسری کارهای خاص انجام می‌دهند که افراد معمولی تمایلی به آنان نداشته و یا اصلاً اطلاعی ندارند.

مارک فیشر در کتاب حکایت دولت و فرزانگی قصد دارد در قالب یک داستان جذاب و فوق‌العاده، به ما بیاموزد که چگونه می­توانیم به ثروت و شهرتی که در ذهنمان است دست‌یابیم و برای محقق کردن چنین خواسته­هایی به چه‌کارهایی نیاز خواهیم داشت.

این اثر در یک‌صد گذشته، در صدر بهترین کتاب‌های موفقیت و روانشناسی بوده است و می‌تواند یک مکمل بسیار قوی برای دست‌یابی به اهدافتان باشد.

کتاب حکایت دولت و فرزانگی دارای 15 حکایت مختلف است که در طی هرکدام اتفاقات گوناگونی برای شخصیت داستان رخ می‌دهد.

شخصیت اصلی این داستان، جوانی است که به دلیل مشکلات مالی و شغلی زیادی که برایش پیش‌آمده، می‌خواهد به سراغ راهی برای کسب درآمد بیشتر برود، ازاین‌رو به سراغ عموی ثروتمند خودش می‌رود تا شاید راهکاری به او ارائه کند. پس از ملاقات و صحبت با عمویش، او پیشنهاد می‌کند که به سراغ مردی به نام دولتمند برود و با او صحبت کند.

طی صحبت با این فرد میلیونر، این جوان درس‌ها و چیزهای بسیار زیاد را یاد می‌گیرد که در زندگی می‌توانند کمک بسیار زیادی به او بکنند و باعث افزایش ثروت او گردند.

یکی از این درس‌های مهم این است که ما لزوماً با سخت‌کوشی و بیشتر کار کردن نمی­توانیم به ثروت بیشتر دست‌یابیم؛ در فرهنگ امروزی، باور اشتباهی که وجود دارد این است که شما هرچه بیشتر و  سخت‌تر کارکنید درآمد بیشتری خواهید داشت و می‌توانید به چیزهای بیشتری برسید. این باور به‌هیچ‌عنوان درست نیست؛ مثلاً شما یک کارآفرین را فرض کنید که 50 برابر یک کارمند درآمد دارد اما آیا او 50 برابر یک کارمند کار می‌کند؟ قطعاً خیر. بلکه مهم آن کاری است که انجام می‌دهید.

درس دوم و مهم بعدی کتاب حکایت دولت فرزانگی این است که اگر می‌خواهید به ثروت و چیزهایی که می‌خواهید برسید، حتماً باید درخواست کردن را بلد باشید. ترس از درخواست کردن باعث می‌شود که شما چیزهایی که واقعاً می‌خواهید را از دیگران طلب نکنید درصورتی‌که ممکن است آنان به شما جواب مثبت را بدهند. مارک فیشر در این بخش از کتاب می‌گوید که افراد ثروتمند بدون هیچ ترس و واهمه‌ای درخواست‌هایشان را گفته و اگر لازم باشد پافشاری می‌کنند بدون اینکه از احتمال رد شدن درخواستشان بترسند.

درس سوم و بسیار مهم بعدی این کتاب، هدف‌گذاری است؛ نویسنده در این بخش از کتاب می‌گوید که اگر در زندگی هدفی برای خواسته‌های خودتان نداشته باشید هرگز به آنان نخواهید رسید و برای همیشه یک آرزو باقی خواهند ماند.

درس مهم بعدی این است که ما نباید ثروت را در اولویت اول خودمان قرار دهیم؛ زیرا اگر شادکامی و خوشبختی خودمان را از دست بدهیم دیگر هیچ‌چیزی حتی پول نمی­تواند آن را برای ما برگرداند. مارک فیشر می‌گوید که افراد زیادی هستند که ثروت زیادی دارند اما در یک‌لحظه از زندگی‌شان نیز شاد و خوشحال نیستند.

درس چهارم نیز همان چیزی است که استیو جابز همیشه رعایت می‌کرد؛ همیشه طوری زندگی کن که انگار آخرین روز زندگی توست. در این صورت تنها به انجام کارهایی می‌پردازی که واقعاً برای تو ارزش‌دارند و باعث پیشرفت و رشد تو می‌گردند. هنگامی‌که از این درس مهم پیروزی کنیم، تنها به انجام اعمالی می‌پردازیم که باعث خوشحالی واقعی ما می‌شوند و از تمام چیزهای که دوست نداریم دور می‌شویم.

کتاب حکایت دولت و فرزانگی طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد و تا به کنون به زبان‌های مختلف ازجمله فارسی ترجمه‌شده است. در این اثر یاد می‌گیریم که چگونه می-توانیم به ثروت و شهرت موردنظرمان برسیم و خوشبختی واقعی را تجربه کنیم.

اگر دوست دارید در زندگی به بالاترین درجهٔ موفقیت دست‌یابید و هر چیزی که می‌خواهید داشته باشید، کتاب حکایت دولت و فرزانگی می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

اگر تابه کنون این اثر را نخوانده‌اید قطعاً اطلاعات مهمی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می­کنم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و مطالعه کنید.

پیشنهاد خرید کتاب حکایت دولت و فرزانگی

جملات زیبا کتاب حکایت دولت و فرزانگی

  • راه کسب ایمان از طریق تکرار کلام است. کلام دارای اقتدار مطلق است
  • اقتدار نفوذ کلام چنان عظیم است که حتی لازم نیست حقیقت داشته باشد تا بر مردم تأثیر کند. وقتی تخیل و منطق با یکدیگر در تضادند همواره تخیل پیروز می‌شود
  • جهان چیزی جز بازتاب ضمیر درونت نیست. راز دوگانه دولت راستین: عشق به هر آنچه می‌کنی و عشق به دیگران

بهترین مترجم کتاب حکایت دولت و فرزانگی کیست؟

کتاب هنر دولت و فرزانگی امروزه به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت و کسب ثروت در دنیا شناخته می‌شود و سالیانه افراد زیادی آن را مطالعه می‌کنند. این اثر به دلیل محبوبیت بالایش، توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است اما بدون شک بهترین نسخه فارسی این اثر، توسط نشر قطره و گیتی خوش‌دل ترجمه‌شده است. اگر دوست دارید که هنگام خواندن این اثر بیشترین لذت ممکن را ببرید و مفاهیم و منظور نویسنده را به‌صورت دقیق متوجه شوید، حتماً همین ترجمه را تهیه نمایید.

مارک فیشر کیست؟

مارک فیشر نویسنده کانادایی است که در 13 مارس 1953 به دنیا آمد. او به نوشتن کتاب‌های حوزه موفقیت و رشد فردی می‌پردازد و تا به کنون آثار مفیدی را نیز وارد بازار کتاب کرده است. تا به کنون چند اثر معروف از او مثل «حکایت دولت و فرزانگی» به زبان فارسی برگردانده شده است که کمک می­کند افراد به رؤیاهای مالی که در ذهنشان دارند برسند و بیشتر شهرت او نیز به خاطر نوشتن همین کتاب است. بدون شک برای کسانی که به دنبال موفقیت در زندگی هستند آثار مارک فیشر می‌تواند بسیار مفید و لذت‌بخش باشد و یک مکمل قوی برای دستیابی به خواسته­هایشان قلمداد شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *