پیشنهاد خرید کتاب محدودیت صفر


آیا تابه‌حال کتاب محدودیت صفر را مطالعه کرده‌اید؟ جو ویتالی در این اثر فوق‌العاده‌اش قصد دارد یک نکته به ما بگوید که باعث می‌شود بدانیم دلیل نرسیدن به خواسته و اهدافمان چیست. او می‌گوید که محدودیت‌های ذهنی مثل یا تحت تأثیر بودن توسط افراد منفی گرا باعث می‌شود ما هرگز نتوانیم توانایی‌های واقعی خودمان را شکوفا کنیم و درنهایت به خواسته‌ای که داریم نرسیم. در کتاب محدودیت صفر یاد می‌گیریم که این خودمان هستیم که شکست یا موفقیت را تعیین می‌کنیم و اگر محدودیت‌هایی که خودمان برای خودمان ساخته‌ایم را از بین ببریم، دیگر هیچ‌چیزی صد راه ما نخواهد بود و تبدیل به فردی می‌شویم که همیشه آرزویش را داشته‌ایم.

در این مقاله از بلاگ کتاب­تا قصد معرفی کتاب محدودیت صفر راداریم.

معرفی کتاب محدودیت صفر؛ درباره این اثر چه میدانیم؟

حتماً بارها و بارها کسانی را دیده‌اید که در زندگی باوجود داشتن مهارت‌ها و توانایی‌های بی‌نظیری که در اختیارشان است، هرگز آن‌طور که بایدوشاید به موفقیت نرسیده‌اند. ذهن ما طوری طراحی‌شده است که هر کاری بخواهیم انجام دهیم یکسری بهانه‌ها و محدودیت‌ها را ایجاد می‌کند و مانع انجام کارها توسط ما می‌شود درصورتی‌که تمامی این چیزها توهمی بیشتر نبوده و تنها توسط خود ما ساخته می‌شوند.

در کتاب محدودیت صفر اثر جو ویتالی یاد می‌گیریم که این محدودیت‌ها چیست‌اند و چطور می‌توانیم بر آنان غلبه کنیم مثلاً ترس از شکست یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد شروع به حرکت به سمت هدفشان نمی‌کنند و هر وقت از آنان دلیل حرکت نکردن را بپرسید شروع به آوردن بهانه­هایی مثل نمی‌توانم و … می‌کنند.

یا یکی دیگر از محدودیت‌های خودساخته که ذهن ما را بسیار ضعیف می‌کند افراد منفی گرایی هستند که به‌صورت روزانه با آنان صحبت می‌کنیم این افراد انگیزه و امید را زیر پاهایشان له می‌کنند و هرگز اجازه نمی‌دهند که ما نیز حرکت کنیم. جالب است بدانید که بیش از 95 درصد رفتارهای ما از محیط و افرادی که با آنان سروکار داریم نشاءت می‌گیرد.

جو ویتالی به ما می‌آموزد که اگر می­خواهید به موفقیت برسید باید یک نقطه پایانی مشخص برای خودتان تعیین کنید و درنهایت برای رسیدن به آن هر کاری که لازم است را انجام دهید.

در کتاب محدودیت صفر یاد می‌گیریم که اگر هدف زندگی داشته باشیم، هرروز با عشق از خواب برمی‌خیزیم و هر کاری که انجام دهیم از آن لذت خواهیم برد. برای اینکه بتوانیم در راستای هدف زندگی‌مان قرار بگیریم باید مسئولیت تمام و کمال زندگی‌مان را بر عهده بگیریم و بدانیم که تنها چیزی که باعث شده در این لحظه در این مکان باشیم تنها افکاری هستند که داریم.

یکی از نکته‌های اساسی این کتاب است که بدانیم خوشبختی یا بدبختی ما کاملاً در اختیار خودمان است و هیچ عامل بیرونی نمیتواند آن را کنترل کند؛ اگر امروز فقیر هستید یا در شرایط زندگی مناسبی به سر نمی‌برید، به خاطر افکاری است که درگذشته داشته‌اید و همواره درگیرشان بوده‌اید! هنگامی‌که به این حقیقت پی ببرید و آن را بپذیرید، دکمه شروع پیشرفتتان را زده‌اید.

جو ویتالی در کتاب محدودیت صفر قصد دارد به ما بگوید که هر محدودیتی توسط خود ما ساخته می‌شود بنابراین هیچ محدودیت واقعی وجود ندارد؛ اگر ما بتوانیم این محدودیت‌های خودساخته‌ها را رها کنیم و در مسیر درست قدم برداریم، دستیابی به خواسته‌هایمان بسیار ساده خواهد بود و دیگر چیز وجود ندارد که نتوانیم به دستش بیاوریم.

در این اثر ما با یکسری اصول روانشناسی، عملی و معنوی آشنا می‌شویم که به ما یاد می‌دهند در مقابل چالش‌های زندگی باید عشق و قدرانی کنیم تا بتوانیم توانایی‌هایی که در درون ما وجود دارند را بیابیم.

در کتاب محدودیت صفر ما می‌فهمیم که تنها راه رسیدن به موفقیت این است که نگرش و شخصیت خودمان را تغییر دهیم تا در مقابل محدودیت‌هایی که در ذهنمان وجود دارند مثل ترس، افراد منفی و … ایستادگی کرده و شکستشان دهیم تا درنهایت به موفقیت‌هایی که در ذهنمان است برسیم.

این اثر به‌صورت کلی شامل 16 سرفصل است که در هرکدام یک مفهوم خاص توضیح داده می‌شود؛ در ابتدا ما با مفهوم آرامش آشنا می‌شویم و در ادامه با یکسر از حقایق مثل راز جهان هستی، ماجراجویی، درمانگر غیرمعمولی و حقیقت‌های تلخی که وجود دارند آشنا می‌شویم و اطلاعات بسیار مفید راجع به آنان به دست می‌آوریم.

در ادامه نیز نویسنده سعی می‌کند به یکسری از سؤالات پرتکراری که در ذهن هر فردی وجود دارد پاسخ دهد: به‌عنوان‌مثال بسیاری از ما در شروع راه موفقیت ممکن است از خودمان بپرسیم که سریع‌ترین راه رسیدن به نتیجه چیست یا چگونه می‌توان ثروت بیشتری را به دست آورد.

تا به کنون نویسنده‌های برجسته زیادی نظراتشان را راجع به این اثر بیان کرده‌اند؛ ما در هر بخش از کتاب محدودیت صفر یاد می‌گیریم که چگونه طرز فکر خودمان را تغییر دهیم و نگرشی به دست آوریم که ما را به تمام خواسته­هایمان می‌رساند. دبی فورد که خودش نویسنده یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز یعنی «نیمه‌تاریک وجود» است راجع به این کتاب چنین ابراز نظر می‌کند: «این کتاب می‌تواند هر فردی را در سرتاسر جهان بیدار کند و با استفاده از یکسری اصول ساده، زندگی‌تان را زیرورو کند. حتماً از این کتاب ده جلد بخرید یکی را برای خودتان و بقیه را برای عزیزانی که دارید هدیه بفرستید»

کتاب محدودیت صفر یکی از بهترین کتاب‌هایی است که می‌تواند مسیر موفقیت را به شما نشان داده و با تغییر طرز فکر شما، باعث شود که در مسیر درست موفقیت قرار بگیرید و هر چیزی را می‌خواهید به دست آورید. نویسنده در این اثر به ما می‌گوید که ما ‌به هیچ عنوان به محیط اطرافمان وابسته نیستیم و تنها و تنها افکار ما است که محدودیت‌های ما را تعیین می‌کند.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید قطعاً چیزهای زیادی را ز دست داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید و در زندگی به‌کارگیرید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب محدودیت صفر

بهترین مترجم کتاب محدودیت صفر کیست؟

این اثر تا به کنون توانسته میلیون‌ها نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته باشد و همین باعث شده که توسط نشریه‌های گوناگون ترجمه شود.

این اثر ایران نیز توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی برگردانده شده است که معروف‌ترین آنان توسط کتیبه فارسی و مژگان جمالی بوده که این اثر را به‌صورت بسیار روانی به زبان فارسی برگردانده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم حتماً همین نسخه را تهیه کنید.

جو ویتالی کیست؟

جو ویتالی نویسنده و موسیقی‌دان آمریکایی است که در 12 دسامبر 1953 در ایالت اوهایو به دنیا آمد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب «محدودیت صفر» است که شامل یکسری روش‌های فوق‌العاده برای رسیدن به موفقیت و رهایی از محدودیت‌های ذهنی است. برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه معرفی جو ویتالی مراجعه کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *