پیشنهاد خرید کتاب خودت را به فنا نده


آِیا تابه‌حال کتاب خودت را به فنا نده را مطالعه کرده‌اید؟ گری جان بیشاپ در این اثر فوق‌العاده قصد دارد به ما یاد دهد که جلوی افکار بی دلیل و مزاحم را بگیریم و به‌صورت واقعی به زندگی کردن بپردازیم. شعار اصلی این کتاب نیز «کمتر فکر کن و دل به زندگی بده» است؛ به این معنا که ما باید یک دید کاملاً متفاوت به دنیا وزندگی داشته باشیم تا بتوانیم بیشترین لذت ممکن را ببریم. این کتاب بدون شک یکی از بهترین آثار درزمینهٔ موفقیت و رشد فردی است که می‌تواند به شما کمک کند تا خود واقعی‌تان را پیداکرده و از توانایی‌های واقعی‌تان به‌بهترین شکل ممکن استفاده کنید. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سایت نیویورک‌تایمز است و تا به کنون میلیون‌ها نسخه فروش داشته است.

در این مقاله از بلاگ کتاب‌تا قصد معرفی کتاب خودت را به فنا نده راداریم.

معرفی کتاب خودت را به فنا نده؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

انسان‌ها موجودات بسیار قدرتمند و توانمندی هستند که هر کاری از دستشان برمی‌آید؛ اما متأسفانه بسیاری از ما به این توانایی‌ها هیچ توجهی نمی‌کنیم و در سرتاسر عمرمان به انجام کارهای بی‌ارزشی می‌پردازیم که سرانجام نیز ما را به هیچ جایی نمی‌رسانند.

احتمالاً بارها و بارها برای خودتان پیش‌آمده یا افرادی را دیده‌اید که با تمام توان خودشان، برای بهبود شرایط تلاش می‌کنند و هر کاری که به نظر مفید است را انجام می‌دهند اما درنهایت هیچ نتیجه­ای نگرفته و به برجای اول خودشان برمی‌گردند! یکی از دلایل چنین اتفاقاتی گفتگوهای درونی منفی است که باعث می‌شود ما در بسیاری از اتفاقات زندگی آن‌طور که بایدوشاید عمل‌نکرده و به اهداف خودمان نرسیم. متأسفانه مغز ما طوری طراحی‌شده است که عاشق منفی نگری است و هیچ علاقه‌ای به مثبت اندیشیدن ندارد؛ همین باعث می‌شود که در دنیای امروزی دنبال راهکاری برای حل این مشکل باشیم.

در کتاب خودت را به فنا نده یاد می‌گیریم که چگونه می‌توان خود واقعی‌مان را پیدا کرد و به هر هدفی که در ذهنمان داریم برسیم؛ گری جان بیشاپ در این اثر یک دید کاملاً متفاوت نسبت به زندگی به ما می‌دهد و راهکارهایی ارائه می‌کند که به معنای واقعی کلمه «خودمان را به فنا ندهیم» و کارهای درستی را به سرانجام برسانیم.

بدون شک کتاب «خودت را به فنا نده» یکی از بهترین کتاب‌هایی است که درزمینهٔ موفقیت و رشد فردی می‌توانید پیدا کنید که راهکارهایی را به ما می‌آموزد که کمک می‌کنند در زندگی و چالش‌های آن بسیار موفق‌تر عمل کنیم؛ خود نویسنده نیز در طول کتاب تأکید می‌کند که اگر یک‌بار این کتاب را به‌صورت صحیح بخوانید، در سرتاسر زندگی‌تان اثرگذار خواهد بود و نتایج مثبت آن را قطعاً خواهید دید. هر بار که به یک مشکل یا چالش برخورد کردیم و به دنبال راهکاری بودیم که شرایط را تغییر دهیم، خواندن دوباره و اجرای راهکارهای این کتاب به‌شدت مفید خواهد بود.

گری جان بیشاپ این اثر خودش را به‌عنوان یک سکو پرتاب برای خواننده‌ها معرفی می‌کند به که باعث شروع حرکت او و قرار گرفتن در مسیر صحیح پیشرفت می‌شود و کمک می‌کند تا توانایی‌های بالقوه خودش را شکوفا کند.

این کتاب از هفت ستون مختلف ساخته‌شده و ما در هر بخش یکسری راهکارهای عملی را به‌علاوه جمله‌های تأکیدی مثبت می‌آموزیم که می‌توانند در پیشرفت و رشد شخصیت ما بسیار کمک‌کننده باشند؛ نویسنده در این کتاب به ما می‌آموزد که گفتگوهای درونی که هرروزه و به‌صورت مستمر با خودمان داریم تا چه حدی در موفقیت یا شکست ما تأثیرگذار هستند و ما باید تمام تلاش خودمان را بکنیم تا این گفتگوها تا حد ممکن مثبت باشند و ما را رشد دهند. گری جان بیشاپ همچنین تأکید می‌کند که نوع نگاه و طرز فکر ما راجع به مشکلات و سختی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر این طرز فکر مثبت باشد، نتایج مثبتی خواهیم گرفت و اگر نگاه ما منفی باشد، نتایجی که می‌گیریم نیز منفی خواهد بود.

«خودت را به فنا نده» از 9 فصل مختلف تشکیل‌شده که نویسنده در هر بخش به معرفی و بررسی یکسری از راهکارها به‌صورت ملموس می‌پردازد تا ما یاد بگیریم که چگونه از آنان در زندگی خودمان بهره ببریم و استفاده کنیم.

فصل اول کتاب «من بسیار مشتاقم» نام دارد؛ در این فصل یاد می‌گیریم که یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث رسیدن ما به موفقیت و ثروت می‌شود داشتن اشتیاق زیاد است. هنگامی‌که راجع به چیزی اشتیاق داشته باشیم می‌توانیم در مسیر رسیدن به آن قدم برداریم حتی اگر موانع و مشکلات سد راه ما شوند و دچار چالش‌های گوناگون شویم. اشتیاق به ما امکان می‌دهد که انگیزه‌مان را حفظ کنیم و حتی در بدترین شرایط روحی و روانی، به انجام کارهایمان بپردازیم.

فصل دوم کتاب راجع به مصمم بودن درراه اهداف صحبت می‌کند؛ در این فصل متوجه می‌شویم که تنها گفتن اینکه برای رسیدن به موفقیت مصمم هستید کافی نیست و برای رسیدن به آن باید برنامه‌ریزی دقیق و مشخصی را در نظر بگیرید. به‌عنوان‌مثال یکی از مهم‌ترین عواملی که به شما کمک می‌کند به اهدافی که واقعاً می‌خواهید برسید، مکتوب کردن آنان است. بسیاری از افراد حتی به خودشان زحمت نمی‌دهند که اهدافشان را بنویسند و انتظار دارند به آنان برسند! بنابراین اگر درراه رسیدن به پیروزی مصمم و جدی هستید، یکی از مهم‌ترین گام‌ها نوشتن اهداف و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آنان است.

در فصل سوم کتاب خودت را به فنا نده، راجع به باوری مثبت به نام «از پسش برمی‌آیم» صحبت می‌شود؛ در این فصل یاد می‌گیریم که داشتن یک باور ذهنی راجع به اینکه شما توانایی انجام هر کاری رادارید تا چه اندازه مهم است. هنگامی‌که ‌به خودتان باور داشته باشید که می­توانید حتی در بدترین شرایط ممکن نیز به مسیر خودتان در راستای رسیدن به موفقیت ادامه دهید، آن زمان است که دیگر هیچ‌چیزی نمی‌تواند سد راهتان شود.

 

پیشنهاد خرید کتاب خودت را به فنا نده

بهترین مترجم کتاب خودت را به فنا نده کیست؟

کتاب خودت را به فنا نده یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است و در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد؛ همین باعث شده که توسط نشریه­های بسیار گوناگونی به زبان‌های مختلف ازجمله فارسی برگردانده شود.

اگر بخواهیم بهترین نسخه فارسی این کتاب را معرفی کنیم، بدون شک ترجمه انتشارات کوله‌پشتی و حسین گازر را انتخاب می‌کنیم که به‌صورت بسیار روان این اثر را به زبان فارسی برگردانده‌اند. برای درک کامل و صحیح کتاب، پیشنهاد می‌کنیم همین نسخه را تهیه کنید.

 گری جان بیشاپ کیست؟

گری جان بیشاپ نویسنده آمریکایی است که در 17 آوریل 1948 در گلاسکو چشم به جهان گشود. او مدتی را صرف تحقیق‌های گسترده در حوزه فلسفه کرد و پس‌ازآن برند شخصی خودش را راه‌اندازی نمود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب فوق‌العاده «خودت را به فنا نده» است که راجع به راهکارهایی برای بهبود زندگی و به دست آوردن توانایی‌های بالقوه صحبت می­کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *