پیشنهاد خرید کتاب مغازه خودکشی


آیا تابه‌حال کتاب مغازه خودکشی را مطالعه کرده‌اید؟ ژان تولی در این اثر فوق‌العاده قصد دارد با ادبیاتی بسیار جذاب و طنز ما را به یکسری از حقایق از جهان که در آن زندگی می‌کنیم آشنا کند و چیزهایی راجع به مرگ وزندگی بگوید که اگرچه تلخ هستند، اما با پذیرش آنان می‌توانیم کمک زیادی به خودمان بکنیم. لحن نگارش این کتاب به‌قدری جذاب و حرفه‌ای است که خواننده آن را تا انتها دنبال می‌کند و لذت فوق‌العاده‌ای می‌برد. در شرایطی که دنیا سخت درگیر معضلاتی مثل کرونا است، چیزی به نام خنده می‌تواند یک درمان بزرگ برای دردهای ما باشد و آنان را تسکین دهد که کتاب مغازه خودکشی قصد دارد این درمان را به ما هدیه دهد.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب مغازه خودکشی راداریم.

معرفی کتاب مغازه خودکشی؛ درباره این اثر چه می‌دانیم؟

در دنیا یکسری حقایق وجود دارند که علیرغم اینکه شنیدنشان می‌تواند باعث آزرده‌خاطر شدن ما شود و احساساتمان را خدشه‌دار کند، اما باید آنان را بپذیریم. حقایق تلخی که چه بخواهیم و چه نخواهیم در زندگی ما وجود دارند و تأثیرات خودشان را می‌گذارند. حالا اگر آنان را بپذیریم، می­توانیم برای مقابله با آنان راهکارهایی تدوین کنیم و در جهت دستیابی به آنان حرکت کنیم اما نپذیرفتن و فرار از آنان نه‌تنها کمکی به ما نمی‌کند، بلکه تنها باعث ایجاد مشکلات بزرگ‌تر می‌گردد و نوعی دروغ به خود است که ضررهای بسیار زیادی دارد.

ژان تولی در کتاب مغازه خودکشی قصد دارد با لحنی بسیار جذاب و طنزگونه چنین حقایقی را برای ما بیان کند و به‌صورت بسیار کامل به موضوعاتی مثل مرگ وزندگی بپردازد. به‌عنوان‌مثال همهٔ ما می‌دانیم که روزی خواهیم مرد؛ اگر این موضوع را نپذیریم تا ابد در ترس اتفاق افتادن آن می‌مانیم اما اگر آن را بپذیریم، می‌توانیم اقدام به انجام کارهایی کنیم که باعث بهبود شرایط ما می‌شوند و به ما امکان می‌دهند که بیشترین بهره را از زمانی که در اختیارمان است ببریم.

داستان این کتاب راجع به خانواده‌ای به نام «تواچ» است؛ شغل آنان مغازه‌داری است اما موضوع زمانی عجیب‌وغریب می‌شود که بدانید آن‌ها در مغازه‌شان هر نوع لوازم خودکشی دارند و به مردم می‌فروشند!

آن‌ها به‌صورت خانوادگی همگی در این حوزه فعالیت می‌کنند و این چرخه به‌صورت همیشگی ادامه پیدا می‌کند. هدف آنان کمک به کسانی است که می‌خواهند با بهترین شیوه و درعین‌حال کم درد ترینش به زندگی خودشان در این دنیا پایان داده و از سختی‌هایی که دارند رهایی یابند.

مغازه آنان دارای هر نوعی از لوازم خودکشی است و در هر رنج قیمتی می‌توانید لوازم موردنیاز این کار را پیدا کنید؛ اعضای این خانواده طرز فکر بسیار بد و وحشتناکی راجع به این شغل دارند و به همین دلیل همواره آن را ستایش کرده و به فعالیت در آن افتخار می‌کنند.

شرایط زندگی آنان به همین شکل از گذشته تا به کنون ادامه داشته ولی ناگهان یکی از اعضای این خانواده تصمیم می‌گیرد تصمیمی کاملاً متفاوت اتخاذ کند؛ او علاقه شدیدی به زندگی دارد و همواره به آن عشق می‌ورزد به‌صورتی که اطرافیان او این کار را خطری بسیار جدی برای شغلشان می‌بینند و دچار شوک بزرگی می‌شوند.

کتاب مغازه خودکشی که در سال 2006 منتشر شد، دارای سبکی جنجالی اما جذاب به‌عنوان کمدی سیاه است. اتفاقات این کتاب در آینده است و در تمامی طول آن شهری را می‌بینیم که دچار تغییرات بسیار بدی شده و همین مشکلات زیادی را به بار آورده است.

مشکلات و شرایط سخت زندگی باعث شده تا تمامی افراد این شهر از زندگی کردن ناامید شده و دچار شدیدترین انواع افسردگی شوند؛ در چنین شرایطی تنها خواستهٔ آنان رهایی از زندگی و درنهایت مرگ است. این پدیده باعث به وجود آوردن بستر بسیار مناسبی برای تواچ شده تا کسب‌وکار بی‌رحمانه خودشان را راه‌اندازی کرده و وسایل موردنیاز خودشان را خریداری کنند.

نویسنده کتاب برای افزایش جذابیت و هیجان داستان، نام شخصیت­ها را از روی چند شخص معروف تاریخ که مرگشان از روی خودکشی بوده است انتخاب کرده است؛ مثلاً نام بزرگ‌ترین پسر این خانواده «ونسان تواچ» است که از روی «ونسان ونگوگ» نقاش بسیار بزرگ هلندی انتخاب‌شده است.

کتاب مغازه خودکشی دارای سبکی بسیار جذاب و فوق‌العاده است و چندین بار سوژه کارگردانان برای تولید فیلم و انیمیشن نیز بود؛ درنهایت در سال 2012 «پاتریک لکونت» تصمیم گرفت یک انیمیشنی از روی آن تولید کند که درنهایت توانست به‌عنوان نامزد در جشنواره فیلم اروپا حضورداشته باشد.

این اثر دارای تناقضات بسیار جذابی است که باعث می‌شود ذهن شما درگیر شده و در بسیاری از موارد به خنده بی افتید؛ نویسنده از تمام هنر خودش استفاده کرده است تا یکسری حقایق تلخ که انکارناپذیر هستند را به ساده‌ترین شکل ممکن به ما بگوید تا درنهایت با پذیرفتنشان بتوانیم به شیوه‌ای بهتر زندگی را ادامه دهیم.

شخصیت‌های این داستان کاملاً بر اساس دنیای واقعی ساخته‌شده‌اند؛ به‌عنوان‌مثال آنان دارای نوعی عصبانیت شدید هستند و هیچ لذتی از زندگی نمی‌برند، مردم کاملاً افسرده و ناامید هستند و تنها یکی از اعضای این خانواده است که عاشق زندگی کردن است و همیشه لبخند می‌زند. حتی در بخشی از کتاب زنی که برای خرید لوازم موردنیاز خودکشی‌اش وارد مغازه شده با تماشای لبخندی که روی لب‌های او است شوکه شده و برای پایان بخشیدن به زندگی‌اش دچار تردید می‌شود.

کتاب مغازه خودکشی اثری است که شاید ازنظر بعضی‌ها ناامیدکننده باشد و آن را تا پایان نخوانند؛ اما برای افرادی که واقع‌بین هستند و می‌خواهند از هرگونه حقیقت آگاهی داشته و از دروغ گفتن به خودشان دست‌بردارند بسیار مناسب و عالی خواهد بود.

اگر تا به کنون این اثر فوق‌العاده را مطالعه نکرده‌اید، چیزهای زیادی را از دست داده­اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با تمام دقت و توجه به مطالعه آن بنشینید! مطمئناً چیزهای زیادی خواهید آموخت.

پیشنهاد خرید کتاب مغازه خودکشی

جملات زیبا کتاب مغازه خودکشی

  • بابا! چرا به‌جای لعنت فرستادن به تاریکی به چراغ روشن نمی‌کنی؟
  • مردم به‌قدری تنها شدن که حتی وقتی این موجودات زهردار رو هم به آن‌ها می‌فروشیم باز جذبشون میشن.
  • تبریک تولد اهالی مغازه خودکشی: تبریک می‌گم عزیزم! یک سال از عمرت کم شد.
  • زندگی همینه که هست. آگه سخت بگیری اونم بهت سخت می‌گذرونه. این ماییم که بهش ارزش میدیم. با همه کمبودهایی که این دنیا داره، زیبایی‌های خودش رو هم داره. نباید از زندگی زیاد انتظار داشته باشیم. نمیشه باهاش جنگید.

بهترین مترجم کتاب مغازه خودکشی کیست؟

اگر بخواهیم بهترین نسخه ترجمه‌شده به فارسی این اثر را معرفی کنیم، قطعاً نسخه ترجمه‌شده توسط نشر چشمه و احسان کرم‌ویسی در صدر خواهد بود؛ این نسخه از کتاب به‌صورت بسیار روان  به زبان فارسی برگردانده شده است و هنگام خواندن آن لذت بسیار زیادی خواهید برد. پیشنهاد ما نیز تهیه همین نسخه از کتاب است.

ژان تولی کیست؟

ژان تولی نویسنده، فیلم­نامه‌نویس و کاریکاتوریست معروف فرانسوی است که تا به کنون رمان­های زیادی را نوشته است. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتاب مغازه خودکشی است که در مدت کوتاهی به چند زبان مختلف و ازجمله فارسی برگردانده شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *