پیشنهاد خرید کتاب زندگی در پیش رو


آیا تابه‌حال کتاب زندگی در پیش رو را مطالعه کرده‌اید؟ رومن گاری در این کتاب پرفروش خودش قصد دارد به زندگی فردی به نام محمد بپردازد یک فرد دورگه عربی- فرانسوی است که نزد زنی به نام رزا زندگی می‌کند. محمد در این اثر به‌عنوان راوی اتفاقاتی که از چهارسالگی و زمانی که پیش رزا خانم آمد تا به الآن که 14 سال سن دارد است و آنان را به‌صورت کامل برای ما شرح می‌دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب زندگی در پیش رو راداریم.

معرفی کتاب زندگی در پیش رو؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

قطعاً اگر مقداری علاقه به کتاب و دنیای کتاب خانی داشته باشید نویسنده مشهور را می‌شناسید.

یکی از معروف‌ترین آثار این نویسنده زندگی در پیش رو نام دارد؛ راوی این کتاب و شخصیت اصلی آن پسری به نام محمد است که در حال حاضر 14 سال سن دارد و از 4 سالگی باخانم رزا زندگی می‌کند. او از زمانی که به یاد دارد در نزد این زن بوده و هر گز پدر و مادر خودش را ندیده است.

او که از کودکی در نزد این زن بزرگ‌شده علاقه شدیدی به او دارد و مانند مادر خودش او را دوست می‌دارد؛ اما رزا خانم حالا دیگر عمری ازش گذشته و پا به دنیای کهن‌سالی نهاده است و همین باعث بروز یکسری مشکلات برای او بچه‌هایی که تحت سرپرستی او هستند می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، داستان از طریق محمد که در طول داستان به‌عنوان موم او را می‌شناسیم روایت خواهد شد. او به همراه چندی از افراد مانند خودش در نزد رزا خانم که دیگر سالخورده به شمار می-اید زندگی می‌کنند و مسئولیت مراقبت از آنان را برعهده‌گرفته است.

این زن در طول دوران جوانی‌اش به کار فاحشگی مشغول بوده است و برای اینکه بتواند خرج زندگی‌اش را تأمین کند از این راه استفاده می‌کرده‌اند. پس‌ازاینکه سن او مقداری بالاتر رفت تصمیم گرفت که از این را کنار بکشد و به انجام کاری درست بپردازد. او از کودکانی که از مدران فاحشه به دنیا می‌آمدند کمک می‌کرد تا رشد کرده و این کار ناخواسته باعث نشود که آینده وزندگی آنان تلف شود. او با دریافت مبلغی از چنین مادرانی بچه‌هایشان را در نزد خودش نگه می‌داشت و مانند یک مادر آنان را بزرگ می‌کرد و کارهای مراقبشان را انجام می-داد/

محمد که پسری 14 ساله شده است یکی از چنین بچه‌هایی است که پدر و مادرش او را به رزا سپرده‌اند تا از او مراقبت کرده و بزرگش کند؛ او از همان کودکی که 4 سال بیشتر نداشت از خانواده‌اش جدا شد و هرگز آنان را ندیده است. رزا خانم بااینکه بعد از گذشت مدتی دیگر هیچ هزینه‌ای از پدر و مادر محمد دریافت نمی‌شد، بازهم نگهداری از او را ترک نکرد و با مهربانی تمام او را به سرپرستی خودش پذیرفته بود.

در کتاب زندگی در پیش رو ما باشخصیتی بسیار مهربان و خوش‌قلب به نام رزا روبرو هستیم که با تمام توان خودش به نگهداری از کودکانی که در اختیار اوست می‌پردازد و محمد تمام چیزهایی که از این فرد دیده است را برای ما روایت می‌کند. در ادامه بابا یکسری اتفاقت روبرو هستیم که همگی به بحث فاحشه‌ها ارتباط دارند اما اصل داستان خیلی جدی‌تر از این چیزها خواهد بود که در ادامه با آن روبرو می‌شویم.

داستان اصلی این کتاب زمانی شروع می­شود که رزا خانم دیگر توانایی سابقش را ندارد و به دلیل ورود به دوره کهن‌سالی از دست‌وپا میافتد. او هم‌اکنون وزنش بالا رفته است و کهولت سن دیگر به او اجازه نمی‌دهد که کارهای سابقش را به انجام برساند که بدترین خبر ممکن برای کودکانی است که در کنار وزندگی می‌کنند.

در کتاب زندگی در پیش رو ما با داستانی روبرو هستیم که امروزه سرتاسر دنیا را درد برگرفته است؛ فقر و تنهایی! موم می‌خواهد محله‌هایی از پایین‌شهر را روایت کند که هر خانه پر است از انسان‌های فقیری که تنها زنده‌اند ولی زندگی می‌کنند. او با زبان شیرین و گیرایی کم دارد باعث می-شود تا ما داستان را تا پایان ادامه دهیم و از خواندن آن لذت زیادی ببریم.

رومن گاری در این اثر خودش نیز مانند تمامی آنان در ابتدا یک موضوع مهم و پرکشش را برای ما بیان می‌کند و در آن بابیان یکسری درس‌ها و نکته‌ها، چیزهایی را به ما یاد می‌دهد که می‌توانند در سرتاسر عمرمان به کار گرفته شوند. هدف اصلی این کتاب نشان دادن آینده و سرانجام روسپی‌ها و باعث می‌شود که به چنین افرادی عاقبت کارشان نشان داده شود تا بلکه از انجام آن پشیمان گردند.

شخصیت اصلی داستان اصلی محمد یا اصطلاح موم، دیدی کاملاً بدون قضاوت دارد و راجع به هیچ‌کدام از وقایع و اتفاقات و حتی شخصیت-ها هیچ اظهارنظر شخصی نمی‌کند و همین یکی از ویژگی‌های خاص این داستان به شمار می‌آید. شما با خواندن این اثر می‌توانید بادید بسیار آزاد و خردمندانه، زندگی رسوپی‌ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید و وضعیتی که آنان در طول روز و در اواخر عمرشان تجربه خواهند کرد را ببینید.

این اثر به شما کمک می‌کند تا از قضاوت‌های نادرستی که در طول روز توسط محیط اطراف و شرایط به شما تحمیل می‌شود رهایی یابید و با چیزی که واقعاً هستید و می‌بینید نسبت به دیگران اظهارنظر کنید، نه صرفاً حرف‌های غلط و نادرستی که از افراد بی‌ارزش به دستتان می‌رسد.

سبک نوشتار کتاب زندگی در پیش رو بسیار وان و جذاب است و باعث می‌شود که خواننده در طول مطالعه آن احساس خستگی و یکنواخت بودن نکند که همین یکی از دلایل موفقیت این اثر به شمار می‌آید.

خواندن این اثر برای کسانی که دوست دارند شرایط زندگی رسوپی‌ها را از نزدیک ببینند و عواقب این کار را به‌صورت بسیار ملموسی درک کنند بسیار مفید خواهد بود.

اگر تا به کنون این کتاب را مطالعه نکرده‌اید قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین الآن یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب زندگی در پیش رو

جملات زیبا کتاب زندگی در پیش رو

  • پلیس‌ها قوی‌ترین چیز دنیا هستند. بچه‌یی که پدرش پلیس باشد مثل این است که دو برابر بقیه پدر داشته باشد.
  • هیچ‌چیز سفید سفید یا سیاه سیاه نیست و گاهی سفید همان سیاهیست که خودش را جور دیگری نشان می‌دهد و سیاه هم گاهی سفیدی است که سرش کلاه رفته.
  • توی دنیا آنقدر بی‌توجهی زیاد است که مجبور به انتخاب هستیم. آدم مجبور است بین بی‌توجهی‌های دنیا آن‌هایی را که بیشتر می‌پسندد انتخاب کند.

بهترین مترجم کتاب زندگی در پیش رو کیست؟

کتاب زندگی در پیش رو امروزه در سرتاسر دنیا و حتی ایران محبوبیت زیاد دارد و به همین دلیل توسط چندین نشریه مختلف ترجمه‌شده و می‌توانید آن را در هر زبانی و در هر کتاب‌خانه پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه به زبان فارسی برگردانده شده‌اند که اگر بخواهیم بهترین نسخه فارسی این اثر را به شما معرفی کنید قطعاً به ترجمه نشر ثالث و لیلی گلستان اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر دوست دارید که معنی کتاب زندگی در پیش رو را به‌صورت کام و دقیق درک کنید، حتماً همین ترجمه را تهیه کنید.

رومن گاری کیست؟

رومن کاتسف که بانام مستعارش یعنی رومن گاری به شهرت رسیده است، نویسنده مشهور فرانسوی است که در 8 مه 1914 چشم به جهان گشود. او شغل‌های زیادی را یکی پس از دیگری انتخاب می‌کرد و علاوه در نویسندگی در حوزه‌هایی مثل فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی نیز فعالیت گسترده‌ای داشت. در طول جنگ جهانی دوم تصمیم گرفت که به‌عنوان خلبان مشغول به کار شود و به‌عنوان دیپلمات نیز به شهرهای مختلف سفر می‌کرد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «زندگی در پیش رو» است که به بررسی زندگی عاقبت روسپی‌ها می‌پردازد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *