پیشنهاد خرید کتاب خودت باش دختر


آیا تابه‌حال کتاب خودت باش دختر را مطالعه کرده‌اید؟ ریچل هالیس در این کتاب قصد دارد به دختران بگوید که چگونه می‌توان با نادیده گرفتن دروغ‌هایی که درباره‌شان گفته به می‌شود به قله­های بزرگ موفقیت رسید و تبدیل به همان کسی شد که از کودکی در آرزوی بودنش بوده‌اید. این کتاب به دلیل محتوای فوق­العاده و تأثیرگذارش توانسته میلیون‌ها نسخه در سرتاسر دنیا به فروش برساند و برای مدت نسبتاً طولانی به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشت و در سال 2018، بیشترین تعداد نسخه از آن در آمازون و نیویورک‌تایمز فروش رفت.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب خودت باش دختر را داریم.

 

معرفی کتاب خودت باش دختر ؛ درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

در دنیایی که زندگی می‌کنید تعداد بسیار زیادی دروغ‌ها و حقایق وجود دارند که هرکدامشان می‌توانند زندگی انسان‌ها را دگرگون کنند؛ یکسری دروغ‌ها و اراجیف وجود دارند که روزانه افراد زیادی به دختران می‌گیرند و به آنان باور دارند که باعث شده دختران باور توانمندی خودشان را از دست بدهند و هرگز به چیزی که می‌خواهند تبدیل شوند نرسیده و اهدافشان مانند یک رؤیا برایشان باقی بماند.

ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر قصد دارد یکسری دروغ‌ها و حقایقی که راجع به زنان و دختران گفته می‌شود را آشکار کند تا آنان با دانستن چنین موضوع‌هایی، به سراغ اهدافشان بروند و تبدیل به کسی شوند که مدت‌های زیادی است خواهانش هستند.

احتمالاً این سؤال در ذهنتان پیش بیاید که آن حقیقت چیست؟

نویسنده در طی این کتاب می‌گوید که مسئول رسیدن به خواسته و آرزوهایت خودت هستی و اینکه آیا از زندگی‌ات رضایت داری و حس شادی می‌کنی یا نه کاملاً به خودت بستگی دارد؛ به‌عبارتی‌دیگر در زندگی تنها کسی که مسئول رسیدن به خواسته­ها و آرزوهایت و شاد کردنت را دارد فقط خودت هستی و نباید این را از دیگران انتظار داشته باشی.

اگر بخواهم مفهوم کلی کتاب «خودت باش دختر» را برایتان بازگو کنم، تنها همین توضیحات بالا کافی است؛ اما ریچل هالیس در این کتاب چیزهای بزرگ‌تری برای ما دارد.

او با استفاده از داستان‌های بسیار زیاد و جذاب در سبک­های گوناگون طنز، عجیب، خجالت‌آور، غم‌انگیز و … قصد دارد که به‌صورت مرحله‌به‌مرحله این باور را در ما شکل دهد که زندگی تمامی انسان‌ها و شرایط آن کاملاً به خودشان بستگی دارد و شخصی مسئول خوشبختی یا بدبختی دیگران نیست.

احتمالاً از خودتان بپرسید که خب دانستن این حقیقت چه کمکی به من می‌کند؟ چگونه می‌توانم زندگی‌ام را تغییر دهم؟

ریچل هالیس می‌گوید که هنگامی‌که بدانید و این را باور کنید که شادی یا غم انتخاب‌هایی هستند که کاملا در اختیار تو قرار دارند و می‌توانی هرکدام را که می‌خواهی انتخاب کنی، زندگی برایت بسیار بهتر و لذت‌بخش‌تر خواهد بود؛ ما باید برای رسیدن به این باور آن را همیشه جلوی چشمانمان قرار دهیم و همیشه آن را ببینیم تا هرگز از ذهنمان خارج نشود.

اما تنها دانستن این حقیقت برای اینکه همان دختری باشید که می‌خواهید کافی نیست؛ یکسری دروغ­های کلیشه‌ای وجود دارد که نویسنده می‌خواهد با بازگو کردنشان به شما کمک کند تا آنان را شناسایی کرده و با تمام توان برای نابود کردنشان تلاش کنید.

هنگامی که دروغ‌هایی که باعث شده شخصی که الآن هستید را بشناسید، به‌نوعی خودآگاهی می‌رسید که به شما کمک می‌کند تا خیلی راحت‌تر به‌جایی که می‌خواهید برسید.

احتمالاً تابه‌حال بارها و بارها نشسته‌اید و یکسری فکرها را مدام و مدام در ذهنتان تکرار کرده‌اید: «من مادر خوبی نیستم»، «من اندام خوبی ندارم»، «من آدم بی‌ارزشی هستم» و بسیاری دیگر از موارد این‌چنینی که قطعاً تمامیتان با آنان آشنا هستید.

ریچل هالیس می‌گوید که تمامی این فکرهای منفی دروغی بیشتر نیستند و به خاطر چیزهایی است که بارها و بارها از طرف محیط زندگی و بستر فرهنگی به شما تلقین شده است.

دلیل اصلی شکل‌گیری این دروغ‌ها جامعه، خانواده، رسانه‌ها و… هستند که باعث شده به‌مرورزمان چنین دروغ­هایی را باور کنیم و دیگر حس خوبی نسبت به خودمان نداشته باشیم.

نویسنده می‌گوید که چنین دروغ‌هایی به طرز وحشتناکی اعتمادبه‌نفس و توانایی‌های ما را مورد هدف قرار می‌دهد و در کسری از ثانیه به نابودی می‌کشاند؛ از طرفی ما هرگز این دروغها را نخواهیم شنید و به آنان توجهی نمی‌کنیم زیرا آن‌قدر تکرار شده‌اند که ذهنمان آنان را باور کرده و دیگر یک امر عادی به شمار می‌روند.

کتاب «خودت باش دختر» بدون شک یکی از کتاب‌هایی است که می‌تواند زندگی هر دختر و زنی را دگرگون کند و مسیر زندگی‌اش را به‌صورت کامل تغییر دهد. ریچل هالیس در این کتاب دروغ‌هایی که هرروزه به دختران می‌گویند را بازگو می‌کند و یک حقیقت را روشن می‌سازد که با استفاده از آن می‌توانید خودتان مسئولیت زندگی‌تان را بر عهده بگیرید و دیگر منتظر انسان دیگری نباشید تا شمارا خوشبخت کند. اگر به‌عنوان یک دختر قصد دارید تبدیل به شخصی شوید که می‌خواهید و یکی پس از دیگری رؤیاهایتان را به دست آورید، «خودت باش دختر» می‌تواند یک نقشه راه فوق‌العاده و شروع کارتان باشد. پیشنهاد می‌کنم تحت هیچ شرایطی آن را از دست ندهید!

پیشنهاد خرید کتاب خودت باش دختر

جملات زیبا کتاب خودت باش دختر

  • از بدرفتاری با جسم و ذهنتان دست‌بردارید. زندگی قرار است سفری از یک مکان منحصربه‌فرد به مکانی دیگر باشد. قرار نیست مثل یک چرخ‌وفلک باشد که شمارا مدام به همان نقطهٔ قبلی برگرداند. قرار نیست زندگی‌تان شبیه زندگی من باشد. اصلاً زندگی شما نباید شبیه زندگی دیگران باشد. بلکه باید ساختهٔ دست خودتان و حاصل تلاش خودتان باشد.
  • اینستاگرام جایی است که مردم شروع می‌کنند به فرستادن پیام‌هایی دربارهٔ اینکه چه زندگی باشکوه و چه دنیای پرزرق‌وبرق و تمام‌عیاری دارم. تنها فکری که بعد از خواندن این پیام‌ها به ذهنم می‌رسد این است که من آدمی هستم که در مکان‌های عمومی شلوارش را خیس کرده است.
  • گاهی در طول مسیر اطلاعات غلط به زنان داده می‌شود. یا بهتر بگویم آن‌قدر اطلاعات غلط به ما داده می‌شود که کاملاً کنار می‌کشیم و از هدفمان دست برمی‌داریم. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که می‌گویند یا باید همه‌چیز داشته باشی یا هیچ نیستی.
  • اگر بخواهم منظورم را به زبانی دیگر که کمی خشن‌تر و محکم‌تر است بگویم این‌طور می‌شود که اگر شما بدبخت هستید، تقصیر خودتان است.

بهترین مترجم کتاب خودت باش دختر کدام است؟

قطعاً اگر تابه‌حال اندکی کتاب‌خوانده باشید متوجه می‌شوید که کتاب‌های ترجمه‌شده توسط برخی از مترجم‌ها بسیار روان و جذاب است و هنگام خواندن آنان احساس فوق‌العاده را تجربه می‌کنید.

ازاین‌رو انتخاب بهترین مترجم برای کتاب‌های موردنظرتان بسیار حائز اهمیت خواهد بود و قبل از خرید هر کتابی باید راجع به آن تحقیقات لازم را انجام دهید.

کتاب خودت باش دختر تا به کنون توسط چند نشریه مختلف ترجمه‌شده است اما به نظر شخصی بنده بهترین و روان‌ترین ترجمه متعلق به نشر کوله‌پشتی و خانم هدیه جامعی است که به‌صورت بسیار شیوا محتویات این کتاب را به زبان فارسی برگردانده‌اند.

ریچل هالیس کیست؟

ریچل هالیس یکی از بهترین نویسنده‌های آمریکایی قرن حال حاضر است که توانسته با آثار بی‌نظیر خودش مانند «خودت باش دختر» زندگی میلیون‌ها زن و دختر را در سرتاسر دنیا تحت تأثیر خودش قرار دهد. او به دلیل داستان‌های فوق‌العاده‌ای که می‌نویسد و تجربیاتی که برای بهبود زندگی زنان در اختیارشان می‌گذارد شناخته می‌شود. کتاب خودت باش دختر او توانست بیش از هفده هفته در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد و در وب‌سایت آمازون نیز فروش بسیار زیادی را تجربه کرد. برای توضیحات بیشتر به صفحه معرفی ریچل هالیس مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *