پیشنهاد خرید کتاب ماه‌عسل

پیشنهاد خرید کتاب ماه عسل

پیشنهاد خرید کتاب ماه عسل


آیا تابه‌حال کتاب ماه‌عسل را معرفی کرده‌اید؟ پاتریک مودیانو در این اثر فوق‌العاده خودش قصد دارد تا با روایت داستانی بسیار جذاب و فوق‌العاده، ذهنمان را به چالش بکشد و ساعت‌های طولانی ما را سرگرم سازد. داستان این کتاب راجع به یک مستندساز به نام ژان بی است که به‌تازگی تصمیم گرفته که به هتلی در پاریس برود و در آنجا اقامت داشته باشد؛ اما در بین راه قطار برای استراحت توقف کوتاهی می‌کند و ژان بی نیز تصمیم می‌گیرد از این فرصت استفاده کند و به این هتل برود؛ اما در این هتل متوجه موضوعی می‌شود که به‌شدت ذهن او را درگیر می‌سازد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب ماه‌عسل راداریم.

معرفی کتاب ماه‌عسل؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

کمتر کسی است که تا به کنون حداقل یکی از آثار پاتریک مودیانو را نخوانده باشد یا حداقل با آن‌یک آشنایی اولیه داشته باشد. این نویسنده بدون شک یکی از بهترین نوی بسنده‌های زنده فرانسه و در سرتاسر دنیا شناخته یم-شود که با نوشتن آثاری مرموز و با سبک خاص خودش، طرفداران زیادی به دست آورده است و امروزه توسط هزاران نفر خوانده می‌شود.

کتاب ماه‌عسل این نویسنده یکی از بهترین آثار او به شمار می‌آید که در کشور ایران نیز ترجمه‌شده است و طرفداران به‌خصوص زیادی نیز دارد.

داستان این کتاب راجع به یک مستندساز به نام ژان بی است که به دلایلی تصمیم می‌گیرد تا به پاریس سفری داشته باشد؛ در بین راه قطاری که او در آن قرار دارد به‌صورت موقتی و 4 ساعته توقفی می‌کند تا مسافران بتوانند استراحتی داشته باشند. او نیز از این فرصتی که در اختیارش است استفاده می‌کند و به هتلی خوب و مناسب می‌رود تا در محیطی خنک و راحت خستگی‌اش را به درکند.

به دلیل اینکه در میانه‌های ماه آگوست به سر می‌بریم، این شهر در تاریکی مطلق و کاملاً بی‌سروصدا به سر می‌برد که همین شرایط را برای راحتی ژان بی فراهم می‌کند.

اما مدت زیادی طول نمی‌کشد که او متوجه می‌شود که در طی چند روز گذشته یک زن خوش‌چهره فرانسوی به دلیل نامعمولی خودش را کشته است که همین باعث می‌شود ذهن او به‌شدت درگیر شود. پس از مقداری پرسش و پاسخ از افراد مختلف، او درمی‌یابد که در دوره‌ای از زندگی‌اش و زمانی که تنها 20 سال داشته با این زن ملاقات داشته و او را می‌شناخته است. بعدازاینکه ژان به‌طرف مقصد خودش می‌رود و به آن می‌رسد، مسیر زندگی‌اشرا به‌صورت ناگهانی گم می‌کند و تصمیم می‌گیرد که به دل سردرگمی‌هایش برود و با آنان مبارزه کند. پس‌ازاین او از سفر به ریو منصرف می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا به حومهٔ شهر پاریس رفته و با جمع‌آوری یکسری شواهد و مدارک را راجع به زنی که خودکشی کرده به دست آورد. تلاش‌های او به‌صورت کاملاً بی‌قاعده و بدون هدف مشخص است ازاین‌رو به‌سختی می‌تواند پازل این معما را تکمیل کنید و متوجه راز آن شود.

در کتاب ماه‌عسل، ما با داستان مردی روبرو هستیم که از زندگی خودش دست کشیده و به دنبال تکمیل پروندهٔ زنی است که روزی او را می‌شناخته است اما در حال حاضر دیگر زنده نیست.

رمان ماه‌عسل را می‌توان به‌عنوان اثری معرفی کرد که در سرتاسر آن از معماها استفاده‌شده است و ما می‌توانیم اندوه‌های بزرگی را که بشریت امروزه تجربه می‌کند را ببینیم. وسوسه‌ها و خاطراتی که هم جون دامی بزرگ برای ما عمل می‌کنند و باعث می‌شوند که مسیر اصلی زندگی‌مان را رها کرده و درگیر چیزهای فرعی آن بشویم.

درواقع ژان در سرتاسر داستان این کتاب در خاطرات گذشته‌اش به دنبال لحظه‌ها و اتفاقاتی می‌گردد که با این زن داشته تا شاید از این طریق بتواند علتی برای خودکشی او بیابد که برای رسیدن به این هدف تلاش زیادی نیز انجام می‌دهد که نتایجی نیز به دنبال دارند.

سبک نوشتاری این کتاب به‌قدری فوق‌العاده وبی نظیر است که شما برای به دست آوردن اطلاعات راجع به شخصیت‌های آن لحظه‌شماری می‌کنید و فکر و ذهنتان به‌شدت درگیر آن می‌شود. همین سبک خاص پاتریک مودیانو بود که باعث شد در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات شود و امروز به‌عنوان یکی از بهترین نویسندگان فرانسوی شناخته شود.

اگر به دنبال کتاب‌هایی با سبکی متفاوت و رمزآلود هستید و می‌خواهید از مطالعه آنان لذت زیادی ببری، رمان ماه‌عسل به‌شدت برایتان مفید و جذاب خواهد بود.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین الآن یک نسخه از این کتاب را تهیه‌کرده بوآ دقت بالایی مطالعه کنید؛ قطعاً پشیمان نخواهد شد.

پیشنهاد خرید کتاب ماه عسل

بهترین مترجم کتاب ماه‌عسل کیست؟

کتاب ماه‌عسل تا به کنون در سرتاسر دنیا فروش بسیار بالایی را تجربه کرده است و به دلیل محبوبیت بالایی که دارد، به‌صورت سالانه توسط هزاران نفر در سرتاسر دنیا مورد مطالعه قرار می‌گیرد؛ همین محبوبیت آن باعث شده که امروزه توسط نشری-های زیادی به زبان‌های گوناگون ترجمه شود و می‌توانیم آن را در هر کتاب‌فروشی به هر زبانی مشاهده کنیم.

در کشور ایران نیز این کتاب به دست نشریه‌های مختلفی ترجمه‌شده است اما بهترین آنان بدون شک توسط انتشارات افراز و نسرین اصغر زاده بوده که اثر قبلی مودیانو را نیز به‌صورت روان و شیوا به زبان فارسی برگردانده بودند.

اگر دوست دارید که از خواندن کتاب ماه‌عسل لذت زیادی ببرید، حتماً به مترجمی که انتخاب می‌کنید توجه کنید؛ زیرا تأثیر بسیار زیادی در میزان درک شما از محتوای کتاب و احساسی که از آن دریافت می‌کنید دارد.

پاتریک مودیانو کیست؟

هنگامی‌که سری به لیست بهترین نویسندگان چند دهه اخیر بی اندازیم، قطعاً نام پاتریک مودیانو هم جون ستاره‌ای خواهد درخشید. این نویسنده که در سال 1945 در فرانسه به دنیا آمد، در حال حاضر در دهه هفتم زندگی خودش به سر می‌برد و 76 سال سن دارد. بسیاری از منتقدان ادبی آثار او را موردستایش قرار داده‌اند و نویسندگان بزرگ زیادی او را به‌عنوان از بهترین و بزرگ‌ترین افراد در ادبیات فرانسه عنوان کرده‌اند. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب خیابان بوتیک‌های خاموش است که در آن به روایت داستان زندگی کارآگاهی می‌پردازد که حافظه‌اش را ازدست‌داده و حالا به دنبال یافتن آن است. او به دلیل استفاده از سبک خاص خودش و خلق روشی جدید در نوشتن در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات نیز شد. به‌علاوه در سال 1979، او توانست جایزه ادبی مهم گنکور ر به دست آورد که برای بسیاری از نویسندگان دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. بدون شک اگر یکی از کتاب‌های او را بخوانید تا آخر عمرتان از آن لذت خواهید برد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *