پیشنهاد خرید کتاب دختری که رهایش کردی


آیا تابه‌حال کتاب دختری که رهایش کردی را مطالعه کرده‌اید؟ جوجو مویز که در سال‌های اخیر توانسته به شهرت زیادی دست پیدا کند، در رمان سوم خودش قصد دارد زندگی دختران جوانی که به‌صورت ناعادلانه عشق‌های خودشان را از دست می‌دهند برای ما روایت کند. نویسنده در سرتاسر این کتاب از مهارت بی‌نظیر و خلاقیت فوق‌العاده‌اش بهره برده است تا داستانی جذاب و بسیار عالی را برای مخاطب به وجود آورد. کتاب دختری که رهایش کردی، نشان‌دهنده زن‌های مستقلی است که بعد از دست دادن عشقشان چگونه به ادامه زندگی می‌پردازند و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا می‌کنند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب دختری که رهایش کردی راداریم.

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی؛ درباره این کتاب چه میدانیم؟

زنان و دختران زیادی وجود دارند که در طول زندگی بارها در دام عشق‌های سمی می‌افتند و آنان را با سختی زیادی از دست می‌دهند و درنهایت دچار افسردگی و مشکلات روحی زیادی می‌شوند.

جوجو مویز در کتاب دختری که رهایش کردی قصد دارد داستان زنانی را روایت کند که در زندگی به روش‌های گوناگونی عشق‌های خودشان را از دست می‌دهند و درنهایت به دلیل تحمل سختی‌ها و گذر از آنان، تبدیل به انسان‌هایی مستقل می‌شوند و به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا می‌کنند.

این اثر دارای دو شخصیت زن است که هرکدام در دوره زمانی مختلفی زندگی می‌کنند؛ یکی از جنگ جهانی اول و دیگری در سال 2006 و در کشور انگلستان.

این دو زن در طول زندگی با اتفاقات و مشکلات زیادی روبرو می‌شوند اما بااینکه شرایط زمانی و محیطی کاملاً متفاوتی دارند، اما مشکلاتشان بسیار به یکدیگر نزدیک بوده و شباهت دارد.

بااینکه هر دو داستان قصد دارند یکسری مشکلات کلی را بیان کنند، اما هیجانات و احساساتی که در آنان مشاهده می‌کنید کاملاً بر اساس هر محیط و شرایط زمانی متفاوت است؛ این باعث می‌شود که باوجود حجم زیاد رمان تا پایان آن را دنبال کنید و لذت بسیار زیادی را تجربه کنید.

این اثر تا به کنون توانسته طرفداران بسیار زیادی را در سرتاسر دنیا به دست آورد و یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین رمان‌های عاشقانه در سرتاسر جهان است.

جوجو مویز کتاب دختری که رهایش کردی را به‌صورت بسیار خلاقانه و با ساختاری کاملاً متفاوت نسبت به اثار مشابه نوشته است که یکی از دلایل موفقیت آن را می‌توان همین مورد عنوان کرد؛ ساختار این کتاب بسیار معمایی است و شما هرگز نمی­توانید در ابتدا یا حتی قسمت­های میانی کتاب کوچک‌ترین حدسی راجع به پایان آن داشته باشید؛ اما در اکثر کتاب‌های عاشقانه‌ای که وجود دارند، خواننده به‌سادگی و باکمی فکر می‌تواند تشخیص دهد که درنهایت در پایان چه اتفاقاتی خواهد افتاد و چه بلایی بر سر شخصیت‌های داستان خواهد آمد.

به‌عنوان‌مثال حتماً بارها برایتان پیش‌آمده که رمانی بخوانید که باوجود تمامی اتفاقات تلخ و شیرین و غرورها و تعصب‌هایی که وجود دارند، خودتان هم می‌دانید که دو شخصیت داستان درنهایت به یکدیگر می‌رسند وزندگی بسیار خوشی را تجربه می‌کنند؛ اما شرایط در کتاب دختری که رهایش کردی کاملاً متفاوت خواهد بود.

هنگامی‌که شروع به خواندن این کتاب فوق‌العاده کنید، وارد دنیایی بسیار هیجان‌انگیز و غیرقابل‌پیش‌بینی می‌شوید که کوچک‌ترین حدسی نمی­توانید راجع به آن بزنید؛ همین باعث می‌شود که بسیار سرگرم شده و تمامی داستان را با شور و اشتیاق مطالعه کنید تا درنهایت به پایان برسد و تا این نقطه هیچ اطلاعی از اتفاقات پایانی نخواهید داشت.

شما هرگز نمی‌توانید حدس بزنید که شخصیت‌هایی که راجع به آنان می‌خوانید درنهایت به یکدیگر می‌رسند یا نه و نهایتاً داستان با چه کسانی به پایان خواهد رسید؛ تنها راهی که برای رسیدن به پاسخ چنین سوالاتی پیش روی شماست همان مطالعه کتاب است که همین هیجان بسیار زیادی را در شما تزریق می‌کند.

بااینکه اکثراً ما در کتاب‌های عاشقانه انتظار داریم اتفاق دردناکی رخ دهد و به عبارتی به گریه کردن بی افتیم، اما در کتاب دختری که رهایش کردی بعید به نظر می‌رسد که چنین رخدادی برایتان پیش بیاید؛ زیرا در همان ابتدای داستان شما می‌دانید که هر دو شخصیت داستان دچار شکست عشقی شده‌اند و عشقشان را ازدست‌داده‌اند؛ بنابراین در چنین شرایطی طبیعتاً اتفاقی نمی‌تواند پیش بیاید که باعث ناراحتی شما شود.

در کتاب دختری که رهایش کردی نویسنده به موضوعات مختلفی ازجمله استعمار، جنگ، وقایع تاریخی و فرهنگی و حتی روابطی که امروزه میان انسان‌ها وجود دارند می‌پردازد و ما در این اثر صرفاً با جملاتی عاشقانه روبرو نیستیم.

داستان این کتاب از قرن بیست شروع‌شده و درنهایت تا قرن بیست و یکم شمارا همراهی می‌کند؛ در ابتدای مقاله نیز گفتیم که در این کتاب با دو دوره زمانی مختلف روبرو هستیم.

یکی در جنگ جهانی اول که راجع به سوفی است و بخش دوم که در سال 2006 و برای لئو هالستون اتفاق می‌افتد.

نویسنده در ابتدا ما را به سال 1916 می‌برد؛ درجایی که زنی به نام سوفی لوفر به همراه خواهر خودش در یک هتل خانوادگی در کشور فرانسه اقامت دارد وزندگی می‌کند.

همسر این زن به‌اجبار به جنگ رفته و او حالا تنها مانده است و باید با تعداد بسیار زیادی از مشکلاتی که وجود دارند به‌تنهایی مبارزه کند.

بخش دوم داستان نیز که راجع به لئو هالستون است، در سال 2006 اتفاق می‌افتد؛ همسر این زن در چهار سال قبل به‌صورت ناگهانی فوت کرده و حالا او بسیار از این موضوع ناراحت است و اوقات بسیار ناخوشی را سپری می‌کند.

در طول داستان نویسنده این دو دوره زمانی را به‌صورت بسیار حرفه‌ای و ماهرانه به یکدیگر گره میزند و وقایعی که می‌خواهد را به‌خوبی برای ما بیان می‌کند.

در بخش اول داستان متوجه می‌شویم که سوفی زندگی بسیار سختی دارد و اشغال فرانسه توسط آلمان باعث شده که آنان مشکلات زیادی را تحمل کنند؛ او در همین شرایط توانسته باعث جلب‌توجه یکی از هنرمندان مشهور کشورش شود به همین دلیل تصمیم می‌گیرد که در نقاشی‌هایش از او استفاده کند. درنهایت با ادامهٔ این اتفاقات این دو به یکدیگر بسیار نزدیک شده و درنهایت باهم ازدواج می‌کنند.

کتاب دختری که رهایش کردی بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های عاشقانه‌ای است که می‌توانید در سرتاسر دنیا پیدا کنید؛ اگر دوست دارید یک اثر فوق‌العاده را مطالعه کنید که در سرتاسر آن هورمون آدرنالین در بدنتان ترشح می‌شود، این اثر بهترین انتخابی است که در برابرتان قرار دارد.

اگر تا به کنون کتاب دختری که رهایش کردی را مطالعه نکرده‌اید، چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ اما پیشنهاد می‌کنم همین‌الان یک نسخه از آن تهیه‌کرده و با شور و اشتیاق مطالعه کنید ولدت ببرید.

پیشنهاد خرید کتاب دختری که رهایش کردی

جملات زیبا کتاب دختری که رهایش کردی

  • شما می‌دونین ناامیدی چجوریه؟ مثل آهن توی قهوهٔ سرد می‌مونه.
  • «سوفی عزیزم، با اون ایمان و باورت، با خوش بینی به ذات آٔدما، کاملاً کور شدی!»
  • حس می‌کرد که زیادی حرف می‌زند. می‌خواست بگوید که فقط دوست دارد چشم انتظار چیزی باشد. این که فقط می‌خواهد لبخند بزند، بدون اینکه نیازی باشدبه این فکر کند کدام عضله برای لبخند زدن استفاده می‌شود.
  • «قبل از تو هرگز طعم خوشبختی رو نچشیده بودم»

بهترین مترجم کتاب دختری که رهایش کردی کیست؟

بدون شک بهترین ترجمه فارسی که می‌توان پیدا کرد ترجمه انتشارات میلکان و کتایون اسماعیلی است که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند؛ اگر می‌خواهید که هنگام خواندن این کتاب لذت بالایی را تجربه کنید، پیشنهاد می­کنیم همین نسخه کتاب را تهیه کنید.

جوجو مویز کیست؟

جوجو مویز نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور انگلیسی است که در سال 1969 در شهر لندن به دنیا آمد. او با نوشتن آثاری مثل من پیش از تو، من پس از تو و دختری که رهایش کردی توانست به شهرت بسیار زیادی برسد و دو بار برنده جایزه بهترین رمان عاشقانه سال شود. تقریباً تمامی آثار او به زبان فارسی ترجمه‌شده‌اند و در کشور ایران نیز طرفداران زیادی دارد. برای توضیحات بیشتر به صفحه معرفی جوجو مویز مراجعه کنید.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *