پیشنهاد خرید کتاب سه‌شنبه‌ها با موری


آیا تابه‌حال کتاب سه‌شنبه‌ها با موری را مطالعه کرده‌اید؟ میچ آلبوم در این کتاب فوق‌العاده‌اش قصد دارد رابطه‌ای که با استاد خودش یعنی «موری شوارتز» داشته را در آخرین لحظات مرگ او روایت کند و حرف‌ها و احساسات او را بیان نماید. این مرد که دارای بیماری است و در آخرین روزهای زندگی‌اش به سر می‌برد، تصمیم گرفته که به درجه کمال خودش برسد و درنهایت پس‌ازآن زندگی را ترک کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سرتاسر دنیا است و در آمازون و نیویورک‌تایمز معمولاً در بالاترین رده‌ها قرار می‌گیرد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری راداریم.

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری یک شرح‌حال کامل آخرین روزها و لحظات زندگی «موری شوارتز» است؛ او استاد جامعه‌شناسی میچ آلبوم بود و در طول زندگی چیزهای زیادی را به او آموخت. به همین دلیل میچ آلبوم ارزش بسیار زیادی برایش قائل بود. موری که حالا در بستر بیماری است و چیزی به پایان زندگی‌اش باقی نمانده، تنها یک هدف را دنبال می‌کند: رسیدن به درجه کمال!

رابطه این دو نفر از گذشته‌های طولانی آغازشده است؛ میچ آلبوم زمانی که وارد دوره دانشجویی خودش شده بود با موری آشنا شد و به‌صورت مستمر در کلاس‌های روانشناسی او شرکت می‌کرد و علاقهٔ زیادی نیز به او داشت.

شخصیت و قهرمان اصلی این کتاب همین موری است؛ فردی که بیماری باعث شده از انجام هرگونه فعالیت و کار بازمانده و روزبه‌روز سلول‌ها و ماهیچه‌های بدنش را تخریب کند تا درنهایت باعث مرگ او شود. بااین‌حال، موری حتی یک روز را هم بدون انجام تدریس نمی‌تواند بگذراند. به همین دلیل تصمیم می‌گیرد با شاگرد قدیمی خودش یعنی میچ آلبوم در هر سه‌شنبه کلاسی داشته باشد و در طول آن به آموختن درس‌های زندگی و تجربیاتی که داشته، حسرت‌ها، خانواده، بخشش و… بپردازد تا درنهایت تمام چیزی که در اختیارش بوده را به آلبوم واگذار کند.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری برای کسانی که به دنبال پیدا کردن معنای درست زندگی و حرکت کردن در راستای درست هستند نوشته‌شده و مطالعهٔ آن احساسات آدمی را برانگیخته می‌کند و احساس روشن‌فکری و آگاهی می‌دهد؛ این اثر به‌قدری کامل است و موضوعات گوناگون زندگی را در برمی‌گیرد که در طول آن بارها و بارها درگیر احساسات مختلفی خواهید شد. در بخشی از آن ممکن است بخندید، گریه کنید، چیزهای جدیدی یاد بگیرید درنهایت به‌صورت بسیار عمیقی زندگی را موشکافی کنید و دلیل و ساختار آن را به‌صورت کامل درک کنید.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری دارای محبوبیت بسیار زیادی در سرتاسر دنیا است و در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و آمازون قرار دارد؛ شهرت این اثر از زمانی آغاز شد که در لیست پرفروش‌های سال قرار گرفت و افراد زیادی برای مطالعه به سمت آن هجوم آوردند و در طی مدت بسیار کوتاهی، فروشی کاملاً تصاعدی را تجربه کرد.

شهرت و محبوبیت این کتاب به حدی رسید که حتی از روی آن‌یک فیلم سینمایی نیز با کارگردانی «اپرا مینفری» ساخته گردید که در سرتاسر دنیا ازجمله ایران دیده شد.

میچ آلبوم در این کتاب بی‌نظیرش به ما یاد می‌دهد که چگونه می‌توانیم به‌صورت بسیار دقیق‌تر به زندگی نگاه کنیم و معنای آن را به شکل بهتری درک کنیم. امروزه اکثر انسان‌ها کاملاً درگیر روزمرگی‌هایی هستند که تمامی مردم آن‌ها را اجرا می‌کنند و هیچ تمایلی برای مواجه‌شدن با ترس‌ها و حقایق زندگی ندارند؛ هدف نویسنده در این اثر این است که ما یاد بگیریم که زندگی بسیار فراتر از چیزی است که می‌شناسیم و باید با شناخت یکسری چیزها، تبدیل به فردی خاص شویم.

این کتاب که در سال 2000 توانست رکوردهای بسیاری را در بازار فروش کتاب در هم بکشند، مدت بسیار زیادی را صدر پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت و از همان زمان تا به کنون، سالیانه میلیون‌ها نفر اقدام به خرید و مطالعه آن می‌کنند!

قرار گرفتن معلم به‌عنوان یک قهرمان داستان باعث شد که میچ آلبوم یک اثر خاص و جذاب به نام «سه‌شنبه‌ها با موری» تولید کند؛ اثری که در آن‌هم می‌خندید و هم گریه می‌کنید و درعین‌حال یکسری از حقایق و معانی زندگی که بسیاری از افراد خبری از آنان ندارند را به‌صورت کامل یاد می‌گیرید.

این کتاب برای کسانی که دوست دارند به شیوه‌ای متفاوت بی اندیشند و در زندگی جزو افراد معمولی که درگیر روزمرگی‌ها هستند نباشند، بسیار مفید و فوق‌العاده خواهد بود و به شما کمک می‌کند تا تجربیات زیادی را به دست آورید که در ادامه می‌توانند سرنوشت و مسیر شمارا به‌صورت کامل تغییر دهند.

اگر تا به کنون سه‌شنبه‌ها با موری را مطالعه نکرده‌اید، بدون شک چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از این کتاب را دریافت کرده و با تمام دقت آن را خوانده و به پایان برسانید! البته اگر طاقت قبول حقیقت‌ها را ندارید، احتمالاً این کتاب برای شما مناسب نخواهد بود.

 

پیشنهاد خرید کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

جملات زیبا کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

  • یا به یکدیگر عشق بورزید، یا بمیرید.
  • بالأخره روزی خواهی مرد، ولی نه برای مدتی طولانی و نه برای همیشه. پس ناامید نباش.
  • یک معلم در جاودانگی تو مؤثر است. تو هیچ‌گاه نمی‌توانی بگویی که این تأثیر تا کی پایان می‌پذیرد.
  • سرنوشت در برابر بسیاری از افراد سر تسلیم فرود می‌آورد. این خود انسان است که خودش را به خطر می‌اندازد.

بهترین مترجم کتاب سه‌شنبه‌ها با موری کیست؟

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری به دلیل طرفداران بسیار زیادی که در سرتاسر دنیا داشت، خیلی سریع به زبان‌های مختلف دنیا و ازجمله فارسی ترجمه‌شده و نشریه‌های زیادی اقدام به انتشار آن کردند.

بدون شک یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار هنگام انتخاب کتاب، مترجم آن است که می‌تواند باعث تنفر شما نسبت به یک اثر یا عشق به آن شود؛ بنابراین خیلی مهم است که بهترین ترجمه کتاب‌های موردنظرمان را بدانیم تا بتوانیم بیشترین بهره را از اطلاعات موجود در آن ببریم.

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری تا به کنون توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است اما بدون شک بهترین آنان ترجمه نشر قطره و ماندانا قهرمانلو است که به‌صورت بسیار روان، شیوا و خوانا این اثر را به زبان فارسی برگردانده‌اند و پیشنهاد ما نیز تهیه همین نسخه کتاب است.

 

میچ آلبوم کیست؟

میچ آلبوم نویسنده، روزنامه‌نگار و موزیسین آمریکایی است که در سال 1958 در شهر پاسایک آمریکا چشم به جهان گشود. او در خانواده‌ای کاملاً مذهبی رشد کرد و پدر مادر او اهمیت زیادی برای معنویات قائل بودند. ازلحاظ جایگاه و ثروت او در شرایط متوسطی قرار داشت و در محله‌ای زندگی می‌کرد که معمولاً مردمش زیاد علاقه‌ای به سفر نداشتند. بیشتر شهرت این نویسنده به خاطر نوشتن کتاب «سه‌شنبه‌ها با موری» است که در سال 1997 منتشر شد و در سال 2000 به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال برگزیده گردید. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی میچ آلبوم مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *