پیشنهاد خرید کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها

آیا تابه‌حال کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها را مطالعه کرده‌اید؟ این کتاب یکی از اولین و بهترین آثار کازوئو ایشی‌گورو به شمار می‌آید که امروزه طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد و فروش زیادی را تجربه کرده است. داستان این کتاب راجع به یک زن ژاپنی به نام اتسوکو است که به‌تازگی اتفاقی تلخ باعث شده که روحیه او به‌شدت تخریب‌شده و اوضاع خوبی را تجربه نمی‌کند. دختر او به‌تازگی خودکشی کرده و او همچنان باغم و اندوه او دردازدست‌وپنجه نرم می‌کند.

در این مقاله از بلاگ کتابتا قصد معرفی کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها راداریم.

معرفی کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها؛درباره این اثر چه‌میدانیم؟

اگر مقداری با دنیای ادبیات آشنایی و به دنیای کتاب و کتاب‌خوانی نیز علاقه داشته باشید، حتماً نویسنده بزرگ ژاپنی یعنی کازوئو ایشی‌گورو را می‌شناسید. این نویسنده با آثار ارزنده‌ای که تا به کنون به زبان انگلیسی عرضه کرده توانسته برنده جایزه‌های زیادی ازجمله جایزه نوبل ادبیات در سال 2017 بشود.

یکی از بهترین و اولین کتاب‌های این نویسنده «منظر پریده‌رنگ تپه‌ها» نام دارد که امروزه در سرتاسر جهان طرفداران زیادی به دست آورده و فروش خوبی را تجربه می‌کند.

داستان این اثر راجع به زنی ژاپنی به نام اتسوکو است که در سخت‌ترین شرایط زندگی ممکن در تمام طول عمرش به سر می‌برد؛ او که به‌تازگی با خودکشی دخترش مواجه شده، شرایط بسیار دشواری را تجربه می‌کند و غم و اندوهی فراوان او را فراگرفته است. او هزاران کیلومتر از کشور زادگاه خودش یعنی ژاپن فاصله دارد و در کشور انگلیس به زندگی می‌پردازد و ازاین‌رو افراد زیادی را نمی‌شناسد و همین باعث بیشتر شدن غم‌هایش می‌شود.

در همین هنگام برای اینکه بتواند دقایقی را از این افکار رهایی یابد و کمی حال خودش را بهتر کند، تصمیم می‌گیرد که به خاطراتی که در شهر ناکازاکی داشته است فکر کند. به یکی از روزهای تابستانی که هوا مانند همیشه گرم است فکر می‌کند؛ زمانی که دوران جنگ به پایان‌یافته و او در حال تقلا برای ساختن زندگی جدیدی است که در آن بتواند لذت ببرد و در این راه دوستانش نیز او را همراهی می‌کنند.

اما هر بار که تلاش می‌کند روی این خاطرات تمرکز کند، افکاری مزاحم و منفی همچون هیولایی خون او را می‌مکند و نمی‌گذارند که کارش را به‌سادگی انجام دهد. ساچیکو زنی بود که باعث شد که اتسوکو تبدیل به فردی بی‌خانمان شود و از زندگی خوشی که داشت محروم گردد. در ابتدا او با این زن رابطه خوب اما عجیبی داشت اما به‌مرور و با یکسری اتفاقات، شرایط برای اتسوکو کاملاً تغییر کرد و اوضاع بسیار بدی را پشت سر گذاشت.

بااینکه او به‌شدت تلاش می‌کند تا افکاری مانند این رهایی یابد و به‌روزهای خوشش در ژاپن فکر کند، اما نه‌تنها نمی­تواند بلکه تنها از دیدن آنان در ذهنش دچار عذاب و درد می‌گردد.

این رمان که اولین کتاب ایشی‌گورو شناخته می­شود، طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا آرد و تا به کنون فروش زیادی را تجربه کرده است. اگر مقداری با آثار این نویسنده آشنا باشید حتماً متوجه سبک خاص و جالب او می‌شوید. در هنگام خواندن این کتاب شما با نثری روان و جذاب روبرو خواهید بود که در سرتاسر آن اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد و ذهن شمارا به چالش می‌کشد.

ایشی‌گورو توانایی بسیار بالایی در ایجاد تعادل بین کمدی و تراژدی دارد و ازاین‌رو بارها و بارها شاهد این موضوع در داستان خواهید بود و از آن لذت می‌برید که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این اثر به شمار می‌آید.

در این اثر ما با خانواده‌ای روبرو می‌شویم که از آنان فقط یک دختر و یک زن باقی‌مانده و شوهر این خانواده به همراه یکی از دختران، جان خودش را ازدست‌داده است. ایشی‌گورو این رمان را در دو داستان مختلف برای ما روایت می‌کند و دریکی، زمان حال که اتسوکو در انگلیس به سر می‌برد و دریکی، به زمان گذشته و وقتی‌که او در ژاپن زندگی می‌کرده است بازمی‌گردد.

دختر دوم اتسوکو در شهر دیگری زندگی می‌کند که در طول داستان به نزد او می‌آید و اتسوکو شروع به تعریف خاطراتی که از گذشته داشته می‌کند و آنان را به صورت کامل برای ما شرح می‌دهد.

کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌هابرای تمام کسانی که به آثار ایشی‌گورو را دوست دارند، به‌شدت جذاب است و اگر می‌خواهید که از دنیای بعد جنگ جهانی دوم اطلاعاتی به دست آورید، قطعاً این کتاب برایتان مفید خواهد بود و از خواندن آن لذت می‌برید.

اگر تا به کنون این اثر را مطالعه نکرده‌اید، قطعاً چیزهای زیادی را ازدست‌داده‌اید؛ پیشنهاد می‌کنیم همین‌الان یک نسخه از آن را تهیه‌کرده و با دقت بالایی مطالعه کنید. قطعاً پشیمان نخواهید شد.

پیشنهاد خرید کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها

بهترین مترجم کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها کیست؟

کتاب منظر پریده‌رنگ تپه­ها از همان ابتدای انتشارش توانست فروش خوبی را تجربه کند و به‌مرورزمان با افزایش شهرت نویسنده‌اش، آمار بسیار خوبی را تجربه کرد و امروزه طرفداران زیادی در دنیا دارد. به دلیل همین محبوبیت و فروش بالا، این اثر توسط نشریه­های مختلف به زبان‌های گوناگون ترجمه‌شده است و ازاین‌رو می‌توانید آن را در هر کتاب‌فروشی و به هر زبانی پیدا کنید.

در کشور ایران نیز این اثر توسط چند نشریه مختلف به زبان فارسی ترجمه شده است که بدون شک بهترین آن توسط نشر نیلا و امیر امجد بوده که آن را به بهترین شکل ممکن و کاملاً روان به زبان فارسی برگردانده‌اند.

اگر می‌خواهید بهترین تجربه را از کتاب منظر پریده‌رنگ تپه‌ها داشته باشید،حتماً قبل از خرید آن به مترجمش توجه کنید و از نسخه گفته‌شده بهره ببرید.

کازوئو ایشی‌گورو کیست؟

کازوئو ایشی‌گورو نویسنده ژاپنی‌الاصل است که از 5 سالگی با خانواده‌اش به کشور انگلیس آمد و آثارش را نیز به همین زبان نوشته و منتشر می‌کند. او امروزه به دلیل نوشتن کتاب‌های فوق‌العاده‌ای مثل «هرگز ترکم نکن» طرفداران زیادی در دنیا دارد  و در سال 2017 نیز توانست برنده جایزه نوبل ادبیات،که می‌تواند برای هر نویسنده­ای آرزویی بزرگ باشد شد. او در 8 نوامبر 1954 در ناگاساکی به دنیا آمد و در حال حاضر در دهه ششم زندگی خودش قرار دارد. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن رمان «هرگز رهایم مکن» است که یک کتاب علمی تخیلی است. او امروزه به‌عنوان یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین نویسنده‌هایی شناخته می­شود که در تاریخ معاصر انگلیس وجود داشته است و ازاین‌رو جایزه‌های مختلفی را برنده‌شده  است؛ ازجمله جایزه وایت برد در سال 1986 که به خاطر نوشتن کتاب هنرمندی از جهان شناور به او داده شد و در سه سال بعد یعنی 1989، به جایزه بوکر اشاره کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *