پیشنهاد خرید کتاب زندگی عزیز

پیشنهاد خرید کتاب زندگی عزیز

پیشنهاد خرید کتاب زندگی عزیز


آیا تابه‌حال کتاب زندگی عزیز را مطالعه کرده‌اید؟ آلیس مونرو در آخرین کتاب خودش قصد دارد تا از طریق شخصیت‌های معمولی خودش، داستان زندگی زنان و دخترانی را برای ما روایت کند که با یک حرف یا تلنگر، مسیر زندگی‌شان را به‌صورت کامل تغییر داده‌اند و در جهت رسیدن به هدف‌های کاملاً متفاوت قدم برداشته‌اند. این کتاب شامل 14 داستان مختلف است که در هرکدام شخصیت‌های مختلفی حضور دارند و نویسنده به قلم روان و شیوای خودش در هر روایت، به برهه‌ای از زندگی آنان می‌پردازد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معارفی کتاب زندگی عزیز راداریم.

معرفی کتاب زندگی عزیز؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

بدون شک اگر مقداری به خواندن رمان علاقه داشته باشید، آلیس مونرو را می‌شناسید. او که در حال حاضر 90 سال سن دارد، توانسته بارها و بارها جوایز ادبی متفاوتی را به دست بیاورد و از بهترین داستان نویسان معاصر شناخته می‌شود. سبک خاص و قلمی متفاوت باعث شده که در بین مردم عادی محبوبیت بالایی داشته باشد و بسیاری از افراد صاحب‌نظر او را به‌عنوان چخوف معاصر می‌شناسند.

کتاب زندگی عزیز، آخرین کتاب این نویسنده است که او بعد سال‌های طولانی نوشتن، تصمیم گرفت که از آن دست بکشد. این کتاب مجموعه‌ای 14 داستان مختلف است که همگی در شهرهای مختلفی که در اطراف دریاچه هورن هستند روی می‌دهند؛ مانند بسیاری از آثار دیگر این نویسنده، در این کتاب نیز از و مردم عادی به‌عنوان شخصیت‌های کتابش بهره می‌گیرد که ممکن است برای برخی افراد دارای جذابیت بالایی نباشد.

شما در این کتاب برخلاف بسیاری دیگر از رمان‌ها که شاهد زندگی‌های رؤیایی و عجیب‌وغریبی هستید، انسان‌های معمولی بازندگی معمولی را می‌بینید که برای دستیابی به خواسته‌هایشان در حال تلاش هستند. همین سبک خاص این نویسنده است که باعث شده علاوه بر شهرت زیاد، در بین مردم محبوبیت زیادی داشته باشد. او نه‌تنها برای رسیدن به شهرت نویسندگی را شروع نکرده، بلکه اصلاً درآمدی که از این راه می‌تواند به دست بیاورد نیز برایش اهمیت نداشت که همین باعث شد بدون داشتن هیچ تعصبی، آثاری را بنویسد که موردتوجه مردم عادی سرتاسر دنیا است و هر فردی با خواندن آنان می‌تواند خودش را در قالب انسانی دیگر ببیند که به نقش‌آفرینی مشغول است.

بااینکه آلیس مونرو هیچ هدفی برای دستیابی به جایزه‌های ادبی نداشته است، اما تا به کنون تعداد زیادی از آنان را دریافت کرده است؛ به‌عنوان‌مثال می‌توان به جایزه نوبل ادبیات او که در سال 2013 دریافت کرد اشاره نمود که برای هر فردی آرزویی بزرگ به شمار می‌آید.

شما در کتاب زندگی عزیز دقیقاً همان موضوعاتی را می‌بینید که تا به کنون از این نویسنده دیده‌اید؛ زندگی انسان‌های معمولی و چالش‌ها و اتفاقاتی که برای آنان رخ می‌دهند. داستان زندگی زنان و دخترانی که شنیدن یک حرف، انتقاد یا اتفاق باعث شده که به‌صورت ناگهانی مسیر حرکت خودشان را تغییر دهند و وارد جهت کاملاً متفاوتی شوند. شما در هر بخش داستان این کتاب، با موضوعی متفاوت روبرو خواهید بود؛ نویسنده گاهی از زبان یک کودک سخن می‌گوید و گاهی یک سرباز و گاهی نیز دختری که تازه فارغ‌التحصیل شده. درهرصورت، شما با هر قسمت از داستان او قطعاً می‌توانید ارتباط بسیار ملموسی را احساس کنید و دقیقاً زندگی خودتان را ببینید که از روبروی چشمانتان می‌گذرد.

داستان‌های کتاب زندگی عزیز معمولاً به‌صورت بیست صفحه‌ای هستند که این ویژگی باعث می‌شود به‌شدت بتوانید از آنان لذت ببرید و احساس خستگی وجودتان را فرا نگیرد. در این داستان‌ها، شما با موضوعاتی مثل عشق، جدایی، امنیت و … روبرو خواهید بود که کاملاً بر اساس اتفاقات دنیای واقعی نوشته‌شده‌اند و شما هرگز چیزی از دنیاهای فانتزی که برخی نویسندگان به کار می­برند نخواهید دید. درواقع یکی از دلایل موفقیت و شهرت این نویسنده، دقیقاً همین سبک متفاوتی است که دارد و در کتاب‌هایش به کار می‌برد.

کتاب زندگی عزیز، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گذراندن اوقات فراغت شما باشد زیرا برای خواندن آن نیاز به رعایت هیچ نظم خاصی نیست و می‌توانید هر زمان که خواستید، هرکدام از داستان‌ها را بخوانید و لذت ببرید. هر داستان در طول کمتر از یک ساعت تمام می‌شود که همین باعث جلوگیری از خستگی و دل‌زدگی شما می‌شود.

کتاب‌های آلیس مونرو را می‌توان به‌جرئت انقلابی در ادبیات کشور کانادا عنوان کرد که به دلیل سبک خاص و آثار فوق‌العاده‌اش، در سال 2013 توانست برنده بزرگ‌ترین جایزه ادبی یعنی نوبل شود که برای هر نویسنده‌ای یک آرزوی بزرگ به شمار می‌آید.

قطعاً برای کسانی که طرفدار مونرو هستند، کتاب زندگی عزیز می‌تواند باعث برانگیخته شدن احساساتشان شود زیرا آخرین اثری است که این نویسنده نوشته است؛ او برای توجیه این کار خود می‌گوید: «من نوشتن را دوست دارم اما الآن در سنی هستم که باید به جنبه‌های دیگری از زندگی‌ام توجه کنم. ممکن است اگر شما هم در این سن باشید دقیقاً کاری را بکنید که من کردم»

پیشنهاد خرید کتاب زندگی عزیز
پیشنهاد خرید کتاب زندگی عزیز

بهترین مترجم کتاب زندگی عزیز کیست؟

کتاب زندگی عزیز به دلیل محبوبیت بالا و فروش زیادی که در سرتاسر دنیا تجربه کرده است، توسط نشریه‌های زیادی به زبان‌های گوناگون ترجمه است به همین دلیل امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی به هر زبانی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر به دست چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است که بدون شک بهترین آن توسط انتشارات ماهی و مژده دقیق بوده که آن را به‌صورت بسیار روان و شیوا، به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند.

اگر می‌خواهید که از خواندن داستان‌های این کتاب لذت زیادی ببرید و آنان را به‌صورت کامل درک کنید، حتماً از همین ترجمه استفاده کنید. نقش مترجم در تأثیرگذاری و درک یک کتاب به‌شدت بالا است بنابراین همیشه قبل از خرید هرگونه کتاب، از خوب بودن مترجمش اطمینان حاصل کنید.

آلیس مونرو کیست؟

اگر مقداری به دنیای کتاب‌خوانی و ادبیات غرب علاقه داشته باشید، قطعاً آلیس مونرو را می‌شناسید. نویسنده برجسته کانادایی که در سال 2013 توانست به دلیل سبک خاص خودش، جایزه نوبل ادبیات را دریافت کند و لقب «استاد داستان کوتاه معاصر» را از این آکادمی به دست آورد. او که در 10 ژوئیه 1931 به دنیا آمد، در حال حاضر 90 سال سن دارد و در دهه نهم زندگی خودش به سر می‌برد. او در طول این 90 سال کتاب‌های زیادی نوشته است که اکثر آنان را داستان‌های کوتاه تشکیل می‌دهند. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌های مثل «می‌خواستم چیزی بهت بگم» و «زندگی عزیزم» است که در سرتاسر دنیا فروش بالایی دارند. بسیاری از افراد صاحب‌نظر مونرو را به‌عنوان بهترین داستان کوتاه نویس معاصر می‌شناسند و عنوان می‌کنند که او توانست مردم آمریکای شمالی را با این سبک نوشتن آشنا کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *