پیشنهاد خرید کتاب سیرکی که می‌گذرد

پیشنهاد خرید کتاب سیرکی که میگذرد

پیشنهاد خرید کتاب سیرکی که میگذرد


آیا تابه‌حال کتاب سیرکی که می‌گذرد را مطالعه کرده‌اید؟ پاتریک مودیانو در این کتاب فوق‌العاده خودش قصد دارد تا چند روز از زندگی یک جوان هیجده ساله را برای ما روایت کند که در طول آن اتفاقات پررمزورازی برایش رخ می‌دهد. این جوان که به دنبال یافتن دختر موردعلاقه خودش است، سفرهای بسیار زیادی بین زمان گذشته، حال و آینده دارد و مدام به دنبال کشف دنیایی بدون دغدغه و به‌دوراز هرگونه مشکل می‌گردد. این کتاب بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های پاتریک مودیانو شناخته می‌شود که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب سیرکی که می‌گذرد راداریم.

معرفی کتاب سیرکی که می‌گذرد؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

افرادی که پاتریک مودیانو را می‌شناسند قطعاً با سبک بی‌نظیری که او در آثارش به کار می‌گیرد آشنا هستند؛ اداری پررمزوراز و ضدقهرمان که هر خواننده‌ای را مجبور به تفکر راجع به آن می‌کند و هیجان زیادی را به او انتقال می‌دهد. اگر هم که با این نویسنده آشنایی ندارید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید.

کتاب سیرکی که می‌گذرد یک نام نمایشی برای یکی از بهترین کتاب‌هایی است که او تا به کنون نوشته است؛ داستان این کتاب راجع به پسری هجده‌ساله است که در تکاپوی یافتن یک دختر جوان برای شریک شدن زندگی با او به سر می‌برد و ماجراهای گوناگونی را تجربه می‌کند. دقیقاً هنگامی‌که او در حال تلاش برای دست یافتن به این هدف است، با اتفاقات زیادی روبرو می‌شود و دنیایش کاملاً تغییریافته و تبدیل به فضایی پررمزوراز می‌شود که به‌شدت ذهنش را درگیر خودش می‌سازد.

پاتریک مودیانو نام این کتاب را برای نشان دادن گذران بودن دنیا انتخاب کرده است تا نشان دهد که هیچ‌چیزی در این دنیا ماندگار و ثابت نیست و رزی از بین خواهد رفت. همانند بقیه اداری که تا به کنون از مودیانو دیده­ایم، این کتاب او نیز از سبک خاص و فوق‌العاده خودش بهره می‌برد و به‌صورت کاملاً مرموزانه و عجیب‌وغریب نوشته‌شده است که همیشه مهم‌ترین چاشنی برای لذت بردن از آثار او به شمار می‌آید.

شما هنگامی‌که خواندن کتاب سیرکی که می‌گذرد را شروع کنید، به‌سختی می‌توانید آن را رها کنید که نشان‌دهنده مهارت بسیار بالایی نویسنده در نوشتن و درگیر کردن مخاطب است. شما در طول خواندن داستان هرگز متوجه رموز عجیب شخصیت‌های آن نمی‌شوید و این رازها تا پایان در ذهن شما باقی خواهند ماند؛ اما چیز عجیب‌تری که وجود دارد شما به‌صورت ناخودآگاه با آنان احساس نزدیکی می‌کنید، طوری که انگار چندین سال است که با آنان دوست و آشنا هستید!

بسیاری از افراد صاحب‌نظر دلیل این احساس را مهارت بسیار بالای او در به تصویر کشیدن شخصیت‌های واقعی که در دنیای واقعی حضور دارند می‌داند که باعث می‌شود شخصیت‌های داستان‌هایش برای خواننده بسیار ملموس و قابل‌لمس باشد و خودش را در قالب آنان تصور کند.

داستان کتاب «سیرکی که می‌گذرد» به حدی با دقت بالایی نوشته‌شده است که شمارا گاه ازخودبی‌خود می‌کند؛ برخی اوقات خودتان را در زمان گذشته و خاطراتی که شخصیت‌ها داشته‌اند می‌بیند و گاهی نیز در زمان حال، در سفری دورودراز به اتفاقاتی که در حال رقم خوردن هستند بازمی‌گردید! اتفاقاتی که در سرتاسر این کتاب روی می­دهند برای بسیاری از شما ملموس و نزدیک است، به همین دلیل در مواقع بسیاری احساس می‌کنید که تمام آنان را در حال تماشا کردن با چشم خودتان هستید و در میان آنان تفاوتی نخواهید دید.

 محوریت اصلی کتاب سیری که می‌گذرد بر روی زندگی نوجوانی است که در حال تلاش برای یافتن مسیر زندگی خودش است؛ در این اثر ما با شش روز از عمر این نوجوان روبر هستیم که در آن ترجیح می‌دهد تا به گذشته سفرکرده و خاطراتی که افراد مختلف در طول زندگی‌شان داشته‌اند را موردبررسی قرار دهد. او هیچ علاقه­ای به حضور در لحظه حال و لذت بردن از آن ندارد و در همه حال می‌خواهد به‌دوراز دنیای منطقی بوده و به تصور زندگی کامل و آرامش بخشی که در ذهنش است بپردازد. دنیای که او می‌خواهد به‌دوراز هرگونه حواشی و دغدغه‌های دنیای واقعی است و در آن می‌توانید در تک‌تک لحظه‌های عمرتان لذت فوق‌العاده را تجربه کنید و هیچ ناراحتی مزاحم شما نخواهد بود.

شما هنگامی‌که داستان را شروع کنید، دیگر نمی‌توانید زمان را تشخص دهید ناگهان خودتان را در میان شخصیت-­ داستانی می‌بینید که به‌ظاهر انگار چندین سال است آنان را می‌شناسید اما در واقعیت کوچک‌ترین اطلاعی از زندگی قبلی آنان نمی‌دانید که همین باعث می‌شود ذهنتان به‌شدت درگیر شود. در سرتاسر این کتاب،با تضادهایی روبرو هستیم که به لطف مهارت بالای نویسنده دست‌به‌دست یکدیگر می‌دهند تا شما را مسحور خودشان کنند و لذت زیادی را به شما انتقال دهند.

اگر به دنبال کتاب‌هایی هستید که با سبک ماجراجویانه نوشته‌شده باشند و با رازهایی که در سرتاسر آنان به کار گرفته می­شوند ذهنتان را درگیر کنند، خواندن کتاب سیرکی که می‌گذرد به‌شدت برایتان مفید و لذت‌بخش خواهد بود.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را زا دست داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب سیرکی که میگذرد
پیشنهاد خرید کتاب سیرکی که میگذرد

بهترین مترجم کتاب سیرکی که می‌گذرد کیست؟

کتاب سیرکی که می‌گذرد به دلیل سبک خاص و جذابی که دارد امروزه در سرتاسر دنیا فروش بالایی را تجربه می‌کند و سالانه افراد زیادی آن را مطالعه می‌کنند؛ همین قضیهٔ باعث شده که امروزه آن توسط نشریه­های زیادی به زبان‌های گوناگون ترجمه شود و بتوانیم آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی مشاهده کنیم.

در کشور ایران نیز این کتاب به دست نشریه­های مختلفی به زبان فارسی برگردانده شده است که بدون از بهترین آنان می‌توان به نسخه نشر چشمه و نسیم موسوی اشاره کرد که آن را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده­اند.

اگر دوست دارید که در سرتاسر خواندن این کتاب لذت زیادی ببرید، حتماً همین ترجمه را تهیه کنید.

پاتریک مودیانو کیست؟

اگر کمی در دنیای ادبیات و کتاب‌خوانی سررشته داشته باشید، قطعاً پاتریک مودیانو را می‌شناسید؛ نویسنده بزرگ فرانسوی که با نوشتن آثار خاص و جذاب خودش توانست برنده جایزه‌های مهم ادبی شود و خودش را به محبوبیت بالایی برساند. او که در 30 ژوئیه 1945 به دنیا آمد، در حال حاضر 76 سال سن دارد و دهه هفتم زندگی‌اش را می‌گذارند و بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «خیابان بوتیک‌های خاموش» است که به خاطر آن برنده جایزه گرگور نیز شد. در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد و افتخارات خودش را تکمیل کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *