پیشنهاد خرید کتاب در باب حکمت زندگی


آیا تابه‌حال کتاب در باب حکمت زندگی را مطالعه کرده‌اید؟ آرتور شوپنهاور که یکی از بزرگ‌ترین فیلسوف‌های تمام تاریخ است و به‌عنوان منشأ اصلی فلسفه مدرن شناخته می‌شود، در این اثر خودش قصد دارد بگوید که تمامی انسان‌ها به‌صورت ذاتی نیرویی دارند که آنان را به‌سوی زنده ماندن می‌برد و بسیار قدرتمندتر منطقی است که ما از آن استفاده می‌کنیم. تابه‌حال چند بار پیش‌آمده که برای به دست آوردن منافع خودتان هر کاری انجام دهید و حتی حاضر به جنگیدن شده باشید؟ این دقیقاً همان نیرویی است که آرتور شوپنهاور در کتاب در باب حکمت زندگی قصد دارد برای ما شرح دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب در باب حکمت زندگی راداریم.

معرفی کتاب در باب حکمت زندگی؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

اگر مقداری با دنیای کتاب‌خوانی و فلسفه آشنا باشید حتماً آرتور شوپنهاور را می‌شناسید؛ او یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان در تمام طول تاریخ شناخته می‌شود و تحت تأثیر افراد زیادی مثل گوته، کانت، افلاطون و … قرار داشت و توانست با استفاده از آنان فلسفه مدرن را خلق کند.

او قصد دارد در کتاب در باب حکمت زندگی به ما بگوید که آن نیرویی که باعث می­شود تا این حد برای زنده ماندن و منافع خودمان تلاش کنیم چیست و از کجا سرچشمه می‌گیرد. هر انسانی در طول زندگی‌اش می‌خواهد به سعادت و خوشبختی موردنظرش دست یابد و تا پایان عمر در لذت قرار بگیرد. این دقیقاً همان چیزی است که شوپنهاور به‌عنوان فلسفه سعادت معرفی کرد و به توضیح دلیل آن در این کتاب پرداخت.

افراد زیادی هستند که به فلسفه علاقه دارند اما به دلیل استفاده زیاد و بیش‌ازحد اصطلاحات فلسفی در چنین کتاب‌هایی کاملاً دور آنان را خط می‌شکند و هرگز به سراغ یادگیری آن نمی‌روند؛ آرتور شوپنهاور کتاب در باب حکمت زندگی را به ساده‌ترین شیوه ممکن نوشته تا هر فردی حتی اگر روی بحث‌های فلسفی تسلطی ندارد بتواند آن را درک کرده و چیزهای جدیدی بیاموزد.

در این اثر ما با موضوعاتی زیادی مثل قدرت اراده، علاقه داشتن به انجام کارهای غیرمنطقی، دین، اخلاق، زندگی و … روبرو هستیم و نویسنده قصد دارد هر چیزی که دارای اهمیت زیادی است را برای ما موشکافی کرده و به‌صورت فلسفی توضیح دهد.

اگر به دنبال رسیدن به سعادت و لذت در زندگی باشید، قطعاً از خواندن این کتاب لذت خواهید برد؛ او بعدازاینکه دلیل تمایلات انسان برای دستیابی به لذت‌های دائمی را بیان می‌کند، راه‌هایی که برای دستیابی به آن و موفقیت­های بزرگ وجود دارد را توضیح می‌دهد و به ما کمک می‌کند تا به خواسته‌هایمان برسیم.

بااینکه آرتور شوپنهاور خود علاقهٔ بسیار زیادی به فلسفه سیاه دارد اما در این کتاب کاملاً بر خلاف آن عمل کرده و راهکارهایی را بیان می‌کند که می‌توانند باعث خوشبختی و رضایت ما از زندگی شوند.

در باب حکمت زندگی شامل 6 فصل مختلف است که در هر فصل به موضوعی خاص و جداگانه پرداخته می­شود؛ در فصل اول او به بیان موهبت‌هایی می‌پردازد که در زندگی انسان‌ها وجود دارند و ارسطو آنان را کشف کرده است. در این فصل یاد می‌گیریم که سعادت انسان‌ها چگونه رقم می‌خورد و دلیل اینکه اکثر مردم هرگز به موفقیت نمی‌رسند چیست. او در فصل اول به‌صورت بسیار جدی راجع به اهمیت استقلال هر فرد، مسئولیت‌پذیری و طرز فکر صحبت می‌کند و می‌گوید که هرکدام از این‌ها چطور می‌توانند سرنوشت ما را تعیین کنند.

علاوه بر این‌ها، شوپنهاور اعتقاد دارد که یکسری ویژگی‌ها وجود دارند که باعث می‌شوند سرنوشت انسان‌ها همیشه فانی باشد و این موضوع را در فصل‌های دوم، سوم و چهارم کتاب شرح می‌دهد.

در فصل دوم کتاب نویسنده به ما می‌گوید که ما، شخصیت انسان‌ها را بر اساس یکسری از ویژگی‌هایی که در خودشان دارند تشخیص می‌دهیم و بر اساس همین ویژگی‌ها، آنان را ارزش‌گذاری می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال هوش، زیبایی، سلامتی، قدرت و … بخشی از چنین ویژگی‌هایی است که شخصیت ما را نزد دیگران مشخص می‌کند.

شوپنهاور در این فصل به ما می‌گوید که شخصیت واقعی انسان چیست و چگونه می­توان آن را به‌درستی تعریف کرد؛ او همچنین عقیده دارد که اگر بخواهیم لذت جسمی و روحی زیادی داشته باشیم باید به‌صورت جدی روی طرز فکر خودمان کارکرده و آن را بهبود دهیم در غیر این صورت، ارزش ذاتی ما ثابت می‌ماند و درنهایت هرگز به خوشبختی که همیشه آرزویش راداریم نمی‌رسیم.

در بخش دیگری از کتاب در باب حکمت زندگی نویسنده به ما می‌گوید که هر وقت دچار خوشحالی می‌شوید تمامی درها را به‌سوی آن بگشایید و نگذارید که شک جایز بودن یا نبودن آن در زندگی‌تان به وجود بیاید. او می‌گوید که شادی بزرگ‌ترین لذتی است که در این دنیا برای ما وجود دارد و تنها چیزی است که باعث می‌شود در لحظه حال و تحت هر شرایطی لذت ببریم و درگیر نگرانی‌ها و افکار منفی‌مان نشویم.

اگر دوست دارید که فلسفه را بیاموزید و علاقه زیادی به آن دارید اما هرگز به خاطر مفاهیم سختی که در چنین کتاب‌هایی وجود دارند به سراغشان نرفته‌اید، کتاب در باب حکمت زندگی می‌تواند کاملاً برای شما مناسب باشد. شوپنهاور این اثر را به‌صورت کاملاً روان و با مثال‌های عینی و ساده نوشته به‌طوری‌که هر فردی می‌تواند مفاهیم گفته‌شده در آن متوجه شود.

اگر تا به کنون این کتاب فوق‌العاده را مطالعه نکرده‌اید، بدون شک چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و همین‌الان خواندنش را آغاز کنید، قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب در باب حکمت زندگی

جملات زیبا کتاب در باب حکمت زندگی

  • آنچه هستیم: یعنی شخصیت آدمی به معنای تام که از این لفظ سلامت، نیرو، زیبایی، مزاج، خصوصیات اخلاقی، هوش و تحصیلات را می‌فهمیم.
  • آنچه داریم: یعنی مالکیت و دارایی از هر نوع
  • آنچه می‌نماییم: چنان‌که می‌دانیم معنای این لفظ این است که در نظر دیگران چه هستیم، یا به بیان روشن‌تر: دیگران چه تصویری از ما دارند. پس این مشخصه عبارت است از عقیده دیگران درباره ما و به آبرو، مقام و شهرت تقسیم می‌شود.

بهترین مترجم کتاب در باب حکمت زندگی کیست؟

این کتاب به دلیل محبوبیت و فروشی که در سرتاسر دنیا داشت خیلی سریع در کشور ایران نیز توسط چند نشریه مختلف ترجمه شد؛ اما بدون شک نسخه ترجمه‌شده توسط انتشارات نیلوفر و محمد مبشری بهترین نسخه فارسی این اثر است که به‌صورت بسیار روان و شیوا، آن را ترجمه کرده‌اند و پیشنهاد می‌کنیم دقیقاً همین نسخه را تهیه کنید.

آرتور شوپنهاور کیست؟

آرتور شوپنهاور یکی از بهترین فیلسوف‌های اروپایی است که در 22 فوریه 1788 در کشور لهستان به دنیا آمد و در طول زندگی کارهای زیادی را درزمینهٔ فلسفه انجام داد. او به‌عنوان منشأ فلسفه مدرن شناخته می‌شود و افراد زیادی مثل آلبرت انیشتین از او تأثیر پذیرفته‌اند. شوپنهاور در طول زندگی‌اش هرگز ازدواج نکرد و تصمیم گرفت تمام زندگی‌اش را در تنهایی بگذراند. اکثر افرادی که در طول زندگی شوپنهاور را می‌شناختند اعلام کردند که اخلاق و رفتاری بسیار عجیب‌وغریب داشته و هرگز مانند یک انسان عادی زندگی نمی‌کرده است. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی آرتور شوپنهاور مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *