پیشنهاد خرید کتاب درباره معنی زندگی


آیا تابه‌حال کتاب درباره معنی زندگی را مطالعه کرده‌اید؟ حتماً تابه‌حال بارها و بارها از خودتان سؤال کرده‌اید که معنی زندگی چیست و اصلاً چرا وجود دارد؟ ویل دورانت در این کتاب فوق‌العاده خودش، قصد دارد پاسخ این سؤال بنیادین را به ما بدهد. این کتاب طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارد و به‌صورت سالیانه توسط میلیون‌ها نفر خوانده می‌شود.

در این مقاله از بلاگ­ کتابتا قصد معرفی کتاب درباره معنی زندگی راداریم.

معرفی کتاب در درباره معنی زندگی؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

انسان‌ها موجوداتی هستند که به‌صورت طبیعی کنجکاو اند و دوست دارند که دلیل هر چیزی را بدانند؛ زندگی نیز از این قاعده مستثنا نیست و همواره از گذشته تا به کنون انسان‌ها از خودشان می‌پرسند که اصلاً معنی زندگی چیست و ما با چه انگیزه‌ای زندگی می‌کنیم؟

بااینکه سؤال به‌ظاهر ساده­ای به نظر می‌رسد، اما پاسخ دادن به آن اصلاً کار ساده‌ای نیست.

ویل دورانت در کتاب در جستجوی معنی قصد دارد نتیجهٔ تلاش طولانی‌مدت و تحقیقات خودش را راجع به معنای زندگی به اشتراک بگذارد و بگوید که ما با چه امیدی باید زندگی کنیم و به چه چیزی برسیم.

ماجرای نوشتن این کتاب را از زبان خود ویل دورانت برایتان بازگو می‌کنیم: «یک روز یک مرد به سراغ من آمد که دیگر هیچ امیدی به زندگی نداشت و می‌خواست خودکشی کند. من سعی کردم که با دادن غذای خوب و خوشمزه و یافتن یک شغل برای گذراندن اوقات زندگی‌اش، کاری کنم که بار دیگر شاد شود و از تصمیمش منصرف شود؛ اما آن مرد خودش ثروتمند بود و هم‌شغل داشت و هم‌غذا. در ادامه و با مقداری فکر کردن متوجه شدم که دلیل این حال او و چیزی که باعث شده تا به این حد از زندگی متنفر شود و به فکر خودکشی بی افتد موضوعی بسیار جدی‌تر از این حرف‌هاست. آن مرد معنی زندگی را نمی‌دانست. دقیقاً همین موضوع باعث شد که شروع به انجام یکسری تحقیقات برای پیدا کردن انگیزهٔ زندگی کنم و درنهایت همهٔ این‌ها باعث نوشته شدن این کتاب شد»

ویل دورانت هنگامی‌که می‌خواست کتاب در درباره معنی زندگی را بنویسید، یکسری نامه­ها را برای تعداد مشخصی ارسال کرد و از آنان خواست که بگویند معنی زندگی برای آنان چیست و خودشان به‌شخصه چه معنایی برای خودشان در نظر گرفته‌اند و نحوه یافتن آن برایشان چگونه بوده است.

در ادامهٔ این نامه، او یکسری از سؤالات بنیادین که همیشه در ذهن بشر بوده را از آنان می‌پرسد: «در زندگی از چه چیزهایی الهام و سرچشمه می‌گیرید و چه چیزی است که باعث می‌شود در هر شرایطی به تلاشتان ادامه دهید؟ چه چیزی باعث می‌شود که از ته دل احساس شادکامی داشته باشید و حالتان خوب باشد؟»

ویل دورانت پس از دریافت پاسخ این نامه‌ها، شروع به نوشتن کتابی فوق‌العاده و بی‌نظیر به نام درباره معنی زندگی کرد که امروزه به‌عنوان یکی از بهترین کتاب‌های دنیا شناخته می‌شود؛ او در این اثر به سوال بنیادین تاریخ بشریت یعنی معنای زندگی پاسخ می‌دهد و فلسفه‌ی حیات ما روی کره زمین را شرح می‌دهد.

سبک نوشتار این اثر بسیار روان است به‌صورت که هر فردی با خواندن آن می­تواند درکش کند و به معنای آن پی ببرد. اگر جزو علاقه‌مندان به فلسفه باشید و مقداری نیز شوق دانستن معنای زندگی را در خودتان ببینید، خواندن این کتاب به‌شدت برای شما لذت‌بخش و مفید خواهد بود و هنگام مطالعه آن چیزهای زیادی را می‌آموزید.

امروزه افراد زیادی در دنیا هستند که باوجود داشتن تمامی امکانات و شرایط، حال‌وروز خوبی را تجربه نمی‌کنند و بسیاری نیز پس از مدتی به فکر خودکشی می‌افتند! آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید که دلیل چنین اتفاقاتی چیست؟

ویل دورانت به‌صورت خلاصه در کتاب درباره معنی زندگی می‌گوید که دلیل آن نداشتن معنا در زندگی است؛ هنگامی‌که معنای زندگی راندانیم و انگیزه خودمان برای ادامه دادن به آن را نشناسیم، چگونه می‌توانیم انتظار شادکامی داشته باشیم؟

شناختن معنا باعث می‌شود که در راستای رسالت و چیزی که به خاطر آن خلق‌شده‌اید قدم بردارید و به هر چیزی که می‌خواهید دست‌یابید؛ این دقیقاً همان هدف زندگی شماست و تنها زمانی به آن می‌رسید که معنای زندگی را بشناسید.

این اثر یکی از برجسته‌ترین اثار ویل دورانت شناخته می‌شود که هر فردی که مقداری به فلسفه علاقه داشته باشد آن را مطالعه کرده است؛ کتابی فوق­العاده با نثری روان که حس بسیار خوبی را به خواننده‌اش انتقال می‌دهد و باعث می‌شود که چیزهای زیادی را بیاموزد.

نحوه نوشتار این کتاب به‌صورت بسیار جالبی بوده است و همین باعث می‌شود که مطالعه آن از پیش نیز جذاب‌تر باشد. کتاب در درباره معنی زندگی امروزه توسط افراد بسیار زیادی در سرتاسر دنیا مطالعه می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

اگر دوست دارید جزو کسانی باشید که در زندگی هدف مشخصی دارند و در راستای رسالت خودشان حرکت می‌کنند، قطعاً کتاب درباره معنی زندگی برای شما بسیار مناسب خواهد بود. شناختن معنای زندگی باعث می‌شود که شما حس شادکامی واقعی را در هر شرایطی اعم از سخت و راحت به دست آورید و از لحظه‌به‌لحظه عمرتان لذت ببرید.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از این اثر را تهیه‌کرده و با دقت زیادی به پایان برسانید.

پیشنهاد خرید کتاب درباره معنی زندگی

جملات زیبا کتاب درباره معنی زندگی

  • هیچ کس حق ندارد اعتقاد بورزد، مگر آنکه شاگردىِ شک را کرده باشد.
  • هرچیز معنوى وقتى به فروش مى رسد یا به نمایشى رنگ و وارنگ بدل مى شود، مى میرد.
  • بزرگترین پرسش روزگار ما، نه کمونیسم در برابر فردگرایى است و نه اروپا در برابر آمریکا و نه حتى شرق در برابر غرب؛ بزرگترین پرسش این است که آیا انسان ها مى توانند زندگى بدون خدا را تاب بیاورند؟
  • دین امیدهاى انسان را در جایى مستقر مى کند که معرفت هرگز نمى تواند به آن دست پیدا کند: یعنى فراسوى قبر.

بهترین مترجم کتاب درباره معنی زندگی کیست؟

این اثر به دلیل محبوبیت بالایی که دارد تا به کنون توسط نشریه‌های زیادی به زبان‌های گوناگون برگردانده شده و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

این کتاب در ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است؛ اما اگر بخواهیم بهترین و معروف‌ترین آنان را به شما معرفی کنیم، قطعاً به ترجمه نشر کتاب پارسه و سهاب‌الدین عباسی اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار شیوا و روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

قطعاً هنگامی‌که قصد خرید کتابی راداریم باید به ترجمه و ناشر آن به‌دقت توجه کنیم؛ زیرا اگر ترجمهٔ مناسبی از یک کتاب را نخوانیم قطعاً تجربهٔ خوبی از آن نخواهیم داشت و حتی ممکن است از آن کتاب متنفر شویم؛ بنابراین قبل از خرید هر کتابی در مرحله اول به مترجم آن توجه کنید.

ویل دورانت کیست؟

ویلیام جیمز دوران یکی از بهترین نویسندگان و فیلسوفان آمریکایی بود که در 5 نوامبر 1885 در ایالت ماساچوست به دنبال آمد. پدر مادر او افرادی معنوی و کاتولیک بودند. او در ابتدای جوانی تصمیم گرفت به‌عنوان خبرنگار شروع به کار کند اما مدتی بعد متوجه شد که هیچ علاقه‌ای به این شغل ندارد و آن را ترک کرد. پس از آن شروع به تدریس زبان‌هایی مثل لاتینی، فرانسوی و انگلیسی در مدارس گوناگون کرد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «تاریخ تمدن» و « درباره معنی زندگی» است که طرفداران زیادی در دنیا دارند. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی ویل دورانت مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *