پیشنهاد خرید کتاب فروشنده دور گرد


آیا تابه‌حال کتاب فروشنده دور گرد را مطالعه کرده‌اید؟ پیتر هانتکه در این اثر فوق‌العاده خودش قصد دارد داستان یک قتل جنایی را روایت کند که می‌تواند برای هر خواننده‌ای که به سبک‌های ماجراجویی علاقه دارد بسیار جذاب باشد. نویسنده در این اثر به‌صورت کامل تمامی قواعد یک ژانر را رعایت می‌کند و ازاین‌رو هنگام خواندن آن احساس هیجان زیادی خواهید کرد و مانند این است که در حال تماشای یک فیلم هستید. در کتاب فروشنده دور گرد ما با یک داستان قتل مواجه می‌شویم که به‌تنهایی تعداد زیادی قتل دیگر را در برمی‌گیرد و به‌صورت بسیار فوق‌العاده‌ای به تصویر کشیده شده است.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب فروشنده دور گرد راداریم.

معرفی کتاب فروشنده دور گرد؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

اگر مقداری با دنیای کتاب¸کتاب‌خوانی و خصوصاً داستان‌های کوتاه آشنایی داشته باشید قطعاً پیتر هانتکه را می‌شناسید؛ نویسنده بزرگ المانی که تا به کنون کتاب‌های فوق­العاده و بی‌نظیری نوشته است که تمامی آنان بارها روی صحنه‌های مختلف اجراشده‌اند.

پیتر هانتکه که در سال 2019 برنده جایزه نوبل نیز شد، توانایی زیادی در نوشتن داستان‌های کوتاه و درعین‌حال جذاب دارد و در حین خواندن آثار او هرگز احساس خستگی و دل‌زدگی نمی‌کنید.

کتاب فروشنده دور گرد یکی از بهترین کتاب‌های این نویسنده به شمار می‌آید که در سرتاسر آن تمامی قواعد یک ژانر رعایت شده و خواننده هنگام مطالعه آن احساس دیدن یک فیلم جنایی را خواهد داشت. داستان این کتاب راجع به قتلی است که انجام‌شده و انسانی که کشته می‌شود است اما ما تنها با یک قتل روبرو نخواهیم بود؛ درواقع در هر قتلی که اتفاق می‌افتند، در ادامه آن موضوع دیگری رخ می‌دهد و این اتفاق تا پایان داستان ادامه پیدا می‌کند تا درنهایت ما به هدف نویسنده از این کتاب دست پیدا کنیم.

شخصیت اصلی این داستان یک فروشنده دور گرد است که دارای دید بسیار وسیعی است و تقریباً می‌تواند هر اتفاقی را در هر شرایطی مشاهده کند و ببیند. هیچ‌چیزی وجود ندارد که او نتواند متوجه حضورش بشود؛ این فروشنده می‌تواند کوچک‌ترین وقایعی که در اطرافش می‌افتد را ثبت کند و با جزئیات بسیار بالایی تحلیل کند. درواقع می‌توان او را به‌عنوان شاهدی عنوان کرد که در هر مکان و موقعیتی حضور دارد و حسی در درونش به او هشدار می‌دهد که هرگز نباید چیزی از دید تو به دور بماند.

هنگامی‌که خود شما به‌عنوان خواننده شروع به مطالعه این کتاب می‌کنید، نوعی حس هیجان و کنجکاوی در ذهنتان فعال خواهد شد که مانند شخصیت اصلی داستان مدام به دنبال کشف چیزهای تازه می‌گردید و احساس ماجراجویی در درونتان غوغا می‌کند؛ اما مسئله جایی جذاب می‌شود که شما هرگز نمی­توانید برای مشکلات راه‌حلی قطعی پیدا کنید و این دقیقاً چیزی است که نویسنده آن را به‌خوبی پیاده‌سازی کرده است و قدرت خلاقیت شمارا به چالش می‌کشد.

تقریباً در بسیاری از کتاب‌های پیتر هانتکه می‌توان مشاهده کرد که او حتی در هنگام مواجه‌شدن با موضوعات جدی مثل مرگ، بازهم دست از شوخی و کنایه‌های طنز برنمی‌دارد و مدام سعی می‌کند تا خواننده‌اش را بخنداند؛ این موضوع در کتاب فروشنده دور گرد نیز صادق است. هنگامی‌که در طول داستان قتلی اتفاق می‌افتد و شخصیت داستان راجع به جسد و مانند آن صحبت می‌کند، ما شاهد کنایه‌های طنزی هستیم که نویسنده استفاده می‌کند که باعث جذابیت بیشتر داستان می‌شوند.

اگر تا به کنون کتاب‌هایی از این نویسنده مطالعه کرده باشید حتماً می‌دانید که دارای سبکی بسیار خاص است که به خودش اختصاص دارد و در طول آنان در قواعدی که خودش طراحشان است بهره می‌برد؛ او به‌صورت بسیار حرفه‌ای و مناسب از معما نویسی، کدگذاری، تصویرپردازی و… استفاده می‌کند و با استفاده از توانایی ساده­سازی که دارد آنان را به‌گونه‌ای بیان می‌کند تا مخاطب به‌سادگی مفهومشان را درک کند.

دقت پیتر در نوشتن کتاب فروشنده دور گرد و اصول نگارشی به حدی زیاد است که اگر شما بخواهید این کتاب را بدون حروف‌نگارشی بخوانید به‌احتمال بسیار زیاد متوجه منظور او نخواهید شد و نوعی حس گیجی به شما دست خواهد داد. دقت و تمرکز یکی از ویژگی‌هایی است که طرفداران هانتکه باید حتماً در خودشان پرورش دهند تا بتوانند با بهره‌گیری از آنان از محتوای غنی که او استفاده کرده بهره ببرند.

در طول هر فصل از این کتاب ما با یکسری توضیحات مقدماتی روبرو هستیم که کلیت ماجرا را درک کنیم و در ادامه به‌صورت بسیار بهتری با آن ارتباط برقرار کنیم. در ابتدا ممکن است احساس کنید که توضیحات هر فصل بسیار خشک هستند که باعث خستگی و دل‌زدگی شما می‌شوند اما اگر مقداری به آنان توجه کنید بسیار درگیر آن می‌شوید و مدام سعی می‌کنید تا بتوانید چیزی را از درون هر فصل بیرون بکشید.

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، کتاب فروشنده دور گرد دارای سبکی بسیار خاص و ماجراجویانه است و خواننده هرگز نمی‌تواند پس از مطالعه هر فصل و ماجرا به جوابی قطعی برای سؤالاتش دست پیدا کند و اصلاً چنین چیزی وجود نخواهد داشت؛ بنابراین خیلی مهم است که شما به کوچک‌ترین جزییات داستان نیز توجه کنید و آنان را به خاطر بسپارید تا در پایان هر بخش بتوانید یکسری پاسخ‌های قبل استناد به دست آورید که حس کنجکاوی‌تان را تا حدی مرتفع سازند.

کتاب فروشنده دور گرد برای تمام کسانی که به دنبال کتاب‌های جنایی و ماجراجویانه هستند بسیار جذاب و مناسب است و هنگام خواندن آن لذت زیادی خواهد برد.

اگر تابه کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب فروشنده دور گرد

بهترین مترجم کتاب فروشنده دور گرد کیست؟

کتاب فروشنده دور گرد کتاب سوم نویسنده مشهور آلمانی پیتر هانتکه شناخته می­شود و بهِ دلیل محتوای جذاب و فوق­العاده‌ای که دارد امروزه توسط افراد زیاد از سرتاسر دنیا خوانده می‌شود و فروش زیادی را تجربه می‌کند به همین دلیل توسط نشریه‌های گوناگونی ترجمه‌شده است و می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبان پیدا کنید.

این اثر در کشور ایران نیز توسط چند نشریه مختلف ترجمه‌شده است که بدون شک بهترین و باکیفیت‌ترین آن توسط نشر چشمه و آرزو اقبالی بوده که این اثر را به بهترین شکل ممکن به زبان فارسی برگردانده‌اند.

انتخاب ترجمه دارای اهمیت بسیار زیادی است و یکی از مهم‌ترین چیزها برای این است که بتوانید از خواندن یک کتاب لذت زیادی ببرید. بنابراین حتماً قبل از تهیه هر کتابی ابتدا از کیفیت ترجمه آن اطمینان پیدا کنید.

پیتر هانتکه کیست؟

پیتر هانتکه را امروزه هر فردی با سبک خاص و جذابش می‌شناسد که هر خواننده‌ای را به هیجان وامی‌دارد. او که در 6 دسامبر 1942 به دنیا آمد زندگی سختی را تجربه کرد و در همان کودکی به دلیل از دست دادن پدرش مجبور شد به همراه ناپدری و مادرش زندگی کند. او در ابتدا در آلمان شرقی زندگی می‌کرد و پس از پایان دورهٔ دبیرستانش تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل در رشته حقوق به دانشگاه گراتس برود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب‌هایی مثل «زن چپ‌دست»، «کاسپار» و «فروشنده دور گرد» است که در طول تمامی آنان سبک خاص و جذاب او به چشم می‌خورد و خواننده را مات و مبهوت خودش می‌سازد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *