پیشنهاد خرید کتاب عقاید یک دلقک


آیا تابه‌حال کتاب عقاید یک دلقک را مطالعه کرده‌اید؟ هاینریش بل دراین اثر قصد دار راجع به عقاید و افکاری که در ذهن یک دلقک به نام هانس شنیر وجود دارد صحبت کند و آنان را برای ما شرح دهد. این دلقک در دورهٔ زمانی بسیار سختی از ندگی خود به سر می‌برد که به‌تازگی دچار شکست شده و به همین دلیل برا گرفتن کمک به سراغ خانواده خودش می‌رود اما از طرف همهٔ آنان طرد می‌شود.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب عقاید یک دلقک راداریم.

معرفی کتاب عقاید یک دلقک؛ درباره این کتاب چه میدانیم؟

هر انسانی ممکن است در طول زندگی دچار مشکلات و بحران‌های فراوانی شود؛ در چنین شرایطی، خانواده بزرگ‌ترین سرمایه ما هستند که می‌توانند از ما حمایت کرده و کمک کنند که بار دیگر خودمان را بازیابی کنیم.

انسانی که به هر دلیلی خانواده نداشته باشد یا از حمایت آنان محروم باشد، قطعاً احساس خوبی نخواهد داشت و بسیاری از مزایا و فوایدی که در اختیارش است را از دست می‌دهد.

هاینریش بل، در این کتاب قصد دار راجع به زندگی و افکاری که در ذهن یک دلقک وجود دارد صحبت کند و وقایعی که برای او رخ می‌دهد را برای ما شرح دهد. این دلقک که به‌تازگی دچار یک شکست شده، به امید دریافت کمک به سراغ آشنایان قدیمی خودش می‌رود اما هیچ بازخوردی نمی‌گیرد.

در این کتاب ما داستان تلخ زندگی این دلقک روبرو می‌شویم و تمامی رویدادهایی که او می‌بیند را مشاهده می‌کنیم.

این شخصیت که «هانس شنیر» نام دارد، درگیر مشکلات شخصی و اجتماعی بسیار زیادی است؛ مدتی زیادی نیست که او در کارش دچار شکست شده و معشوقه‌ای که همراهش بوده را ازدست‌داده است.

او که اعتیاد شدید به مصرف الکل دارد، حال روز روحی‌اش اصلاً مساعد نیست و دائماً درگیر افکار منفی بوده و به چیزهای مخرب فکر می‌کند. هنگامی‌که به آشنایان و خانوادهٔ خودش را ملاقات می‌کند نمی­تواند برخورد مناسبی نشان دهد و دائماً درگذشته و بافکر معشوقه‌اش زندگی می‌کند.

هانس شنیر یا همان دلقک داستان، دیگر از طرف هیچ‌کسی موردقبول نیست و با هر فردی که صحبت می‌کند او را طرد کرده و از خودش می‌راند.

نویسنده در کتاب عقاید یک دلقک هم یک داستان عاشقانه را به تصویر می‌کشد و هم به‌صورت غیرمستقیم و منفی، از مشکلات که شخصیت داستان با جامعه دارد استفاده می‌کند تا مذهب، مسائل سیاسی و … کشورش را به باد انتقاد بگیرد و مشکلات آن را بیان کند.

این کتاب بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های اجتماعی، سیاسی و مذهبی است که می‌توانید پیدا کنید؛ هاینریش بل در این اثر به‌صورت بسیار حرفه‌ای و دقیق مشکلات کاتولیک بودن را عنوان می‌کند و عقاید اشتباهی که در این فرقه وجود دارد را شرح می‌دهد.

درواقع معشوقه­ی هانس او را به این دلیل ترک کرد که یک کاتولیک بود و درگیر تعصب‌های بی‌دلیلی شده بود؛ در ادامه و به همین دلیل از طریق این دلقک شروع می‌کند به انتقاد کردن از جامعه و عقایدی که کاتولیک‌ها دارند.

انتشار این کتاب در سال 1963 باعث خشم زیادی در کشورهای گوناگون و به‌خصوص آلمان شد و درنهایت مشکلات زیادی را برای نویسنده‌اش به وجود آورد.

کتاب عقاید یک دلقک به دلیل نوشتار بسیار فوق‌العاده و محتوای باارزشی که داشت توانست به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست یابد؛ این اثر در سال 1972 جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد و در 1967 نیز گئورگ بوخنر را گرفت.

هاینریش بل در بیشتر کتاب‌هایی که می‌نویسد سعی می‌کند اتفاقاتی که در طول جنگ جهانی دوم رخ داد را بیان کند و بگوید که بعد از وقوع چنین رویدادی، چه مشکلاتی به وجود آمد و تبعات آن برای انسان‌های روی زمین چه بود. او خودش مدتی را به‌عنوان سرباز در این جنگ گذارند و حتی دچار جراحت نیز گردید و مدتی را نیز به‌عنوان اسیر زندگی می‌کرد؛ اما بالاخره موفق شد از این دام خلاص شود و به همراه همسرش به کشور و شهر خودش بازگشت. تجربیاتی که این نویسنده در طول جنگ به دست آورده بود به او کمک می­کرد تا دست به خلق داستان‌های فوق‌العاده‌ای بزند. او اولین کتابش را در سال 1949 منتشر کرد که راجع به سربازی بود که در اوج خوشحالی متوجه می‌شود که آخرین لحظات زندگی‌اش را تجربه می‌کند و مرگ به‌زودی به سراغش خواهد آمد.

ما در کتاب «عقاید یک دلقک» با داستان زندگی بسیار غمگینی روبرو هستیم؛ داستان شخصی که در زندگی دیگر هیچ‌چیزی ندارد. او معشوقه‌اش را ازدست‌داده و در جامعه نیز دیگر توسط هیچ‌کسی موردقبول قرار نمی‌گیرد. این دلقک توسط خانواده خودش نیز طردشده است و در اوج ناراحتی و افسردگی به سر می‌برد.

اگر می‌خواهید یکی از بهترین کتاب‌هایی که به‌صورت جدی به بحث مشکلات اجتماعی و مذهبی می‌پردازد را مطالعه کنید، بدون شک کتاب عقاید یک دلقک برای شما مناسب خواهد بود. در این اثر به‌صورت جدی از برخی از اعتقادهای دینی و اجتماعی انتقاد می‌شود و مشکلاتی که آنان برای جامعه به وجود می‌آورند را شرح می‌دهد.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و شروع به مطالعه‌اش کنید تا چیزهای زیادی بیاموزید.

پیشنهاد خرید کتاب عقاید یک دلقک

جملات زیبا کتاب عقاید یک دلقک

  • من الکلی نیستم ولی از وقتی ماری رفته، الکل تنها چیزی است که حالم را بهتر می‌کند.
  • این فکر که حالا دیگر زوپفنر می‌تواند لباس پوشیدن ماری را تماشا کند یا اجازه داشته باشد ماری را هنگام باز و بسته کردن در خمیردندان نگاه کند عمیقاً باعث آزارم می‌شد.

بهترین مترجم کتاب عقاید یک دلقک کیست؟

این کتاب که در سال 1963 منتشر شد توانست طرفداران بسیار زیادی را به دست آورد و درنهایت در سال 1972 جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد که آرزوی هر نویسنده‌ای به شمار می‌آید. همین باعث شد این اثر به اکثر زبان‌های دنیا ترجمه شود و امروزه می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی پیدا کنید.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اینکه کتاب‌های جدی و مهم این‌چنین را به‌صورت کامل درکی کنید، انتخاب مترجمی مناسب است؛ اگر کتاب توسط مترجم‌های حرفه‌ای ترجمه نشده باشد قطعاً از خواندن آن هیچ لذتی نمی‌برید و چیز جدیدی نمی‌آموزید.

این کتاب تا به کنون توسط نشریه‌های گوناگونی به زبان فارسی برگردانده شده است اما بهترین آنان بدون شک توسط نشر چشمه و محمد اسماعیل‌زاده قندهاری انجام‌شده است که به‌صورت بسیار روان و شیوا این اثر را به زبان فارسی برگردانده‌اند و پیشنهاد می‌کنیم حتماً همین نسخه را تهیه کنید. ­

هاینریش بل کیست؟

هاینریش بل نویسنده آمریکایی است که در 21 دسامبر 1917 در شهر کلن آلمان چشم به جهان گشود. او یکی از برنده‌های جایزه ادبی مهم نوبل است که به‌صورت بسیار جدی و دقیق وقایعی که به خاطر جنگ جهانی به وجود آمد را توضیح می‌دهد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «عقاید یک دلقک» است که در سال 1963 منتشر شد و سرانجام برنده جایزه نوبل نیز شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *