پیشنهاد خرید کتاب سیر عشق


آیا تابه‌حال کتاب سیر عشق را مطالعه کرده‌اید؟ آلن دوباتن در این اثر فوق‌العاده خودش قصد دارد که مسیری که یک عشق تازه به وجود آمده تا پایان زندگی‌اش طی می‌کند را برای ما به تصویر بکشد که بگوید هنگامی‌که عاشق می‌شویم این احساس ما به ترتیب وارد چه مراحلی می‌گردد. اگر از علاقه­مندان به رمان‌های عاشقانه و احساسی باشید قطعاً با این اثر لذت زیادی خواهید برد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب سیر عشق راداریم.

معرفی کتاب سیر عشق؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

هر انسانی که روی این کره خاکی قدم می‌گذارد قطعاً روزی به عشق حقیقی خودش خواهد رسید و طعم این احساس فوق‌العاده را درک خواهد کرد. حتماً بارها و بارها برایتان پیش‌آمده که از خودتان سؤال کنید که اصلاً چرا عاشق می‌شویم و دلیل به وجود آمدن چنین پدیده‌ای چیست؟

آلن دوباتن در کتاب فوق­العاده سیر عشق قصد دارد که به‌صورت کلی به این موضوع بپردازد که هنگامی‌که یک فرد عاشق می‌شود به ترتیب چه مراحلی را می‌گذراند و از کنار چه چیزهایی رد می‌شود.

عشق بزرگ‌ترین احساسی است که ما انسان‌ها درون خودمان داریم که می‌تواند یک مشوق اصلی برای رسیدن به سعادت و خوشبختی باشد یا یک‌تنه ما را به‌سوی ویرانی و بدبختی بکشاند! بنابراین بسیار مهم است که حتماً با این احساس خودمان آشنا باشیم و به‌صورت کامل آن را بشناسیم.

آیا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که زوج‌هایی را دیده باشید یا خودتان وارد رابطه‌ای شده باشید که در ابتدا همه‌چیز خوش و خرم است و جذابیت با یکدیگر بودن فوران می‌کند اما پس از مدتی دچار مشکلات و موانع مختلفی می-شوید؟ به نظرتان اصلاً می‌توان جذابیت یک رابطه را در طی طولانی‌مدت همچون آغاز آن حفظ کرد؟

آلن دوباتن در کتاب سیر عشق قصد دارد داستان ازدواج دو فرد به نام ربیع و کرستن را برای ما روایت کند و فرازوفرودی که آنان پس از یک ورود به یک رابطه عاشقانه به نام ازدواج طی می‌کنند را برای ما روایت کند.

آلن دوباتن در این اثر فوق‌العاده خودش قصد دارد که دغدغه‌های واقعی که امروزه بین تمامی زوج‌ها وجود دارند را برای ما شرح دهد و بگوید که چگونه می‌توان با انجام یکسری کارها، تعاملی بسیار بهتر با شریک زندگی برقرار کرد.

شخصیت‌های اصلی این داستان ربیع و کرستن نام دارند که در طول داستان با یکدیگر آشنا شده و با یک جرقه ناگهانی عاشق یکدیگر می‌شوند و احساسات از درونشان فوران می‌کند. این دو بافکر اینکه می‌توانند زندگی سرتاسر خوش و لذت بخشی را داشته باشند به سراغ ازدواج می‌روند اما پس از مدتی متوجه می‌شوند که زندگی مانند چیزی که در ذهنشان بوده خوش و خرم نیست و آنان باید با یکدیگر سختی‌ها و خوشی‌ها را بگذارند و لحظات مختلف را در کنار یکدیگر بگذارند.

آلن دوباتن در کتاب سیر عشق به ما نشان می‌دهد که بعد از ورود به دنیای متأهلی و ازدواج چه دغدغه‌هایی بر سر راه زوجین به وجود می‌آید و چگونه دو شخصیت داستان مجبور می‌شوند با یکسری از حقایق که در دنیا وجود دارند روبرو شوند و بپذیرند که همیشه نمی‌توان شاد و خرم بود و گاهی غم و جروبحث نی لازم است.

این دو پس از گذشت مدتی سر چیزهای جزئی زندگی وارد بحث می­شوند، مدتی را با یکدیگر قهر می‌کنند و حتی هرگز قبول نمی‌کنند که مقصر بعضی از این بحث‌ها آنان هستند و مدام تقصیرها را بر گردن دیگران می‌اندازند.

هنگامی‌که این دو زوج تصمیم می­گیرند با حقایق روبر شوند متوجه می‌شوند که جروبحث چیز را حل نمی‌کند و باید با یکدیگر با گفتگوهای منطقی بپردازند و برای مشکلاتشان راهکارهایی کاملاً کاربردی پیدا کنند. آنان مدتی بعد صاحب فرزند می‌شوند و مسئولیتی سنگین را بر عهده می‌گیرند تا بتوانند رابطه خودشان را بهتر و بهتر کنند؛ اما مشکلات زمانی شروع می‌شود که این دو در روابط زناشویی به یکدیگر شک می‌کنند و دیگری را به انجام خیانت محکوم می‌کنند؛ اما درنهایت باوجود تمامی چنین رخ دادهایی متوجه می‌شوند که افشای رازهایشان برای دیگران نیز مشکلی را درمان نمی‌کند و آنان باید در هر شرایطی عاشق یکدیگر باشند و سعی کنند تا خودشان را بهتر و بهتر کنند تا آیندهٔ خوبی برای خودشان بسازند.

آلن دوباتن کتاب سیر عشق را نیز به‌صورت بسیار حرفه‌ای نوشته است و مانند بقیهٔ آثاری که دارد از سبک خاص خودش بهره می‌برد؛ او در این کتاب در ابتدا یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند و در ادامه دلیل اتفاقات و مشکلات شخصیت‌های داستان و دغدغه‌هایی که دارند را از منظره­های گوناگونی مثل فلسفه، روان‌شناختی و… بررسی می‌کند تا درنهایت هر چیزی که مخاطب در ذهنش دارد بی‌پاسخ نماند.

کتاب سیر عشق یکی از بهترین کتاب‌های آلن دوباتن است که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و اگر مقداری علاقه به خواندن رمان‌های عاشقانه داشته باشید قطعاً از آن لذت خواهید برد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهایی زیادی را ازدست‌داده‌اید! پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید تا درنهایت چیزهای زیایید بیاموزید.

پیشنهاد خرید کتاب سیر عشق

جملات زیبا کتاب سیر عشق

  • عشق، تنها شور و شوق نیست، بلکه مهارت است
  • شاید بیشتر ما در دوران نوجوانی، عشق را تماماً مترادف بارمانتیک بودن می‌دانستیم.
  • مهارت در عشق یا مهارت در عشق ورزیدن است.

بهترین مترجم کتاب سیر عشق کیست؟

کتاب سیر عشق به دلیل محبوبیت بالایی که دارد امروزه توسط افراد زیادی در سرتاسر دنیا خوانده می‌شود و ازاین‌رو توسط نشریه‌های گوناگون ترجمه‌شده است و امروزه می‌توانید آن را در هر زبان و در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان فارسی برگردانده شده است اما اگر خواهیم بهترین آنان را به شما معرفی کنیم، قطعاً به نسخه انتشارات چترنگ و زهرا باختری اشاره می‌کنیم که این اثر را به‌صورت بسیار روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده‌اند.

انتخاب مترجم خوب یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هنگام خرید یک کتاب باید انجام دهید؛ اگر کتابی مترجم خوبی داشته باشد قطعاً از خواندن آن لذت زیادی می‌برید اما اگر این موضوع به‌خوبی انجام‌نشده باشد، امکان دارد که از یک کتاب حتی معروف برای همیشه متنفر شوید! بنابراین حتماً همین نسخه‌ای که در بالا عرض کردیم را تهیه کنید تا بهترین تجربه ممکن را داشته باشید.

آلن دوباتن کیست؟

آلن دوباتن نویسنده مشهور سوئیسی است که در 20 دسامبر 1969 در شهر زوریخ چشم به جهان گشود. او علاوه بر نویسندگی در حوزه‌های دیگری همچون فلسفه و مجری­گری تلویزیون نیز حضور فعال و گسترده‌ای دارد و در حال حاضر نیز در بریتانیا زندگی می‌کند. او به خاطر سبک خاصی که در آثارش دارد شناخته می‌شود و در طی آنان سعی می‌کند که بابیان یک داستان خاص، آن را ازنظرهای گوناگون مثل فلسفه و روان‌شناختی موردبررسی قرار دهد. بیشترین شهرت او به خاطر نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و سیر عشق است که یکی از آنان به‌تنهایی توانست بیش از 2 میلیون نسخه فروش داشته باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *