پیشنهاد خرید کتاب دنیای سوفی


آیا تابه‌حال کتاب دنیای سوفی را مطالعه کرده‌اید؟ یوستین گردر در این اثر فوق‌العاده و بی‌نظیرش قصد دارد با لحنی بسیار روان و دل‌نشین به موضوعی به نام هستی بپردازد و آن را به‌صورت کالم برای ما توضیح دهد. این کتاب در سرتاسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد و تا به کنون میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رفته است. این اثر تا به کنون به بیش از 59 زبان زنده دنیا به همراه فارسی برگردانده شده است و برای هر سنی اعم از نوجوان و بزرگ‌سال بسیار مناسب و فوق‌العاده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب دنیای سوفی راداریم.

معرفی کتاب دنیای سوفی؛ درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

بدون شک یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی که درزمینهٔ کتاب و کتاب‌خوانی با ن روبرو می-شویم فلسفه و تاریخ آن است و هر فردی حتی اگر اصلاً نداند که فلسفه چیست، علاقه دارد که راجع به آن بداند و مفاهیمش را یاد بگیرد.

یوستین گردر در کتاب دنیای سوفی قصد دارد به‌صورت کامل و با لحنی بسیار شیوا و روان، تاریخ فلسفه را در قالب یک داستان برای ما بازگشایی کند و برای ما شرح دهد تا به‌سادگی با مفاهیم به‌ظاهر سخت فلسفی آشنا شویم و آنان را یاد بگیریم.

داستان این کتاب از طریق دختری به نام سوفی اموندسن که تنها 15 سال سن دارد شروع می‌شود؛ او به‌تازگی اتفاقات عجیبی را در دنیای اطرافش احساس می‌کند و از طرف فردی ناشناس یکسری نامه‌های عجیب دریافت می‌کند که معنای آنان را اصلاً نمی‌فهمد!

نکته جالبی که در این نامه-ها وجود دارد این است که این نامه‌ها ظاهراً برای شخص سوفی نوشته‌نشده است و در آنان نام شخصی له نام هیلد مولر به چشم می‌خورد که همین بیش‌ازپیش باعث تعجب این دختر می‌شود.

نویسنده این نامه‌ها در طول تمامی نوشته‌هایش از مفهوم‌های سخت فلسفی استفاده می‌کند و یکسری سؤال‌های بسیار سخت و دشوار را از سوفی می‌پرسد که باعث گیجی او می‌گردد؛ به‌عنوان‌مثال سؤال‌هایی مثل: «جهان چگونه به وجود آمده است؟» یا «آیا دنیایی بعد از مرگ وجود دارد؟» و بسیاری از سؤال‌های فلسفی این‌چنینی که این دختربچه اصلاً نمی‌داند هدف نویسنده آنان چیست و برای چه آن نامه‌ها را برای او می‌فرستد.

ازآنجایی‌که هنوز سوفی سن بسیار کمی دارد و عقلش در حدی نیست که چیزی از فلسفه بداند، در ذهن خودش دچار چند نوع گیجی می‌شود؛ ازنظر او تمام دنیا تنها در یک سیاره گرد کوچک خلاصه می‌شود و او تا به کنون حتی به دلیل به وجود آمدنش هم‌فکر نکرده است.

در مرحله بعد با خودش می‌گوید که واقعاً نویسنده این نامه‌های عجیب‌وغریب چه کسی می‌تواند باشد و کدام فرد آنان را در صندوق می‌اندازد؟

او با خواندن سؤالات این نام-ها بازهم دچار نوعی سرگردمی و گیجی می‌شود و هرچه برای پیدا کردن پاسخی برای این مسئله‌ها می‌گردد به نتیجه‌ای نمی‌رسد؛ مسئله بعدی که وجود دارد این است که برای چه باید دریکی از نامه‌های ارسال‌شده به او کارت تبریک فردی به نام هیلده مولرکناک وجود داشته باشد و دلیل آن چیست؟

او با تمام فکر عقلی که در اختیار دارد به بررسی این سه موضوع می‌پردازد و درنهایت متوجه می‌شود که تمامی آنان قطعاً به‌نوعی به یکدیگر ارتباط دارند.

سوفی در طی اولین‌هایی که دریافت می‌کند به پاسخ برخی از سوا لاتش که از زبان آلبرتو ناکس است می‌رسد؛ او در نام-های ابتدایی راجع به یونان باستان، سقراط و یکسری سؤالاتی که همیشه در ذهن وزندگی بشر وجود دارد صحبت می‌کند و تلاشش این است که به پاسخی برای آنان دست یابد.

بعدازاینکه سوفی چندین نامه از طرف آلبرتو می‌گیرد و آنان را مطالعه می‌کند، این دو همدیگر را می‌بینند و با یکدیگر آشنا می‌شوند.

یوستین گردر به‌صورت بسیار ماهرانه و فوق‌العاده‌ای این کتاب را نوشته است به‌صورت که در عین جلو رفتن داستان و خسته نشدن مخاطب، مفاهیم اصلی فلسفه را به او می‌آموزد و این آموزش طوری طراحی‌شده است که آگاهی مخاطب به‌صورت مرحله‌به‌مرحله افزایش‌یافته و درنهایت دچار حس گیجی نمی‌گردد.

اگر به دنیای فلسفه و یادگیری آن علاقه داشته باشید، بدون شک کتاب دنیای سوفی می‌تواند بهترین نقطه شروعی باشد که در اختیاردارید؛ این اثر به‌صورت بسیار حرفه‌ای و فوق‌العاده و درعین‌حال با لحنی شیوا و روان، فلسفه را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله به شما می‌آموزد و پس از مطالعه کامل آن به خودتان می‌آیید و می‌بینید که دیگر مفهوم‌های سخت فلسفی که درگذشته برایتان زجرآور بود بسیار ساده‌شده است و از مطالعه آنان لذت زیادی می‌برید.

اگر تا به کنون کتاب «دنیای سوفی» را مطالعه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و برای مطالعه‌اش برنامه‌ریزی دقیق و درستی را انجام دهید و درنهایت آن را به پایان برسانید تا با دنیای بزرگ فلسفه آشنا شده و مفاهیم جذاب آن را فراگیرید. در این اثر می‌توان اوج شاهکار و قدرت نویسنده را مشاهده کرد که چنین مفاهیم دشواری را از طریق داستان به خواننده می‌آموزد و او را با خودش همراه می‌کند.

پیشنهاد خرید کتاب دنیای سوفی

جملات زیبا کتاب دنیای سوفی

  • غم‌انگیز نیست که اکثر مردم تازه بعد از بیمار شدن، مجبور به درک زیبایی‌های زندگی می‌شوند؟ یا بعد از دریافت نامه‌ای مرموز به ارزش زندگی پی می‌برند!
  • نمی‌شود زندگی را بدون مرگ تجربه کرد. درعین‌حال فکر کردن به مرگ بدون فکر کردن هم‌زمان به این موضوع که زندگی به‌طرف عجیبی خارق‌العاده است، غیرممکن است.
  • دنیا از کجا آمده است؟ نمی‌دانست. سوفی می‌دانست زمین سیارهٔ کوچکی در فضایی بی‌نهایت است؛ اما فضا از کجا آمده است؟
  • سوفی در مدرسه یاد گرفته بود که خدا دنیا را آفریده و سعی کرد به خودش بقبولاند که این بهترین جواب برای این سؤال مشکل‌ساز است. می‌توانست قبول کند که دنیا را خدا آفریده، اما خدا را چه کسی پدید آورده است؟ آیا او خودش را از هیچ آفریده است؟

بهترین مترجم کتاب دنیای سوفی کیست؟

کتاب دنیای سوفی در سرتاسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد و می‌توان این اثر فوق‌العاده از یوستین گردر را در هر کتاب‌خانه‌ای پیدا کرد. اگر علاقه دارید که بیشترین بهره را از این کتاب ببرید و در طول خواندن آن احساس خستگی نکنید، انتخاب ناشر و مترجم مناسب اصلی‌ترین قدمی است که باید بردارید.

به دلیل تجربیات به‌دست‌آمده و تحقیقات انجام‌شده، بهترین ترجمه این کتاب توسط انتشارات نیلوفر و حسن کامشاد انجام‌شده است؛ این ترجمه به‌صورت بسیار روان نسخه اصلی اثر را فارسی برگردانده است و در طول خواندن آن بعید است که نتوانید مفاهیم را به‌صورت صحیح و درست درک کنید.

یوستین گردر کیست؟

هنگامی‌که بخواهیم بهترین نویسنده‌های دنیا در چند سال اخیر را معرفی کنیم، قطعاً نام یوستین گردر مانند ستاره‌ای می‌درخشد؛ او در 8 اوت سال 1952 در اسلو-نروژ چشم به جهان گشود و در خانواده‌ای بسیار فرهنگی و فرهیخته بزرگ شد. پدر او مدیریت مدرسه را بر عهده داشت و مادرش نیز به‌عنوان معلم در مدارس گوناگون به تدریس می‌پرداخت و حتی کتاب‌های مخصوص کودکان نیز می‌نوشت. یوستین گردر بیشتر به خاطر نوشتن کتاب فوق‌العاده «دنیای سوفی» که اثری کاملاً فلسفی و جذاب است شناخته می‌شود و تاکنون این اثر او به بیش از 50 زبان زنده دنیا اعم از فارسی برگردانده شده است. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی یوستین گردر مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *