پیشنهاد خرید کتاب دره اتاوا

پیشنهاد خرید کتاب دره اتاوا

پیشنهاد خرید کتاب دره اتاوا


آیا تابه‌حال کتاب دره اتاوا را مطالعه کرده‌اید؟ در این کتاب که به‌عنوان یکی از بهترین اثرهای آلیس مونرو شناخته می‌شود، ما با داستان‌ها و خطراتی روبرو هستیم که به‌صورت دائمی برای تمامی انسان‌های کره زمین تکرار می‌شوند و پس از گذشت مدتی، تبدیل به یک عادت شده که ما بدون کوچک‌ترین فکری، درگیر آنان می‌شویم. شخصیت‌هایی که در سرتاسر این کتاب نقش‌آفرینی می‌کنند، کاملاً مانند مردم عادی هستند و شما کاملاً با آنان احساس راحتی خواهید کرد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب دره اتاوا راداریم.

معرفی کتاب دره اتاوا؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

بدون شک افرادی که با ادبیات کشورهای غربی آشنایی دارند و به خواندن داستان‌های کوتاه می‌پردازند، آلیس مونرو را می‌شناسند. نویسنده بزرگ کانادایی که امروزه به‌عنوان یکی از بهترین نویسنده‌های دوران معاصر شناخته می‌شود که با داشتن سبک خاص خودش توانست طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا به دست آورد و در سال 2013 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد.

کتاب دره اتاوا یکی از مجموعه داستان‌های فوق‌العاده این نویسنده است که در سال 2001 چاپ شد و در طی مدت بسیار کوتاهی، فروش زیادی را تجربه کرد و افراد زیادی برای خرید آن به بازار رفتند.

با یک نگاه به محتوای این کتاب می‌توان هدف اصلی آن را فهمید. آلیس مونرو در این اثر خودش سعی دارد تا به نشان دادن روایت‌هایی بپردازد که در زندگی روزمره انسان‌ها بارها و بارها تکرار شده و به همین دلیل به ضمیر ناخودآگاهشان انتقال‌یافته به صورتی که دیگر هیچ کنترلی روی آنان ندارند.

شخصیت‌هایی که در سرتاسر کتاب دره اتاوا مشاهده می‌کنید، دقیقاً مانند افراد عادی همانند خودتان هستند و شما نه‌تنها با داستانی رؤیایی و خیال‌پردازانه روبرو نخواهید بود، بلکه به‌صورت ملموسی می‌توانید خودتان را به‌جای آنان تصور کنید و دنیا را ببینید.

شخصیت‌های این داستان درعین‌حال که یک زندگی عادی و معمولی دارند، دارای تناقض‌های بسیار و کاملاً دمدمی هستند که همین باعث می‌شود در طی خواندن آن لذت زیادی ببرید و ساعت‌های طولانی از خواندنش سرگرم شوید.

یکی از بهترین داستان‌های این مجموعه، مربوط به یک زن خدمتکار است که سال‌هاست با تعهد کامل به کارش در حال خدمت است اما ناگهان نوجوانی او را دست می‌اندازد و شوخی می‌کند؛ این شوخی تأثیر بسیار زیادی روی ذهن او می‌گذارد و تصمیم می‌گیرد که به‌صورت یک‌باره به جنگ با عادت‌های زندگی‌اش برود و یک طوفان به راه اندازد.

در داستانی دیگر، ما دانشجویی را می‌بینیم که بعد از طی کردن مسافتی طولانی، به دیدار عمهٔ خودش می‌آید. عمهٔ او فردی بسیار خودشیفته و عجیب است. کمتر کسی می‌تواند از کارهایی که انجام می‌دهد سر درآورد. این دانشجو در طی همین ملاقات متوجه راز بزرگی می‌شود که به‌صورت ناگهانی او را تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد و باعث می‌شود که به یک معنی بزرگ در زندگی خودش برسد.

بدون شک یکی از اصلی‌ترین دلایل موفقیت این نویسنده را می‌توان داشتن سبک خاص او عنوان کرد که باعث شده طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا به دست آورد و امروزه توسط هزاران نفر خوانده می‌شود. آلیس مونرو کتاب‌هایش را بدون داشتن هیچ هدف مالی یا بردن جایزه‌های ادبی چاپ می‌کند که همین باعث می‌شود بدون در نظر گرفتن عقیده‌های مختلف و بدون داشتن هیچ تعصبی، داستان‌هایی به وجود بیاورد که خواندنش برای هر فردی لذت‌بخش و مفید خواهد بود. شخصیت‌های کتاب‌های او کاملاً از دل مردم عادی بیرون آمده‌اند و ما هیچ اثری از زندگی‌های رؤیایی و بی‌دغدغه‌ای که اغلب رمان نویسان استفاده می‌کنند نخواهیم دید.

کتاب دره اتاوا دقیقاً یکی از همین آثار این نویسنده است که مهارت بالای او در داستان‌سرایی را نشان می‌دهد و داشتن تعداد زیادی داستان‌های جذاب و فوق‌العاده، نخواندشان را غیرممکن می‌سازد.

در این کتاب نیز همانند بقیه آثار او، ما به‌سادگی می‌توانیم بهره‌گیری از افراد عادی را مشاهده کنیم؛ همانند اغلب کتاب‌هایی که می‌نویسد، در این کتاب نیز به طبیعت و صفات انسانی که باعث به وجود آمدن شرایط و اتفاقات گوناگون می‌شوند روبرو هستیم که می‌توانند برای افراد مختلف طعم تازه‌ای داشته باشند. بسیاری از افراد صاحب‌نظر، دقیقاً به همین دلیل او را به‌عنوان چخوف معاصر می‌شناسد. فردی که داستان‌نویسی کلاسیک را کاملاً متحول کرده و بخش‌های مختلف داستانش از جاهایی شروع می‌شوند که ما حتی به ذهنمان نیز خطور نمی‌کند.

در کتاب دره اتاوا، شما با داستان‌هایی روبرو هستید که از فرهنگ غالب بر مناطق روستایی کانادا بهره می‌گیرند؛ آلیس مونرو شما را در سرتاسر این کتاب بارها و بارها به مکان‌های و زمان‌های گوناگون می‌برد و کمک می‌کند تا چیزهای متفاوتی را تجربه کنید.

اگر به دنبال مجموعه داستانی هستید که در هرزمانی بتوانید مطالعه کنید و شخصیت‌هایش برایتان کاملاً ملموس باشد، کتاب دره اتاوا به‌شدت می‌تواند برایتان مفید و جذاب باشد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آنا را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب دره اتاوا
پیشنهاد خرید کتاب دره اتاوا

بهترین مترجم کتاب دره اتاوا کیست؟

کتاب دره اتاوا به دلیل محبوبیت و فروش بالایی که دارد امروزه در سرتاسر دنیا به دست نشریه‌های مختلفی ترجمه‌شده است و ازاین‌رو می‌توان آن را در هر کتاب‌فروشی وب به هر زبانی پیدا کرد.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی ترجمه‌شده است اما بدون شک بهترین آن توسط نشر چلچله و اکرم شایان بوده که آن را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید که در سرتاسر خواندن داستان‌های این کتاب لذت زیادی ببرید و تمامی مفاهیم گرفته‌شده دران را درک کنید، حتماً از همین ترجمه استفاده کنید زیرا مترجم تأثیر بسیار زیادی در میزان درک و لذت شما از یک کتاب خواهد داشت.

آلیس مونرو کیست؟

آلیس مونرو نویسنده مشهور کانادایی است که امروزه او را به‌عنوان یکی از بهترین نویسندگان معاصر می‌شناسد. او در 30 ژوئیه 1931 در کشور کانادا به دنیا آمد و در کنار پدری کشاورز و مادری معلم بزرگ شد. درحالی‌که در دوران نوجوانی به سر می‌برد، تصمیم گرفت که شروع به نوشتن داستان‌های مختلف کند که اولین داستانش «ابعاد یک سایه» نام داشت. این کتاب او در سال 1950 و درحالی‌که به‌عنوان دانشجو در دانشگاه وسترن اونتاریو مشغول بود انتشار یافت. او امروزه به‌عنوان استاد داستانی نویسی معاصر شناخته می‌شود و بسیاری از افراد به او لقب چخوف معاصر را داده‌اند. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «فرار»، «دره اتاوا» و «می‌خواستم چیزی بهت بگم» است که در همگی آنان از سبک خاص و فوق‌العاده خودش بهره می‌برد و به نوشتن می‌پردازد. او به دلیل داشتن سبکی خاص و داستان‌های فوق‌العاده، در سال 2013 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد و این جایزه بزرگ را نیز از آن خودش کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *