پیشنهاد خرید کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش

پیشنهاد خرید کتاب خیابان بوتیک های خاموش

پیشنهاد خرید کتاب خیابان بوتیک های خاموش


آیا ته حال کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش را مطالعه کرده‌اید؟ بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های پاتریک مودیانو «خیابان بوتیک‌های خاموش» نام دارد که امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی داشته و میلیون‌ها نسخه به فروش رفته است. داستان این کتاب راجع به یک دستیار کارآگاه است که به‌تازگی حافظه خودش را به‌صورت کامل ازدست‌داده است و دیگر حتی خانواده و نام خودش را نیز نمی‌داند. این کتاب در سال 1978 برنده جایزه گنکور نیز شد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش راداریم.

معرفی کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش؛ درباره این اثر چه می میدانیم؟

بدون شک کسانی که پاتریک مودیانو را می‌شناسند با آثار فوق‌العاده او آشنایی لازم رادارند و بارها و بارها با کتاب‌های او لذت برده‌اند. او که به خاطر نوشتن اثری بی‌نظیرش در سال 2014 توانست برنده جایزه نوبل ادبیات نیز بشود تا به کنون آثار زیادی نوشته است که همگی فروش بالایی را تجربه می‌کنند.

خیابان بوتیک‌های خاموش یکی از اثر فوق‌العاده این نویسنده فرانسوی است که به نظر بسیاری از افراد صاحب‌نظر مهم‌ترین و بهترین اثری او شناخته می‌شود. داستان این کتاب راجع به یک دستیار کارآگاه است که به‌تازگی حافظه خودش را به‌صورت کامل ازدست‌داده است و دیگر هیچ‌چیزی راجع به زندگی گذشته خودش نمی‌داند و از به خاطر آوردن نام خودش نیز ناتوان است.

به همین دلیل و برای اینکه بتواند به‌راحتی در کشورش به زندگی ادامه دهد، کارآگاه برای او مدارک قلابی پیداکرده است؛ اما او از این شرایط خسته شده و پس از چند سال کمک به مردم برای رفع شکلاتشان تصمیم می‌گیرد که به دنبال خود گذشته‌اش بگردد و هویت واقعی خودش را پیدا کند؛ اما مسئله به این سادگی‌ها نیست.

این کتاب دارای 47 فصل مختلف است که در هرکدام از آنان ما با موضوع مختلفی روبرو می‌شویم که نویسنده به‌صورت حرفه‌ای برای ما قرار داده است؛ در برخی از آنان با موضوعات بسیار مهمی روبرو خواهیم بود که ذهن ما را به چالش می-کشند اما در برخی از آنان تنها جملات داستانی کوتاهی را خواهیم دید که می‌توانند تنها شامل یک آدرس مقصد باشند. این دستیار کارآگاه داستان که به‌عنوان گمشده شناخته می‌شود، در سرتاسر کتاب به دنبال هویت واقعی خودش می‌گردد و برای به دست آوردن آن از هیچ کاری دریغ نمی‌کند. او به خیابان‌های مختلف شهر رفتی و با انسان‌های زادی ملاقات می‌کند و با پرسیدن سؤالات زیاد و یافتن عکس، نام افراد مختلف، کتاب و … سعی می‌کند تا مقداری به گذشته خودش برگردد و بالاخره بفهمد که به کجا تعلق دارد و واقعاً کیست.

پس از گذشت مدتی تلاش بی‌وقفه در این زمینه، او ناگهان متوجه می‌شود که خاطراتش به‌مرور در حال بازگشتن هستند و به‌صورت ناگهانی نام خودش را به خاطر می‌آورد که باعث خوشحالی زیاد او می‌شود. فرض کنید سال‌ها حتی نمی‌دانید که خانواده‌تان کیست و نام دقیقتان را نمی‌دانید اما به‌صورت ناگهانی خاطراتتان برایتان زنده می‌شود و به جلوی چشمانتان می‌آید.

کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش نیز سبکی بسیار مشابه با دیگر کتاب‌های مودیانو دارد که در آنان از افراد ضدقهرمان بهره می‌گیرد و از طریق آن لذت زیادی را به خواننده‌اش انتقال می‌دهد. این اثر داستان کارآگاهی است که در زندگی‌اش همه‌چیزش را ازدست‌داده است و حتی دیگر نمی‌تواند با مرور خاطرات گذشته‌اش، کمی اوضاعش را بهبود دهد. تا به کنون نویسندگان بزرگ زیادی راجع به او اظهارنظر کرده‌اند که برای نمونه می‌توان به جی‌ام جی لوکلزیو که در سال 2008 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد اشاره کرد: «پاتریک مودیانو را بدون شک می‌توان یکی از بهترین و خلاق‌ترین نویسندگانی معرفی کرد که تا به کنون در ادبیات فرانسه وجود داشته‌اند. کتاب‌های او تأثیر بسیار زیادی روی افراد جوان‌تر و نویسندگان تازه‌کار داشته است.»

اگر بخواهیم نگاهی به بهترین آثار مودیانو داشته باشیم، قطعاً کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش در صدر لیست قرار می‌گیرد زیرا افراد صاحب‌نظر زیادی آن را موردستایش قرار داده‌اند و تا به کنون فروش بسیار زیادی را تجربه کرده است. این کتاب حتی در سال 1978 برنده جایزه مهم ادبی گنکور نیز شد که اعتبار زیادی برای نویسنده‌اش خرید.

اگر به دنبال کتاب‌های ماجراجویی خاص هستید که با سبکی متفاوت نوشته می‌شوند، کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش قطعاً برای شما مفید و مناسب خواهد بود و می‌تواند لذت زیادی را به شما انتقال دهد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب خیابان بوتیک های خاموش
پیشنهاد خرید کتاب خیابان بوتیک های خاموش

بهترین مترجم کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش کیست؟

کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش تا به کنون در سرتاسر دنیا فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است و به دلیل محبوبیت زیادی که دارد به‌صورت سالیانه افراد زیادی آن را مطالعه می‌کنند؛ همین باعث شده که نشریه‌های زیادی به ترجمه آن به زبان‌های مختلف دست بزنند و امروزه می‌توان آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کرد.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است که بدون شک بهترین آن توسط انتشارات افراز و ساسان تبسمی بوده که آن را به‌صورت بسیار روان و شیوا، به زبان فارسی برگردانده‌اند.

انتخاب مترجم مناسب یکی از اولین قدم‌هایی است که باید برای داشتن تجربه‌ای مناسب برای یک کتاب برداشت ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم که همیشه قبل از خرید هر کتابی، به مترجم آن توجه لازم را داشته باشید.

پاتریک مودیانو کیست؟

پاتریک مودیانو نویسنده و فیلم‌نامه نویسنده بزرگ فرانسوی است که در 30 ژوئیه 1975 به دنیا آمد و بسیاری از منتقدان و افراد صاحب‌نظر او را به‌عنوان بزرگ‌ترین چهره ادبی زنده فرانسه عنوان می‌کنند و آثارش را بارها موردستایش قرار داده‌اند؛ و بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «خیابان بوتیک‌های خاموش» است راجع به کارآگاهی است که هویت خودش را فراموش کرده و اکنون به دنبال یافتن آن است و محبوبیت این کتاب به‌قدری بالابود که در سال 1978 برنده جایزه ادبی مهم گنکور نیز شد. این نویسنده به دلیل داشتن سبک خاص و رمزآلودش شناخته می‌شود که به خاطر همین، در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد. او دوران کودکی‌اش را در خانواده‌ای بلژیکی-ایتالیایی گذراند و امروزه به عنوان یکی از بهترین نویسندگان فرانسوی شناخته می‌شود. محبوبیت آثار او تا به‌جایی پیش رفته است که برخی از آنان به یک فیلم نیز تبدیل‌شده‌اند. او همچنین در سال 1972 توانست جایزه آکادمی فرانسه را نیز به دست آورد که برای بسیاری از نویسندگان یک آرزو است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *