پیشنهاد خرید کتاب شدن


آیا تابه‌حال کتاب شدن را مطالعه کرده‌اید؟ این اثر میشل اوباما توانست در تنها یک ماه پس از انتشارش رکوردهای بسیار زیادی را جابجا کند که یکی از آنان تعداد فروش یک کتاب بود! نویسنده این کتاب همسر باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق امریکا است و قصد دارد در این کتاب به شرح زندگی کامل خودش از زمانی که زندگی بسیار سخت و عذاب‌آوری داشت تا بعد از ورود به کاخ سفید و برگزیده شدن به‌عنوان بانوی اول آمریکا را روایت کند. این اثر یکی از بهترین کتاب‌ها برای کسانی است که احساس می‌کنند در زندگی به‌حق آنان ظلم شده و دیگر نمی‌توانند به رؤیاهایشان برسند.این اثر دارای قلمی بسیار روان و شیوا است به صورتی که تا پایان شما را همراه خودش خواهد برد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب شدن راداریم.

معرفی کتاب شدن؛ درباره این کتاب چه می‌دانیم؟

هنگامی که به تاریخچه پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا در سال‌های مختلف نگاهی می‌اندازیم، نام یک اثر به‌صورت فوق‌العاده‌ای دیده می‌شود؛ کتاب «شدن».

میشل اوباما، همسر باراک اوباما یعنی رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده آمریکا، قصد دارد در این کتاب به شرح زندگی‌نامه خودش از دوران کودکی تا زمانی که به اوج خوشبختی رسید بپردازد و آن را به‌صورت کامل برای ما شرح دهد.

او با لحنی بسیار صمیمانه و گرم در این اثر تجربیاتی که در طول زندگی به دست آورده و باعث ساخته‌شدن شخصیتی قدرتمند در او شده‌اند را شرح می‌دهد که هر فردی بامطالعه‌اش قطعاً لذت زیادی خواهد برد.

داستان این کتاب راجع به زنی است که باوجود تمامی سختی‌ها و دشواری‌هایی که زندگی در مقابل او قرار داده هرگز تسلیم نمی‌شود و با تمام توان برای ساختن آینده‌ای روشن و فوق‌العاده تلاش می‌کند.

در ابتدای کتاب متوجه می‌شویم که میشل اوباما زندگی را از چه نقطه‌ای شروع کرده و این زن که در حال حاضر جزو افراد برتر جامعه به شمار می‌آید، در ابتدا چه شرایطی را تجربه می‌کرده است.

او در ابتدا در یک منطقه که تراکم جمعیتی بسیار بالایی داشته در شهر شیکاگو شروع به تلاش کرد اما به دلیل امید و انگیزه‌ای که در خودش می‌بیند، حتی یک‌لحظه هم درراه رسیدن به خواسته‌هایش تسلیم نمی‌شود و درنهایت به تمام چیزهایی که می‌خواست می‌رسد.

در هشت فصل ابتدایی این کتاب، با دوران کودکی و رسیدن او به دانشگاه و تحصیل در آن روبرو می‌شویم؛ او در این هشت فصل به‌صورت جدی روی این موضوع تأکید می‌کند که خانواده‌اش به‌صورت بسیار مناسبی به حمایت از او می‌پرداخته‌اند و درواقع می‌توانسته به‌صورت کامل روی آنان تکیه کند درحالی‌که بقیه سیاه‌پوستان و کسانی که هم‌نژاد او هستند چنین تکیه‌گاهی برایشان وجود ندارد.

میشل اوباما در ابتدای کتاب کمک‌های والدینش را یک نعمت بزرگ می‌بیند که باعث شده بتواند با چالش‌های زندگی مقابله کرده و تا آخر راه به حرکت کردن ادامه دهد.

داستان شروع زندگی شخصی‌اش با باراک اوباما وزندگی کردن با او نیز در ده فصل دوم کتاب اتفاق می‌افتد؛ جایی که میشل اوباما به‌تازگی از دانشگاه حقوق پرینستون و درنهایت هاروارد فارغ‌التحصیل شده و در حال حاضر یک انسان خردمند و باارزش جامعه به شمار می‌آِید.

پس‌ازاین او در مصاحبه بهترین و معتبرترین شرکت حقوقی در شیکاگو انتخاب‌شده و مشغول به کار می­شود؛ جایی که حقوق بسیار بالایی انتظار او را می‌کشد و در همین زمان است که خانواده‌اش انگشت‌به‌دهان باقی می‌مانند.

بخش سوم کتاب نیز راجع به وقتی است که همسرش در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده و در جشن سوگند حضور پیداکرده و سخنرانی می‌کند.

این کتاب به دلیل محتوای بسیار فوق‌العاده و باکیفیت توانست خیلی سریع قراردادی به ارزش 65 میلیون دلار به دست آورد که به خود شخص نویسنده و همسرش پرداخت شد.

کتاب «شدن» در طی مدت بسیار کوتاهی بعد از انتشارش به بیش از 24 زبان مختلف دنیا ازجمله فارسی ترجمه شد و میلیون‌ها نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشت. چاپ هفدهم این کتاب در ایران در مدت بسیار کوتاه یعنی یک ماه پشت سر گذاشته شد که نشان از اهمیت فوق‌العاده آن است.

در این کتاب ما با یک سبک زندگی خاص و سیاستمدارانِ آشنا می‌شویم که کمتر کسی در طول زندگی‌اش با آن آشنایی دارد؛ ازاین‌رو می‌توانیم درس­های بسیار زیادی از آن بگیریم و در زندگی به کار ببندیم.

«کتاب شدن» یکی از بهترین آثار و پرفروش‌ترین کتاب‌های چند سال اخیراً ایالات‌متحده آمریکا است که در توانست در طی مدت بسیار کوتاهی تعداد بسیار بالایی فروش داشته باشد.

در این اثر ما می‌فهمیم که میشل اوباما در ابتدا چه شرایط زندگی را دنبال می‌کرده و چگونه باکار تلاش و استقامت توانسته به‌عنوان بانوی اول آمریکا دست یابد و یک زندگی رؤیایی را تجربه کند.

اگر تابه‌حال این کتاب را مطالعه نکرده‌اید، چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید! اما هنوز هم دیر نیست؛ همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به مطالعه‌اش اقدام کنید.

پیشنهاد خرید کتاب شدن

بهترین مترجم کتاب شدن کدام است؟

کتاب شدن به دلیل طرفداران و محبوبیت بسیار بالایی که در سرتاسر دنیا داشت سرانجام در طی مدت بسیار کوتاهی توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شد و هزاران نسخه از آن فروش رفت.

به همین دلیل ممکن است بسیار از شما این سؤال در ذهنتان به وجود آمده باشد که بهترین ترجمه این کتاب کدام است؟

با استناد به نظرات بقیه خوانندگان و تجربه شخصی، باجرئت به شما می‌گویم که بهترین ترجمه این کتاب توسط انتشارات مهر اندیش و علی سلامی انجام‌شده است که به‌صورت بسیار روان و شیوا، این اثر را به زبان فارسی برگردانده‌اند.

پیشنهاد می‌کنم اگر قصد این کتاب رادارید، نسخه همین مترجم را تهیه کنید چون در هنگام مطالعه آن به‌صورت کامل متوجه مفهوم کتاب شده و لذت زیادی را تجربه می‌کنید.

میشل اوباما کیست؟

میشل اوباما وکیل و یکی از بهترین نویسنده‌های چند سال اخیر در کشور امریکا است. او در سال 1964 در شهر شیکاگو آمریکا به دنیا آمد و شرایط زندگی مناسبی نداشت. در سال‌های 2009 تا 2017 به‌عنوان بانوی اول آمریکا فعالیت می‌کرد. او همسر باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا است و به همین دلیل توانست با نوشتن «کتاب شدن» در طی مدت بسیار کوتاهی میلیون‌ها نسخه از آن را به فروش برساند. او درحالی‌که 28 سال سن داشت با باراک اوباما ازدواج کرد و درنهایت صاحب 2 فرزند نیز شد. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی میشل اوباما مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *