پیشنهاد خرید کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید


این تابه‌حال کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید را مطالعه کرده‌اید؟ ژانت کلوسکو در این اثر خودش قصد دارد به حقیقتی در زندگی اشاره کند که اکثر انسان‌ها امروزه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ نارضایتی از زندگی. حتماً بارها و بارها برایتان پیش‌آمده افرادی را دیده باشید که تحت هیچ شرایطی از زندگی رضایت ندارند و حتی داشتن ثروت زیاد نیز این مشکل آنان را برطرف نمی‌کند. این روانشناس موفق اعتقاد دارد که دلیل بسیاری از مشکلات این‌چنینی که ما داریم مربوط به دوران کودکی ما می‌شود و قصد دارد آنان را در کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید برای ما شرح دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید راداریم.

معرفی کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

انسان‌ها موجوداتی هستند که همواره و در هر شرایطی به دنبال رسیدن به بالاترین درجه خوشبختی ولدت هستند و هرچه در این زمینه­ها چیزهای بیشتری به دست می‌آورند حریص و حریص‌تر می‌شوند. ژان کلوسکو که یکی از بزرگ‌ترین روانشناسان عصر حاضر به شمار می‌آید اعتقاد دارد که دلیل بسیاری از نارضایتی‌هایی که امروزه در بین مردم وجود دارد مربوط به گذشته‌ای است که آنان در کودکی داشته‌اند و خاطراتی که در آن زمان موجب به وجود آمدن یکسری باورها در ذهن آنان شده باعث چنین اتفاقاتی می‌گرددد.

در ابتدای کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید ما با یکسری سؤالات چالش‌برانگیز روبرو می­شویم: نویسنده در ابتدای کتاب از ما می‌پرسد که: این تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا مدام به سمت رابطه‌هایی که هیچ توجهی به شما نمی‌شود جذب می‌شوید؟آیا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که حس کنید هیچ فردی نمی­تواند شما آر درک کند؟ آیا احساس این رادارید که هرگز هیچ‌کس نمی‌تواند عاشق شما شود و شمارا از صمیم قلب دوست بدارد؟ آیا نیازهای حقیقی وجودتان را می‌شناسید یا اصلاً اهمیتی به آنان نمی‌دهید؟ آیا باوجوداینکه تمامی شرایط اجتماعی مانند تأیید گرفتن برای شما فراهم است اما بازهم احساس رضایت درونی ندارید و مدام با خودتان کلنجار می‌روید؟

در این کتاب نویسنده قصد دارد جواب این سؤالات را برای ما عنوان کند و راهکارهایی کاملاً کاربردی به ما عرضه نماید. ژان کلوسکو سؤالاتی مانند سؤالات بالا را همچون تله‌ای می‌شمارد که شمارا شکار خواهند کرد. در طول کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافریند ژان کلوسکو 11 تله مانند سؤالات بالا را به ما معرفی می­کند که باعث می‌شوند هرگز نتوانیم در روابط عاطفی و کاری‌مان موفق باشیم و به چیزهایی که واقعاً لایقشان هستیم دست‌یابیم. او چنین تله‌هایی را به‌عنوان دلایل اصلی و ریشه بسیاری از مشکلات ما عنوان می­کند که در کودکی در ذهن ما شکل‌گرفته‌اند و حتما باید کاری برایشان انجام دهیم. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم که: «الگوی هایی که در کودکی در ذهن ما نقش می‌بندند در تمام زندگی ما تأثیر دارد و می‌توانند یک تله باشد»

همان‌طور که می‌دانید خوب بودن یا بد بودن یک انسان به دوران کودکی و تربیت خانواده برمی‌گردد و اگر فردی این دوران را به‌خوبی طی کند و باورهای مثبتی در ذهنش ایجاد شود، می‌تواند در تمام طول زندگی‌اش انسان بهتر و موفق‌تری باشد. هر آسیبی که از کودکی ببینید و از آنان عبور کنید به مرورشخصیت شمارا شکل می‌دهند و باعث می‌شوند که طرز فکر شما، احساساتتان، عملکردتان و تمام اتفاقات زندگی‌تان روی یک الگو مختلف پیش بروند و این تله‌ها ازاین‌جهت دارای اهمیت فراوانی هستند.

تله‌هایی که از کودکی تا به کنون ساخته‌اید می‌توانند رضایت یا عدم رضایت شما از زندگی را نیز تعیین کنند؛ تابه‌حال چند بار برایتان پیش‌آمده که باوجود داشتن هر چیزی که می‌خواهید مانند پول، سلامتی و … بازهم احساس خشم، ناراحتی و افسردگی کنید؟ چند بارشده که موفقیت‌های بزرگی به دست آورید اما کوچک‌ترین اهمیتی به آنان ندهید و فقط به شکست‌هایی که داشته‌اید فکر کنید؟

ژانت کلوسکو که یکی از بزرگ‌ترین روانشناسان حال حاضر دنیا شناخته می‌شود قصد دارد در کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید یکسری راهکارها را به ما بیاموزد که با استفاده از آنان بتوانیم تله‌های زندگی‌تان را دنبال کنیم و به‌مرورزمان آن‌ها را نابود کنیم تا درنهایت بتوانیم معنی لذت و رضایت واقعی از زندگی را تجربه نماییم.

نویسنده در طول این کتاب روش‌هایی علمی را به ما معرفی می‌کند تا این الگوهای غلط را از ذهنمان پاک‌کنیم و از تأثیرات منفی آنان در امان باقی بمانیم و به معنای واقعی کلمه زندگی‌مان از نو بیافرینم.

این کتاب دارای محتوای بسیار غنی و فوق­العاده‌ای است و برای تولید آن تحقیقات علمی زیادی انجام‌شده است؛ ژانت کلوسکو به همراه خودش به ما می‌گوید که هر مشکلی که در زندگی دارید و از آن رنج می‌برید تنها در 11 تله خلاصه می‌شود که از کودکی تا به کنون در شخصیت شما شکل‌گرفته‌اند و کنترل شمارا بر عهده‌دارند. این 11 تله به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم روی احساسات، رفتار و طرز فکر شما تأثیرگذار هستند و ما باید تمام تلاشمان را بکنیم تا نابودشان کنیم.

اگر دوست دارید که در طول زندگی‌تان خوشبختی و احساس رضایت واقعی را درک کنید و از شر هر مشکلی که دارید رها شوید، کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید به‌شدت برای شما مفید خواهد بود. ما در این اثر روش‌هایی را یاد می‌گیریم تا سیستم ناخودآگاه­مان را از تله‌هایی که اطرافیان و محیط و حتی خودممان ساخته‌ایم رها کنیم و یک شخصیت قدرتمند برای خودمان بسازیم.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی بخوانید و در زندگی به کار بگیرید. قطعاً پیشمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید

بهترین مترجم کتاب زندگی‌تان را دوباره بیافرینید کیست؟

این کتاب امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد و توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان‌های مختلف برگردانده شده است و می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف ترجمه‌شده‌اند که اگر بخواهیم بهترین آنان را به شما معرفی کنیم قطعاً به نسخه انتشارات شمشاد و ساره حسینی عطار اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید از خواندن این کتاب لذت بالایی ببرید و مفاهیم گفته‌شده دران را به‌صورت کامل درک کنید، قطعاً این کتاب برایتان مفید خواهد بود.

جفری یانگ کیست؟

جفری یانگ نویسنده و روال نشناس برجسته آمریکایی است که در سال 1950 به دنیا آمد. او یکی از مؤسسان موسسه شناخت درمانی نیویورک شناخته یم-شود. بیشتر شهرت او به خاطره نوشتن کتاب «زندگی‌تان را دوباره بیافرینید» است که به همراه ژانت کلوسکو اقدام به نوشتن آن کرده است. او در دوران ابتدایی تحصیل در دانشگاه پیل حضور داشت و سپس برای درک مدرک دکترا خودش به دانشگاه پنسیلوانیا رفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *